Zayıflamak İçin Öneriler-Bitkisel Zayıflama Kürleri ve Kilo Verme Yöntemleri

Zayıflamak İçin Öneriler-Bitkisel Zayıflama Kürleri ve Kilo Verme Yöntemleri

Bugün Radyoda bir diyet uzmanının aç kalarak zayıflamanın faydalarını anlattığı bir programa rastladım. Sözde diyet uzmanı arkadaş, aç kalmanın vücuda ani kilo kaybı yaşatacağını ve bunun da hızlı zayıflama ve incelme meydana getireceğini iddia etmekteydi. Oysa gerçek böyle değil. Aç kalmanın zayıflamak ve incelmek için ne anlama geldiğini ve yemek yemeden zayıflama diyetlerinin başarısızlığının nedenlerini aşağıda yazdım. Bir göz gezdirirseniz sizin yararınıza olur.

Aç kalarak zayıflamanın en önemli etkisi, vücudun kendisini açlık ve ölüm tehlikesinde hissederek yağ depolamaya başlamasıdır. Yani diğer bir ifadeyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya olan kişilerin metabolizmaları, yağ yakmaktan ziyade enerji tasarrufuna yönelerek, vücudun yağ depolarını mümkün olduğunca az tüketmeye çalışacaktır. Bunun tam tersi durumda ise, vücuda açlık hissini fazla hissettirmez iseniz, vücut yağ depolama gayretinden vazgeçecek ve daha fazla enerji tüketmeye eğilimli bir metabolik aktiviteye girişecektir.

Günlük olarak az kalorili ama tok tutucu besinler tüketirsek bu durumda vücudumuzun bazal metabolizması daha yüksek seviyelerde enerji tüketecek ve aç kalarak zayıflamaya çalıştığımızdan daha fazla enerji tüketimine başlayacaktır.


Zayıflamak için egzersiz ve sporun etkisi yadsınamaz. Diyet uygulamadan kalıcı ve sağlıklı yoldan kilo vermek için muhakkak spor ve egzersiz yapmaya ihtiyaç vardır. Haftada 3-4 gün günlük 35*45 dk egzersiz yapmak, ömür boyu sağlıklı bir biçimde yaşamak ve elbette formda kalmak için yeterli olacaktır. Özellikle yürümek, koşmak, ip atlamak, bisiklete binmek, yüzmek kesinlikle küçümsenmemesi ve devamlı yapılması gereken spor hareketleridir.

Diğer yandan bitkisel zayıflama yöntemleri de son zamanlarda herkes tarafından artan bir ilgiyle kullanılmaya başlandı. Özellikle elma sirkesi zayıflama kürü, maydanoz, tere tohumu zayıflama kürü, soğan suyu, lahana suyu gibi bir çok bitkisel zayıflama kürü geniş kitlelerce kullanılıyor ve yapılan yorumlar ile de etkisini ve faydalarını adeta ispatlıyor.

“Zayıflamak İçin Öneriler-Bitkisel Zayıflama Kürleri ve Kilo Verme Yöntemleri” için 3 yorum

  1. merhaba bn yaklaşık bi haftaDIR Diyettym çorba salata 1 dlim ekmk meyve bol bol su içiyorum az yiyirum htta hiç yemiorum napmam lazım daha kilo veremedim çok üzülüorum:(

  2. Diyet hapı kullanıyorum ve faydasını gördüğüme inanıyorum. Ayda 2 kilo vererek yavaş yavaş ve sağlıklı zayıflıyorum…
    Bu hapı bana doktorum önerdi ve iyikide önermiş diyorum.

  3. merhaba bende diyet hapı kullanmaya başladım Zayıflama Kremi 1 haftadır kullanıyorum baya susatıyor ama şimdiden 2 kilo
    verdim kullanan varmı acaba kaç kilo verdiniz totalde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.