Pr. Dr. Ahmet Maranki’den bitkisel kozmik beslenme önerileri

Kozmik beslenme ne demektir? Özellikle Hint ve Budist kültüründe geniş yer edinmiş ve bin yıllardır uygulanmakta olan kozmik beslenme sistemi aslında kozmos yani evrenin yaşamın içerisinden gelen ve doğal yaşamla barışık olarak uygulanan beslenme stratejisini ifade etmektedir. Geçmişteki Atalarımızın sağlıklı ve uzun yaşamalarının ardında bu kozmik diyet ve beslenme adı verilen doğa ile barışık beslenme taktiğinin büyük rolü vardır.

Kozmik beslenmede 4 ana meyve çok itibar edilmektedir. Ananas, papaya, grefyurt ve portakal…

Bu meyveler sindirime faydalı olduklarından yemeklerde kullanmak gerekmektedir. Ülkemizde Ahmet Maranki kitapları vasıtasıyla tanınmış olan kozmik beslenme ve diyet yöntemleri, halkımız tarafından çok sevilmiş ve Sayın Ahmet MARANKİ adeta bir beslenme fenomeni haline dönüşmüştür. Bizler de bu Yazımızda Sayın Ahmet Maranki‘nin de ekol olarak benimsediği Cosmic beslenme ve zayıflama sırlarını sizlerle paylaşacağız.

Bir seyahat esnasında değişik yerlerde değişik kaynaklardan su içmek zorunda kalırız. Bu sularda bulunan bakteriler, salata türü yiyeceklerde de bol miktarda bulunutlar. Bu nedenle yiyecekler vasıtasıyla yüksek bakteri alımı yaptıysak işte burada kozmik beslenme sırları devreye girmektedir. Ancak yüksek miktarda hayvansal gıda tükettiğimizde sizlere fazla salata tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Yine böbreklerde yüksek oranda oksidik asit ve kalsiyum açığa çıkartan süt, yoğırt, portakal suyu gibi içecekleri aşırı miktarlarda tek seferde tüketmemeliyiz. Yiyecekleri haşlamalı ve öyle tüketmeliyiz. Kozmik beslenme diyetinde asitli yiyeceklerden uzak durmalıyız. Bu yiyecekler kalp ve beyin fonksiyonlarını sekteye uğratır, MS türü hastalıklara neden olur ve çocuklarda beyin tümörleri, doğumsal kusurlar gibi, istenmeyen durumlara neden olurlar.

Günlük diyet formülümüzün % 50 sini karbonhidrat içeren tahıl türü yiyeceklerden oluştırmalıyız. Yine %30-30 sebze türü beslenme, %10-20 de hayvansal gıdalarla beslenmeliyiz. Ülkemizde Pr Dr. Ahmet Maranti’nin tanıttığı kozmik beslenme sırları sayesinde hastalıklardan arındırılmış, sağlıklı, kilo kontrolü ve zayıflama diyetlerin ihtiyaç duymadan bir yaşam sürdürebilmek mümkündür. Bilhassa B-12 vitamini alımına özen göstermeliyiz. Bu vitaminler mayalanmış gıdalar, balık ve deniz ürünlerinde bol miktarda yer alırlar. Good Bebeklere yiyeceklerde tuz ve şeker yasak edilmeli, daha çok doğal beslenme yolları araştırılmalıdır. Bebeklerin kalsiyum ihtiyacını karşılamak için çorbalarına piliç kemik unu katılmalıdır. Bebekleriniz için çorbalarda yeşil yapraklı bitkileri, et suyu, ve deniz yosunu çorbaları da kullanabilirsiniz.

“Pr. Dr. Ahmet Maranki’den bitkisel kozmik beslenme önerileri” için 1 yorum

  1. Bu Maranki ilginç bir adam, çok mantıklı şeyler söylüyor ama inanmalı mı bilmiyorum….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.