Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama-Akupunktur Fiyatları-Akupunktur Zayıflatırmı

Akupunktur ile bölgesel zayıflama: Akupunktur ve Çin alternatif tıbbı ile kilo verme incelme ve zayıflama yolları, incelme sırları denilince en bilinen ve kesin çözüm sunan yöntemlerden birisi de akupunktur terapisi ile zayıflama tedavisidir.

Zayıflama denilince akla ilk gelen şey kilo kontrolüdür. Kilo kontrolünün temelinde yatan şey ise, kilo almamayı başarmak veya zayıflamayı devam ettirebilmektir. Tabi zayıflama tek yönlü bir olay değildir. Diyet, egzersiz ve stres azaltma tekniklerinin bir arada kullanılması neticesinde kalıcı zayıflama hedefine ulaşabiliriz. İşte tam bu noktada çin tıbbının bir tedavi yöntemi olan aküpunktür tedavisi imdadımıza koşmaktadır. Çin de uygulanan akupresür tekniği ile hazmı kolaylaştırıcı egzersizler, stres azaltıcı tekniklerin başında gelmektedir.

Akupunktur tedavi yöntemiyle zayıflama nasıl başarılır?

Öncelikle bilinmesi gereken şey, akupunktur tedavisinin yardımcı bir zayıflama yöntemi olduğudur. Yoksa akupunktur tedavisi, başlı başına zayıflama ve incelme için bir çare, deva asla değildir. Ancak akupunktur tedavisinin sunduğu en önemli imkan, zayıflamak isteyen kişilerin yaşam tarzını değiştirmede oldukça kolaylaştırıcı bir etkisinin olmasıdır. Akupunktur yönteminin vücudu tam olarak hangi mekanizmayla etkilediği bilinmemektedir. Ancak akupunktur iğneleri yardımıyla vücudun değişik yerlerine batırılan metal iğneciklerin (zayıflama tedavisinde özellikle kulan çevresine uygulanır) Vücutta bir çeşit relaks etkisi doğurduğu ve bunun de stresi, depresyonu, aneksiyeteyi korkuyu ve endişeyi azaltmaktadır. Buda kişinin stres dolayısıyla kilo aldıran ve şişmanlatan yiyeceklere saldırmasına engel olmaktadır. Ayrıca akupunktur tedavisi ile endorfin salgılanması da sağlanmakta ve bu da vücudun metabolizmasını düzenlemektedir.

Akupunktur ile zayıflama tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle zayıflamak isteyen hastanın akupunktur uzmanı tarafından sıkı bir kontrolden geçirilerek kulak bölgesinde akupunktur uygulanacak hassas bölgelerin tespit edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hastanın hazım ve sindirim sorunlarının geçmişi de ayrıntılı biçimde akupunktur uzmanınca bilinmesi gerekmektedir. bunun akabinde akupunktur uzmanı tarafından genel enerji durumunuz ve seviyeniz ölçülecek, dilinizdeki bazı sararmalar, soyulmalar, kurumlar, çatlaklar vb belirtiler aranarak mida ve karın bölgesi enerjiniz tespit edilecektir. Özellikle dil bölgesindeki sararmalar ve beyz lekeler, anormal sıcaklık ve soğumalar, aynı zamanda sindirim sorunlarının ve şişmanlatıcı bir takım rahatsızlıkların habercisidir.


Zayıflamak için vücuttaki akupunktur noktalarının seçimi nasıl yapılır?
Çin alternatif tıbbında zaten vücudun her noktasının değişik bir önemi vardır. Kulak çevresi ise genelde zayıflamak için akupunktur tedavisinde kullanılan ana bölgedir. Ancak son zamanlarda modern akupunktur tedavilerinde vücuttaki diğer bazı noktalar da bölgesel zayıflama ve incelme üzerine etkili olduğu anlaşılmıştır. Modern akupunktur ile zayıflama terapisinde kullanılan diğer vücut bölgeleri şunlardır.

Ağız – Bu bölgeden akupunktur olacak kişiler, çok konuşan, çok yiyen çok sigara içen, kısacası ağzı durmayan olarak tabir edilebilecek kişilerdir.
Karın – Tok karnına bile yemek yemekten zevk alan kişilere zayıflamak için uygulanan bir akupunktur bölgesidir
Göğüs bölgesi– müptela tabir edilen, çikolata, şekerleme gibi kilo aldıran ve şişmanlatan belirli başlı yiyeceklere düşkün kişilere uygulanan bir akupunktur yöntemidir.
Shenmen – Vücudun sakinleşme noktasıdır. Sinir stres vs sorunları olanlara uygulanır.
Endokrin – kilo almaya sebep olan vücuttan su kaybını engellemek için kullanılan bir akupunktur terapisi yöntemidir. Daha fazla su içilmesini sağlayarak kişinin zayıflama ve incelme sürecine girmesini sağlar.
Adrenal ve Yumurtalık – Menapoza giren bayanların şişmanlama ve kilo almasını engeller.
Dalak- şeker dengesizliği ve hormonal sorunlar yaşayan kişilere uygulanır.
Böbrek – Su kaybı, sinir sistemi rahatsızlıkları ve hormon sorunu olanlara uygulanır
Tiroid – metabolizma hızı yavaş olan kişilere uygulanır
Akupunktur pratisyeni, bu yukarıdaki noktalardan en az 2 sini veya fazlasını seçerek zayıflama terapisini uygular. akupunktur yöntemi ile zayıflama kadınlar kulübü formunuda tartışılmaktadır.

“Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama-Akupunktur Fiyatları-Akupunktur Zayıflatırmı” için 33 yorum

 1. Ben akapunkturla 3 ayda 17 kilo verdim hemde çok sıkmadan kesinlikle çok etkili denemek isteyenler kesinlikle muallakta kalmasın

 2. demet hanım 2 ayda nasıl 20 kilo verdiniz merak ediyorum detaylarını yazarmısınız lütfen ve kaç kilo ile başladınız

 3. arkadaşlar 6 haftada 19 kilo verdim akupunktur ve aşırı açlık diyetiyle.güya doktordu.ianmayın saçlarım döküldü,açlıkdan bayıldım ve sonrası hızla kilo aldım.akupunkturda boş..az az herşeyi yemek lazım oda irade ve sabır istiyo.

 4. akupunkturla zayıflama yöntemi ile geçen sene 2 ayda 20 kilo verdim. Detaylarını merak eden var ise buraya yazsın. Cevaplayacağım.

 5. akupunktur ile zayıflamanın zararları hiç yok mu? Bu konuda tecrübesi olanlar ne diyorlar. bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. benim annem 55 kilo iken akupuntur tedavisi gördü 5 kilo verdi ama daha sonra 80 kilo oldu yediklerine çok dikkat etmesine rağmen öyle oldu bir doktora başvurup bünyenizin akupuntur tedavisine uygun olup olmadığını ölçtürmelisiniz bence ama kendiniz bilirsiniz

 7. Merhabalar,

  Tiroid hormonlarımda problem var, o yüzden çok denememe rağmen kilo vermeyi başaramadım, akupunktur ile kilo verebilirmiyim?

  25 kilo fazlam var bunu akupunkturla vermek istiyorum, kaç seans gelmem lazım ve bana maliyeti nedir? Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

  Ayrıca fiyat listenizi bana email olarak atarsanız sevinirim.

  Saygılarımla

 8. arkadaslar burdan acizmiş gibi niye lüften yardım edin gibi cümleler kullanıyorsunuz ki özel hastanelerden birini yada poliklinikleri ararsanız sizi bilgilendireceklerdir direk irtibata gecin ücretleride öğrenebilirsiniz….

 9. ben 2 haftadır akupnktur tedavisi görüyorum.ilk hafta 1 gr bile veremedim fakat.2.hafta 2 kilo verdim.gerçekten işe yarıyor.ama öncelik olarak kilo vermeye karar vermelisiniz.Kulağıma takılan küçük akıpnktr iğneleri açlık hissimi ortadan kaldırdı.

 10. Merhaba arkadaşlar ben akupunktur ile 2 ayda 6 kilo verdim arkadaşlar akupunktur kesinlikle zayıflatmıyor size diyet veriliyor ona uyariseniz zayıflıyorsunuz iştahın kapanır akupunktur ile dediler yemin ediyorum kapanmadı eski iştahım aynı idi o yüzden boğazımıza hakim olursak zaten zayıflıyoruz ben akupunktur ile değilde iradem ile verdim kilolarımı.

 11. Kadıkoy taraflarında güvenilir akupunktur merkezleri ve fiyatları hakkında bilgi rica ediyorum.Teşekkürler

 12. slm tugba adnadan ben 10klı fazlam var akupunktur adana ve ceyhanda yaptırmam bunkunmmu cevap verımısınız

 13. akupunktur un hipertansiyona zararları olacağını sanmıyorum. Neticede mütehassıs doktor değiliz. En iyisi doktora danışmak

 14. slm ben pulmoner hipertansiyon hastasıyım akapunktur yaptırabilirmiyim lütfen cevap bekliyorum

 15. anadolu yakası kadıköy ataşehirdeyim akupuntur fiyat listesini yollarmısınız

 16. merhaba akupunktur fiyatlarını ve emziren annelere yapılıp yapılamayacagını ögrenebilirim heman cvp bekliyorum teşekküürler.kolay gelsin.

 17. Merhaba, İst. anadolu yakası akupuntur kime gitmeliyiz? ve Fiyatları ne kadardır?

  selamlar,ali

 18. Akupunktur küpesi var arkadaşlar.Ben kullanıyorum.Tavsiye ederim.İştahınızı kontrol edebiliyorsunuz,su içimini artırıyor.Hemde aldığınız küpeyi 2 yıl kullanabiliyorsunuz.Çok ekonomik yani.

 19. merhaba kaç seansta zayıflıyabiliyoruz ve fiyat listesi nedir çok ihtiyacım vaR lütfen cvp yazın

 20. meraba kaç seansta zayıflama oluyor
  bide fiyatını öğrenebilirizmiyiz
  teşekkürler

 21. anadolu yakası akupunktur merkezlerinin ve fiyatlarının listesini mail atarmısınız teşekürler…

 22. mrb ben mehmet arda antalya acaba akupunktur fiyat listesi ve tedavinin nerede yapıldıgını söyleyebilirmisiniz?? tesekkurler

 23. Akupunktur yaptirdim ve iki hafta oldu tam tersine daha cok yemek yiyorum surekli agzim bos kalmiyor bu halim beni deli edicek ne denediysem ne yaptiysam kilo veremiyorum sadece param bosa gidiyor:(((((

 24. slm akupunktur ile bölgesel olarak zayıflamanın fiyat listesini bildirirseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER …

 25. akupunktur ile zayıfalama fiyatlarını öğrenebilirmiyim
  çok ihtiyacım var.
  teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.