Kiraz ve Kiraz Sapının Faydaları zayıflama, zayıflatırmı

Kiraz ve Kiraz Sapının faydaları, özellikle bitkisel zayıflama tecrübesi yaşamak isteyen kişilerin yeniden keşfetmeleri gereken önemli bir zayıflama çayı yöntemidir. Bu yazıda öncelikle kirazın faydaları ve kiraz sapının faydaları anlatılacak, daha sonra da kiraz sapı çayı tarifi ve yapılışı hakkında bilgi verilecektir. Kiraz meyvesi anadoluda yaygın olarak üretilen ve tüketilen bir meyvedir. Kirazın faydaları arasında antioksidan etkileri, böbrekleri temizleyici faydaları, vücuttan su tutulmasını engelleyen etkisi nedeniyle gerek zayıflama gerekse sağlık ve şifa kaynağı olarak bolca tüketilmektedir. kirazın faydaları ve yararları, kirazın içerisinde bulunan maddeler, vitaminler ve mineraller ile açıklanabilir.

Kiraz Sapının Faydaları
Kiraz Sapının Faydaları

Kiraz sapı faydası faydaları nelerdir?

Kirazın ve kiraz sapının içindeki elementler ve kirazın vitaminleri sayılmak gerekirse A, C, D, E, K vitaminleri, B vitamin çeşitleri, potasyum tuzları ve tanen gibi idrar sökücü ve metabolizma hızlandıran bir takım vitaminler ve elementler bulunmaktadır. Kiraz, iyi bir kabızlığa karşı bitkisel çözüm formülüdür. Kiraz ve zayıflama arasındaki ilişki, kiraz sapı çayı ile somutlaşmaktadır.

Kiraz sapı nasıl zayıflatır – Kiraz sapı zayıflatırmı?
Kiraz sapı çayının faydaları, metabolizma hızlandırıcı ve tok tutucu etkisi dolayısıyla hızlı zayıflatıcı özelliklerinden dolayı önem taşımaktadır. Ayrıca kiraz sapı ödem sökücü, kiraz sapı tansiyon düşürücü, balgam sökücü, ve böbrek taşı düşürücü olarak ta Kiraz sapının faydaları sıralanabilir. kiraz sapı diyet formüllerinde zayıflama çayı olarak kullanılabilecek bir zayıflama çayıdır. Bazı yerlerde kiraz sapı çayı yerine, kiraz sapı suyunun faydaları olarak ta izahat yapabiliyorlar. Her ikisi de aynı manaya geliyor karıştırmayın.


kiraz sapı çayının yapılışı – kiraz sapı çayının hazırlanışı ibrahim saraçoğlu

İçerisinde 500 gram su bulunan bir çaydanlık kaynar suya atılan bir avuç dolusu kiraz sapı ( 25-30 gram) demlenerek çayı içilir. Kiraz sapı çayının içerisine zayıflatan etkisini artırmak için mısır püskülü, yeşil çay, mate yaprağı, sage çayı ve avokado yaprağı da ilave edilebilir. Mısır püskülü kiraz sapı çayı, bitkisel zayıflama çaylarına önem veren kişilerin muhakkak tecrübe etmesi gereken bir bitkisel çaydır. kiraz sapı fiyatı da oldukça uygundur. aslında yaz aylarında yediğiniz kirazların sapını kurutarak kış ayları için ücretsiz kiraz sapı çayına da sahip olabilirsiniz. kiraz sapı hazırlanışı olarak pek bir özellik arzetmez. Yeşil kiraz saplarını güneşte kurutarak saklamanız kafidir. Kiraz sapı ısırgan otu kürü de romatizma tedavisi için ibrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bitkisel bir kürdür. Son zamanlarda basında kiraz sapı ile zayıflayanlar, kiraz sapı ile ilgili olarak Ahmet Maranki anlatıyor şeklinde yazı dizileri ve televizyon programlarını çokça görür olduk. Bu da kiraz sapı ile zayıflayanların yorumları nın ne denli olumlu olduğunu ve insanlar arasında kiraz sapının giderek yaygınlaştığını gösteriyor. Kiraz sapı ile zayıflayanlar genelde verilen kiloların geri alınmadığını belirtiyor ve kiraz sapını tavsiye ediyorlar. Kiraz sapı gerek zayıflama kürü gerekse detoks kürü olarak kullanılsın, her halukarda sağlık için faydalıdır. Okurlardan gelecek olan kiraz sapı yorumları’nı aşağıya bizlerle paylaşmanızı tavsiye ediyorum. kiraz sapı zararları hakkında pek bilgi edinemedim. Ancak bir meyvenin sapının ne zararı olur diyerek yazıyı sona erdiriyorum.

“Kiraz ve Kiraz Sapının Faydaları zayıflama, zayıflatırmı” için 20 yorum

  1. peki bu kiraz sapını illa aktardanmı almamız lazım yedimiz kirazların saplarını tazeyken kaynatamazmıyız bilgisi olan varmı

  2. arkadaşlar bu kiraz sapını demliyerekmi yksa kaynatarakmı içiyoruz hangisi doğru acil cevap LÜTFENNN..zayıflarsam yazıcam tekrar şu anda kekik suyu kullanıyorum günde 3 kez 4 gündür falan çok işe yarıyor 2 yada 3 kilom gitti bile herkese tavsiye ederim özellikle basura çok faydalı 2 günde yok ediyo….

  3. arkadaslar cercekten faydasini goren varmi bu kiraz sapinin ben 3 aydir yediklerime dikat ediyorum 7 kilo verdim 1 ay da bi 5 kilo daha vermek istiyorum

  4. slm arkadaşlar bende bugun içmeye başladım kullanmadım zayıflama hapıda kalmadı bunuda bi denicem benim sadece göbek problemlm var umarım işe yarar bu arada bende aktarlık yapıyorum size tavsiyem mısır püskülü veya mate ile desteklemelisiniz içtiniz bitki çayını daha etkili olacaktır..

  5. arkadaşlar çayı nasıl hazırlıyorsunuz ne zaman içiyorsunuz aç mı tok mu içiyorsunuz. ve biirde nerde bulabilirim doğum sonu herkes kilosunu veriyor ben bir türlü veremiyorum bu konuda çok muzdaribim. biri bana yardım etsin lütfen….

  6. Rica ederim cnm. Kiraz sapı ile mısır püskülü birlikte kullanıldığında daha etkili oluyor.

  7. Kiraz sapı tek başına zayıflatıyor. Ama diyet ve egzersiz ile takviye edilirse daha etkili olur diye düşünüyorum

  8. peki bu kür emzirenler için geçerlimi ne olur söyleyin ben hamilelikte çok kilo aldım okadar hareketliyim yinede kilo veremiyorum ama bilen çabuk cevap yassın ondan rica ediyorum

  9. Newet Ben Ayı Gibiyim Arkiler Annem Buldu Banada Vallahi Tadi Cok Kötü Ama Kilo Verdiriyor o doğru biraz haraket etinizde bile yakıorsunuz bb

  10. ben kira sapı ile inanılmaz güzel başarı elde ettim en etkili zayıflama kürlerinden birisi bence….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.