Kiraz’ın faydaları – Kiraz sapının faydaları

Kiraz sapının faydaları: Mersin’in Tarsus ilçesinin yaylalıklarında ayrı bir tada yetişen kiraz’ın faydaları saymakla bitmez. Su değeri çok yüksek bir meyve olan kiraz, vücudun her yerine iyi geldiği zaten herkesin kabul ettiği ortak bir görüştür.

Diğer yandan kiraz sapının da birçok derde iyi geldiğini biliyor muydunuz? Evet diğer meyvelerden Kiraz’ı ayıran bir diğer özellik sapınında çok faydalarla dolu olmasıdır.

Kiraz Sapının Faydaları: Kiraz sapları idrar yolları enfeksiyonları için tercih edilmektedir. Kiraz sapı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında da oldukça etkilidir. Kiraz Sapı idrar söktürücü özelliğiyle de bilinmektedir. Eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde kullanılmaktadır. Kirazın sapları idrar söktürücü olarak kullanıldığı gibi bronşite karşı da kullanılmaktadır.


Peki Kiraz sapını nasıl yapacağız: Kiraz saplarını biriktirip normal çay demliyor gibi demleyebilirsiniz. Çayı tat olarak mayhoş bir tadı olsada, faydaları yanında bu tada katlanmamız gerekir diye düşünüyorum.

“Kiraz’ın faydaları – Kiraz sapının faydaları” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.