bal ve sinameki tozu karışımı ile zayıflama: bal sinameki bitkisel formülü zayıflatırmı

bal ve sinameki tozu karışımı ile zayıflama: bal sinameki bitkisel formülü zayıflatırmı

Bal ve Sinameki karışımı, zayıflamak isteyen okurların imdadına koşacak cinsten ve ülkemizde henüz bilinmeyen bir bitkisel zayıflama formülüdür. Bal ve sinameki formülü ile zayıflama ve kilo verme tarifi de kolayzayiflama.com a kısmet oldu. Biz konumuza dönelim ve elma sirkesi kadar meşhur olacağını düşündüğüm bal ve sinameki formülü yapılışı kullanımı ve faydaları hakkında biraz bilgi vereceğim.  Bu doğal zayıflama formülünün kökeni hindistandır. Oradan ingilizler vasıtasıyla Batı ülkelerine geçmiş ve son zamanlarda dünyada oldukça yaygın kullanılan bir zayıflama yöntemi olmuştur. Sinameki ve bal karışımında sinameki, metabolizmayı hızlandırma görevi yapmakta, bal ise iştah kesici ve kan şekerini düşürücü bir etki vazifesi görmektedir.  Oldukça lezzetli bir karışım olarak aynı zamanda tatlı krizlerine girmenizi de büyük ölçüde önleyecektir.

bal ve sinameki tozu karışımı bitkisel formülü için gerekli malzemeler:

  • yarım çay kaşığı sinameki tozu
  • 1 çay kaşığı süzme bal
  • 1 kase kaynar su (bir bardak yani 250 ml de diyebilirsiniz)

Hazırlanışı:

Sinameki tozu ve balı kasede karıştırarak çırpıyoruz. İkisi de birbirine iyice karışmalıdır. Daha sonra üzerine kaynar suyu döküp karıştırmaya devam edeceğiz. Bir tülbentten süzebilirsiniz de. Daha sonra soğumaya bırakacak ve içime hazır olacak şekilde ılıyınca içeceksiniz.

“Kullanımı” – En önemi nokta burası aman dikkat :)

Sabah kahvaltısından önce yarım bardak (125 ml), ve akşam yemeğinden 2 saat sonra yarım bardak içeceksiniz. Daha sonra uyuyacaksınız.


Bal ve sinameki tozu kullananların yorumları:

Bu bitkisel zayıflama formülünü uygulayan okurlardan haftada 2-3 kilo doğal zayıflama yaşadıklarına şahit olduk. Tek dikkat etmeniz gereken nokta yağlı şeyler ve ekmek yememek ve her öğünde 3 bardak su içmek.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta doğal sinameki kullanmanızdır.  Sinameki denilen ancak sinameki ile alakası olmayan endonezya veya seylan üretimi sinameki türlerinden kullanmayınız. Doğal olmayan Sinameki tozunun aşırı kullanımı, karaciğer hastalarında bazı sıkıntılara yol açabilir. O nedenle hastalığı olanların bu bitkisel zayıflama kürü’nü hekime danıştıktan sonra uygulaması gerekebilir. Balın aşırı tüketimi bazılarında alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. O nedenle sıcak su ile karışım yapılmasını şart koştuk. Sıcak su ve bal karışımı, balın alerjik özelliklerini azaltır. Doğal ve işlenmemiş çiçek balı kullanmanız da önemlidir.

“bal ve sinameki tozu karışımı ile zayıflama: bal sinameki bitkisel formülü zayıflatırmı” için 2 yorum

  1. bu formül kaç gün yapılır..kaç gün sonra bitirmek gerekir ? yani sürekli yapabilir miyiz ? Ara vermek gerekir mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.