Bitkisel Zayıflama Yolları Formülleri-Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkisel Zayıflama Yolları Formülleri-Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Şifalı Bitkilerle zayıflamanın yolları ve kilo vermenin yöntemleri, insanlar tarafından hep merak edilmekte olan bir konudur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyeleri ışığında hangi bitkiler zayıflatan özelliklere sahiptir bu konu hakkında yapılan araştırmalar, bitkilerle zayıflamanın yollarının mümkün olduğunu göstermektedir. Bitkisel zayıflama, son zamanlarda tüm dünya ilgi çeken bir konu olmuş ve bitkisel zayıflama ürünleri bir zayıflama yöntemi olarak oldukça revaç ve ilgi görmüştür. Peki gerçekten bitkiler zayıflatırmı? Öncelikle şunu vurgulamak gerekir ki hiç bir zayıflama yolu mucizevi çözümler ve formüller içermezler. Ancak öyle bazı bitkiler vardır ki vücudun zayıflamasını gerçekten kolaylaştırmakta ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır. ABD de bitkisel zayıflama konusu o denli popüler olmuştur ki zayıflatan bitkiler ve otlar hakkında kurslar ve eğitim programları düzenlenir olmuştur. Ülkemizde bu tür eğitim programları henüz yaygınlaşmadığı için bizler de internetten ve medyadaki herbalistlerden hangi bitkiler zayıflatır sorusunun cevabını arar olduk. Bu yazımda sizlere bitkisel zayıflama ve zayıflatan bitkiler hakkında bazı önemli bilgiler vererek bitkilerle zayıflamanın yolları hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağım.  Ancak şunu aklınızdan çıkarmayınız ki bu bitkilere zayıflatan bitkiler demek yerine zayıflamaya ve kilo vermeye yardımcı bitkiler demek daha doğru olacaktır.

Aşağıda sizlere liste halinde vereceğim bitkiler zayıflamaya yardımcı ve tamamen sağlıklı bitkisel çözümlerdir. Sağlıklı olduğundan kuşku duyduğunuz ve adını sanını bilmediğiniz bitkisel zayıflama mucizesi gibi sloganlarla satılan ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Sibirya Ginsengi: Ginseng bitkisinin bir türü olan Sibirya ginsengi, diğer ginseng türlerine nazaran içerdiği yağ yakan maddeler nedeniyle en ideal bitkisel zayıflama yollarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Ginseng çayı şeklinde tüketilebildiği gibi kökleri doğrudan yenerek te etkili bir zayıflama süreci sağlayan sibirya ginsengi, güney asyad da, çin de yaşayan insanların neden bu denli zayıf olduğu konusunda da yeşil çay ile birlikte önemli bir ipucu veriyor.

Kırmızı Biber: Termojenik bitkilere ve zayıflatan sebzelere en iyi örnek teşkil edebilecek bir bitki de kırmızı biber dir. Kırmızı biberin metabolizma hızlandırıcı özelliği olduğunu daha önceki yazılarımızda söylemiştik. Özellikle kırmızı biber de bulunan kapsaisin enzimi, tükrük salgılamasını artırarak hazımı kolaylaştırmakta ve vücudun kan dolaşımını hızlandırma yoluyla metabolizma hızlandıran bir etki oluşturmaktadır. Araştırmalar göstermektedir ki kırmızı biber tüketildikten ortalama 30 dakika sonra vücudun efinefrin enziminde artış olmakta ve iştah kesilmektedir.

Yeşil Çay: Yeşil çay tüketimi doğal bir zayıflatıcı ve antioksidatif etkileri olan bir durumdur. Yeşil çay içildikten sonra kolesterol ve kan yağı düzeyi azalmakta ve kan dolaşımı hızlanarak ekstra kiloları kaybetme süreci yaşanmaktadır. Yeşil çayın zayıflatan etkisi, yeşil çay içerisinde bulunan kateşin enzimi ile ilişkilendirilmektedir. Sinir sistemini uyaran kateşin bitkisel enzimi, yağ hücrelerini de uyararak daha fazla yağ yakılmasını sağlamaktadır. Yeşil çay bitkisi, bitkilerle zayıflama yolları arasında kendini ispatlamış bir bitkisel çözüm olarak göze çarpar.

Keten bitkisi ve Keten Tohumu yağı: Dİyet listeleri oluşturulurken bağışıklık sisteminin güçlü kılınması genelde ihmal edilmektedir. Keten tohumu ve keten yağı içerisinde bulunan Omega 3 esansiyel yağ asitleri vücudun antioksidan madde ihtiyacını gidererek insanların diyetleri uygularken sağlıklı kalmalarını ve sağlamakta ve hastalıklara yakalanmasını engellemektedir. Keten tohumu bu yönüyle zayıflamaya yardımcı bir bitkidir. Diğer yandan keten tohumu, kan şekerini regüle ederek açlık hissini bastırmaktadır. Kan şekerinin  bir insanda düşük düzeyde seyretmesi, vücudun yağ depolaması ve kilo almasına neden olur. Keten tohumu ise kan şekerini yüksek düzeyde tutarak vücudun yağ hücreleri oluşturmasına engel olur. Günlük olarak az bir miktar keten tohumu yağı nı mevsim salatalarında kullanırsanız abur cubur yeme güdünüz yok edilmiş olacaktır.

At kuyruğu tohumu: At kuyruğu tohumu, h,ç b,r zayıflatan meyveler veya sebzeler de görülemeyecek kadar yoğun oranda diyet lifi içermektedir. Bir at kuyruğu tohumu tanesi suya atıldığında kuru halinin 4 katı kadar bir hacime ulaşmaktadır. Günlük beslenme reçetenize yarım avuç at kuyruğu tohumu ekleyerek tokluk hissi oluşturabilir ve sindirim sisteminin bu tohumları hazmedebilmesi için daha fazla enerji tüketmesine yardımcı olabilirsiniz. Atkuyruğu tohumu, aynı zamanda kandaki kolesterol düzeyini düşürmekte ve kan şekerini aynen keten tohumunda olduğu gibi stabil hale getirerek açlık hissinin oluşmasını engellemektedir.

Reishi Ölümsüzlük Mantarı Çayı: Bilimsel adı Gynostemma Pentaphyllum olan bu bitkinin bilinen faydaları şunlardır: Kan dolaşımını artırır, Damar tıkanıklığı riskini azaltır, Tansiyonu ve kolesterolü dizenler, Vücudun metabolizma hızını artırarak yağ yakımını teşvik eder.


Elma sirkesi:  Elma suyunun mayalanmasıyla elde edilen elma sirkesi, zayıflatan bir bitkisel ürün olarak dikkat çekici özelliklere sahiptir. Kilo kaybı ve zayıflama sağlayan elma sirkesi, bağırsaklarda yağın emilimine engel olmakta ve vücudun yağlanmasını önlemektedir. Diğer yandan romatoit artrit rahatsızlığına karşı da iyi bir bitkisel çözüm olan elma sirkesi, Tansiyon düşürücü bir bitkisel çözüm olarak çok yönlü şifa sunar.

Kiraz Sapı: İştah kesen özelliğiyle bitkisel çaylarda kullanılan bir yoldur. Mısır püskülü, avokado ve yeşil çay ile birlikte hazırlanan bitkisel çayı, hem kadınlarda adet söktürücü etki oluşturmakta hem de iştah keserek ve yağ yakıcı etkisiyle zayıflama sağlamaktadır.

Avokado yaprağı: Yağ yakan bitkisel asitleri nedeniyle iyi bir bitkisel zayıflama sağlat. Avokado yaprağı, bitki çaylarına katılarak karışım biçiminde tüketilir.

Sinameki: Müshil ve sökücü etkisiyle daha çok yiyeceklerin kalın bağırsakta emilimine engel olarak fazla kalori alımına engel olmasıyla bilinir.

Biberiye: Bir tür bitkisel ot olan biberiye de yağ yakıcı maddeler bakımından zengin, etkili bir zayıflama bitkisidir.

Funda Yaprağı:  Zayıflama çaylarının vazgeçilmez bileşenlerinden birisidir. Tek başına içilebileceği gibi karışım yapılarak ta etki eder. Yeşil çay yaprağına benzer bir etki oluşturarak hızlı zayıflama sağlar.

Tere Tohumu: Metabolizmayı hızlandıran etkili bir bitki tohumudur.

Mate yaprağı:  Mate yaprağı, güney amerikadaki bir ağacın yapraklarının zayıflatan çay olarak kullanımından ibarettir. Etkili bir zayıflama çayı karışımı yapmak istiyorsanız mate yaprağı muhakkak listenizde olmalıdır.

“Bitkisel Zayıflama Yolları Formülleri-Bitkisel Zayıflama Yöntemleri” için 6 yorum

 1. Sayın Yetkili;

  Üretim ve organizasyonu çok iyi bir şekilde harmanlayıp, müşterilerimize Dermokozmetik Ürünlerden Bitkisel Ürünlere, Kozmetik Ürünlerden, Cinsel Sağlık Ürünlerine, Temizlik Ürünlerinden, Medikal Ürünlere ve Tek Kullanımlık Ürünlere varana kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz.

  Parfümden, Jöleye, Saç Bakım Yağından, Saç Spreyine, Tüp dolumdan tek kullanımlık dolumlara ve kapsül dolum ve blistere kadar, İhtiyacınız olan tüm ürünleri fason olarak üretebilmekteyiz.

  Ayrıca bulk şeklinde paketlenmemiş ürün üretiyor veya talebiniz doğrultusunda ürün geliştirebiliyoruz.

  Sizlere bu noktada yardımcı olabiliriz ve bir iş birlikteliği yapabiliriz.

  Saygılarımızla

 2. biberiye çayı ile zayıflama yöntemini tavsiye ederim. kısa sürede zayıflatıyor ve halsizlik yapmyor.

 3. selamlar. defne çayı ile zayıfladım. kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Defne çayının yapılışı çok kolay. Ancak tadı yok gibi birşey. Ben de yeşil çay ve mate çayı ile karıştırarak içtim. 1-2 ayda etkisini gösteriyor ve çok çabuk kilo verdiriyor.

 4. At kuyruğu tohumunu deneyeceğim teşekkürler etkisi olursada burda paylaşırım yine hoşçakalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.