Elma Sirkesi Hapı Zayıflatırmı – Elma Sirkesi Tableti ve Hapı Faydaları

Elma Sirkesi Hapı Zayıflatırmı – Elma Sirkesi Tableti ve Hapı Faydaları

Elma sirkesi, asetik asit (bir tür meyve asidi) içeren bir sirke türü olup, elma suyunun bakteriler tarafından mayalanarak sirkeye dönüştürülmesinden elde edilmektedir. Mayalanmanın ardından elma sirkesi, doğal yöntemlerle üretilen yerlerde ahşap fıçılara konularak saklanır. Doğal elma sirkesi filtreden geçirilmez. Bunun nedeni ise filtreleme ve damıtma esnasında pektin, ve diğer doğal bitkisel enzimlerin bozulmaya uğraması riskidir.

Son zamanlarda henüz ülkemizde elma sirkesi tabletleri ve hapları yeni yeni çıkmaya başlamasına rağmen henüz talebi karşılayacak nitelikte ve kalitede ürünler çıkmamıştır. Elma sirkesi hapı özellikle vrupadakiler, elma sirkesindeki faydalı enzimlerde elde edilen efervesan nitelikte ( kalsiyum sandoz kullananlar sandoz tabletini suya atınca köpürme etkisini bilirler. Buna efervesan tablet diyoruz) haplardır Elma sirkesi hapı sadece zayıflamak için değil aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmak için de kullanılmaktdır.  Elma sirkesinin kendisi yemeklere ve salatalara ilave edilerek tüketilirken elma sirkesi hapları bağımsız olarak alınabilmektedir.

Elma sirkesi hapı zayıflatırmı

Elma sirkesi ile nasıl zayıflanır sorusu bir çok kişinin aklında yer ediyor. Elma sirkesinin faydaları nedeniyle değişik sağlık amaçlarıyla kullanımı mevcuttur. Zayıflatıcı etkisi ise, elma sirkesinin metabolizma hızlandıran etkisi ile ve tok tutucu, vücuttan kan yoluyla toksin atıcı olması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Elma Sirkesi Nasıl Zayıflatır?

Elma sirkesi içerisinde bulunan asetik asit sayesinde etkili bir kilo verme ve zayıflama etkisi oluşturmaktadır. Elma sirkesi ile zayıflama formülünün temeli, asetik asittir. Asetik asit, midede ki salgıları ve asitleri, tükürük salgısını artırarak tokluk ve doygunluk hissi oluşturmaktadır. Yemeklerin de daha iyi sindirilmesini sağlayarak sindirimi hızlandırmaktadır. Diğer yandan elma sirkesi bir çok kişide teskin edici rahatlatıcı bir his oluşturmaktadır. Bunun yanında metabolizmayı hızlandırması da cabası…


ip atlamaya hazırlık nasıl yapılır?
Elma sirkesi nasıl tüketilir/tüketilmelidir?

Elma sirkesini saf olarak içmek midenize dokunabilir. Çünkü elma sirkesi sert bir içecektir. o nedenle 200 ml suya bir yemek kaşığı elma sirkesi konularak seyreltilerek içilmelidir. Elma sirkesinin tadı ekşi gelir ise içerisine bir çay kaşığı bal katarak tatlandırabilirsiniz. ayrıca az bir miktar tarçın da elma sirkesinin kilo verdiren etkisini güçlendirmektedir.

Elma sirkesi nerede satılır?

Doğal elma sirkesini bulmak malesef çok zorlaştı. Piyasada satılan fabrika üretimi elma sirkesi ise işlendiği için içerisindeki asetik asit miktarını önemli ölçüde kaybediyor. O nedenle mümkünse ev yapımı elma sirkesi temin ediniz ya da evde elma sirkesi yapımı hakkında bilgi edinip kendi elma sirkenizi kendiniz yapmaya çalışınız. Ayrıca ülkemizde var mı bilmiyorum ama özellikle almanya da çok etkili elma sirkesi hapları varmış. Bir yakınınızla getirtebilirsiniz.
Apple cider vinegar helps you lose weight?
Apple cider vinegar will not help you lose weight! Despite all the promises in the media will not stimulate the burning of fat and an acceleration of the metabolism could not been established.
Apple cider vinegar tablet / capsule-cider vinegar
Important to know is that an apple vinegar or cider vinegar tablet, capsule, very little in common with the original apple vinegar. The free acid in these products hardly exist. If you want to try apple cider vinegar for weight loss or health reasons, then you should not use the original product and dry extracts.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.