ödem atıcı bitkiler ve yağ yakıcı zayıflatan bitkiler meyveler ve sebzeler

ödem atıcı bitkiler ve yağ yakıcı zayıflatan bitkiler meyveler ve sebzeler

Zayıflatan bitkiler adını verdiğimiz kilo vermede etkili bitkilerin bir kısmı yağ yakıcı, bir kısmı metabolizma hızlandırıcı, bir kısmı ise ödem atıcı yani vücuttan fazla suyu atan bitkilerdir. Bu bitkiler, çiğ yada pişmiş vaziyette tüketilerek zayıflama ve kilo vermede etkili olabildikleri gibi, suyu içilerek, çayı yapılarak ta kilo vermek için faydalı olabilir. Ayrıca zayıflamak için kullanılan bir çok bitkisel zayıflama tabletinde ödem atıcı ve yağ yakan bitkilerin özlerinden faydalanılmaktadır. Şimdi bu ödem atan ve yağ yakan bitkiler nelerdir, onlara bir bakalım:

Kuşkonmaz ile zayıflama – Kuşkonmazla zayıflama

Kuşkonmaz bitkisi asparajin adı verilen bir tür bitkisel kimyasal enzim içerir. Bu enzim, böbrekler uyarır ve dolaşım sürecini iyileştirmek için faydaları olan bir alkaloiddir. Bu alkaloidler doğrudan hücrelere etki etmekte ve hücrelerdeki fazla yağı yakmaktadırlar. Yağ yakımı sürecinde açığa çıkan oksalik asit ise vücuttan ödem atmak için yardımcı olan bir tür kimyasal madde barındırmaktadır. Bu madde, yağ hücrelerine tutkal gibi yapışarak yağ parçalanmasına neden olur. O nedenle bölgesel zayıflama yöntemlerine destek olan bir bitki olarak Kuşkonmaz bitkisinden faydalanılır.

Pancar ile zayıflama – Pancarla zayıflama

Pancar karaciğer ve böbrekler üzerinde ödem atıcı etkisi olan güçlü bir idrar söktürücü besindir. Pancarda bulunan özel bir demir birleşiği, kanda bulunan kan yağı hücrelerini parçalar ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Pancar kökü, aynı zamanda da bölgesel yağların erimesine yardımcı olan klor bileşikleri içerir. Bu klor maddesi bölgesel yağ kütlelerini parçalayarak lenf sistemi yoluyla vücuttan atılma sürecini hızlandırır.

Brüksel lahanası ile zayıflama – Brüksel lahanasıyla zayıflama

Brüksel lahanası, hücreleri detoks eder ve zehirli toksinlerden arındırır. Ayrıca böbreklerin daha etkin çalışmasını sağlama özelliği ve pankreas organını uyararak vücuttan fazla suyun atılmasını hızlandırma etkisi de vardır. Yani bürüksel lahanası iyi bir ödem atan sebzedir.

Lahana ile zayıflama – Lahanayla zayıflama

Lahana sebzesi bolca fiber içerir ve hazım sırasında mide ve bağırsakların mukozalarını temizlemeye yardımcı olur. Lahanada vücudu zehirli metabolizma atıklarından temizleyen kükürt iyot minerallerinden bol miktarda bulunmaktadır. Bölgesel zayıflamak için bitki arayanlar ve özellikle orta yaşlı olup göbek eritme niyeti olanlar için lahana harika bir yiyecektir. Diüretik yani idrar söktüren ve ödem atıcı etkisiyle Lahana yaprakları, göbek bölgesindeki kalıcı yağları eritmede gerçekten çok yardımcı olacaktır.

Havuç ile zayıflama – Havuçla zayıflama

Havuç, A vitaminin bir formu olan beta karoten maddesini bol miktarda barındıran bir yiyecektir. Beta karoten maddesi, vücutta yağ yakma reaksiyonunu tetikleyen bir vitamindir. içerir, bu karoten sisteminizde bir yağ kızarma reaksiyon başlar. Bu reaksiyon, tıbbi literatürde yağı parçalayıp idrar yoluyla vücut dışına atma olarak bilinir. Beta karoten maddesi, bağırsaklarda A vitaminine dönüşür bu süreçte sizin metabolizma hızınızı artırarak bedeninizin çeşitli bölgelerinde bulunan fazla yağların atımına yardımcı olur.

Kereviz ile zayıflama – Kerevizle zayıflama

Çiğ kereviz, kalsiyum çalışma doğrudan gönderilir bunu yemek, bu nedenle zaman formu kullanarak hazır Kalsiyum yüksek bir konsantrasyonu vardır. kalsiyum Bu saf formu endokrin sistem tutuşturmak olacaktır. vücudunuzdaki hormonlar kurmak birikmiş yağ yukarı kıracak. Kereviz de sistem dışında temiz olacak magnezyum ve demir yüksek düzeyde bulunuyor.

Salatalık ile ile zayıflama – Salatalıkla zayıflama

Salatalık yüksek oranda kükürt ve Silikon içeriğe sahip bir sebzedir. Salatalık içerisinde bulunan bu minerallerin, böbreklerde ortaya çıkan atık madde olan ürik asit zehirinin vücuttan atılmasını hızlandırdığı ve böbrekleri daha iyi çalıştırdığı bilinmektedir. Ürik asit vücuttan boşaltım sistemi ile atılırken yanında yağ atıklarını da beraberinde taşıdığı için vücuttan yağ atılmasına da yardımcı olmaktadır. Salatalık zayıflama ve kilo verme diyetlerinde sadece sulu ve kalorisi düşük olan bir sebze olmasından dolayı değil bu yönüyle de yağ yakıcı olarak zayıflatan bitkiler arasında sıkça zikredilmektedir.


Sarımsak ile zayıflama – Sarımsakla zayıflama

Ödem atıcı ve yağ yakıcı bitkileri araştırırken o listede mutlaka sarımsak besinine rastlarsınız. Sarımsakta bulunan ve hardal yağı da denilen bir tür bitkisel yağ asidi doğal bir idrar söktürücü madde olarak işlev görmektedir. Sarımsaktaki bitkisel kimyasallar aynı zamanda kas hücrelerini kasılıp gevşeterek bölgesel yağların eritilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Bolca sarımsak tüketin ve hızla incelin.

Turp ile zayıflama – Turp zayıflatırmı?

Turpu günde birkaç dilim tüketerek hem ödem atıcı hem de idrar sökücü özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında turp bitkisi, iyi bir yağ yakıcı zayıflatan bitki olarak şaşırtıcı bir etkiye sahiptir. Turpta bulunan Demir ve Magnezyum mineralleri yağın parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar.

Marulla zayıflama – marul ile zayıflama

Marul demir ve magnezyum içerir. Bu minerallerin sizin dalağınıza sindirimin ardından girecek,dalakta kullanılarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olacak ve hastalıklardan vücudunuzu koruyacaktır. Bunun yanı sıra dalak, karaciğer enzimlerinin düzenli salgılanmasına da yardım eder ve metabolizmayı hızlandıran faydalı etkiler oluşturur. Koyu marulda bu minerallerin daha fazla olduğu bilinmektedir. O nedenle diyet listeleri içerisine mutlaka marul eklemelisiniz.

Soğan ile zayıflama – Soğanla zayıflama

Soğan faydaları ve zayıflamaya etkileri itibarıyla sarımsağa benzer. Soğan içerisinde metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı çok sayıda mineral ve bitkisel yağ asidi bulunmaktadır. Sarımsağa nazaran daha hafif kokusuyla günlük beslenmenizde günde 1 iri boy soğan tüketmek, 1 ayda 3 kilo zayıflatan bir diyet uygulamaya eş değer düzeyde yağ yakar. Soğanı diyet listesi hazırlarken de menülere mutlaka koymalısınız.

Domates ile zayıflama – Domatesle zayıflama

Domates, yüksek oranda C vitamini ve sitrik asit, malik asit ve oksalik asit adı verilen bir tür bitkisel asitler barındırmaktadır. Bu bitkisel asitler, metabolizma hızını artırır ve vücuttaki fazla suyun böbrekler vasıtasıyla vücuttan atılmasını sağlar ve bölgesel yağları yakarak ödemle birlikte boşaltım sistemine yollar.

Bu asitler aynı zamanda vücutta ve besinlerde bulunan yağ yakıcı enzimleri aktive ederek böbreklerden yağ atımını hızlandırır. O nedenle domatese diğer zayıflatan bitkiler ile birlikte tüketmek, zayıflatan bitkilerin yağ yakıcı ve ödem atıcı özelliklerini perçinler.

Elma sirkesi ile zayıflamaElma sirkesiyle zayıflama

Elma sirkesi iyi bir idrar sökücü bitkisel iksirdir ve az miktarlarda kullanılmalıdır. Elma sirkesini salatalarınıza koyabileceğiniz gibi biraz üstte verdiğim bal ve su formülü linkinde olduğu gibi de kullanmak ve içmek mümkündür. Elma sirkesi zayıflatırmı şeklinde gelen sorulara bilimsel bir cevap vermek gerekirse, elma sirkesinin ham maddesi olan elmada bulunan malik asit isimli bitkisel asit, iyi bir yağ yakıcı enzimdir ve vücutta yağ yakımı metabolizmasını harekete geçirir. Elma sirkesinin mayalanma yani fermantasyon sürecinde, mikroorganizmalar tarafından elma sirkesi içerisine değişik alkali elementler ve mineraller ilave edilir. Bu elementler hücreler tarafından emildiğinde metabolizma hızlandırma etkisi yapar ve yağ hücrelerinin hızla yakılmasına neden olur. Elma sirkesi içerisinde bulunan potasyum minerali, bölgesel yağlanma sorununun önlenmesine yardımcı olan ve yağ hücrelerinin gelişimine engel olan bir mineraldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.