tere otu ile zayıflama – tere otunun faydaları

tere otu ile zayıflama – tere otunun faydaları
Tere otu tere bitkisinin yaprak kısmına verilen isimdir. Tere tohumu ise bu bitkinin tohum kısmıdır. Ünlü diyetisyen Dr.Ender Saraç tere tohumunun faydaları hakkında geçenlerde bir televizyon programında önemli bilgiler vermişti. Özellikle tere otu kürü, 10 gün süre ile kahvaltıdan önce aç karnına uygulandığında hem metabolizma hızlandıran etki yapmakta hem de tiroid yetersizliği nedeniyle metabolizma yavaşlığı sonucu kilo almayı engelliyormuş. Tiroid hormonu yetersizliğinin obeziteye neden olduğunu herkes bilir. İşte tere tohumu ve tere otu bu özelliği ile zayıflamak için ideal bir bitkisel çözüm sunuyor.

tere tohumu zayıflatırmı ( Tere otu zayıflatır mı): Ender Saraç’ın ifadesine göre tiroid hormonu yavaş çalışan kişilerin tere otu kürü yaparak daha kolay kilo verdikleri bir gerçektir. Tere otunun faydaları elbette sadece zayıflama ve kilo verme amacıyla kullanılmıyor. Hafif acı bir tada sahip olan tere tohumunu tek başına değil de öğüttükten sonra kek, kurabiye veya salata içerisine serpiştirerek kullanılması daha uygun olmaktadır.

Tere tohumu nasıl kullanılır tere otunun kullanımı ve kullanılışı:

– Tere tohumu ve bal karışımı su ile karıştırılarak içilebilir.
– Tere tohumu hafif buruk tadından dolayı 2 çay kaşığı süzme çam balı ile karıştırılıp sabah ve akşam aç karnına 2 kez tüketilirse ve üzerine 1 su bardağı ılık su içilirse daha kolay zayıflatan bitkisel etki yapar. .
– Tere tohumu nereden alınabilir? Tere tohumu yurdumuzda bolca bulunan ve ucuz bir bitkidir. O nedenle aktarlardan temin edebilirsiniz.
– Tere yaprağı da tere tohumu gibi zayıflatan etkiye ve metabolizma hızlandırma kapasitesine sahiptir. Salatalarınızda bolca kullanabilirsiniz.

Önemli uyarı: mide ülseri, mide kanaması ve gastrit türü mide rahatsızlıkları olan kişilerin tere tohumu yerine tere otu kullanmaları gerekir.


Tere tohumunun ve tere otunun faydaları nelerdir?

TERE TOHUMUNUN FAYDALARI
-Tere tohumunun metabolizma hızlandırıcı etkisinden yukarıda zaten söz etmiştik. Bal ile ve ılık su ile karıştırılarak içilen tere tohumu tozu, kısa sürede hızlı zayıflama imkanı yaratmaktadır.
-Tere tohumu, iktidarsızlığa bitkisel çözüm sunar. Ayrıca halsizlik, yorgunluk ve bitkinliğe de doğal ve kesin çözüm dür. İştah kapalılığına karşı da en etkili bitkisel şifa kaynaklarından birisidir.
-Tere tohumu cinsel isteksizlik ve soğukluğa karşı etkili bir bitkisel iksirdir. Tere tohumu afrodizyak özellikleri olan bir bitkidir.
– Tere tohumu içerisindeki bitkisel kimyasallar ve antioksidanlar nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.
– Sigara ve alkol kullananların tere tohumu bal karışımını içmesi, sigaranın toksik etkilerini örtmektedir.
-Tere tohumu suyu ile yapılan banyo, saç dökülmesine ve kepeğe karşı bitkisel çözüm sunar.
-Balgam söktürücü bir bitki olan tere otu aynı zamanda adet söktürücü bitkiler arasındadır.
-Tere otu su ile birlikte tüketildiğinde vitiligoya karşı bitkisel çözümler sunar.

-Troidi yavaşlığına karşı iyi bir bitkisel kür olanağı tanıyan tere tohumu, Suna Dumankaya, Ahmet Maranki ve Ömer Coşkun, İbrahim Saraçoğlu gibi önde gelen bitkiselciler tarafından da tavsiye edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.