Zayıflama çayı ile bitkisel zayıflamak ve kilo vermek

Zayıflama çayları ve zayıflama çayı kullanımı, son dönemlerin en yaygın kullanılan bitkisel diyet zayıflama ve incelme ürünleri arasındadır. Zayıflama yöntemlerinin her birinin türlü faydaları ve zararları bulunur. Zayıflama çayları ise bunların içerisinde en doğal ve sağlıklı zayıflama sağlayanlardandır.  Zayıflama çayı ile incelme ve kilo verme yöntemi, eski uygarlıklarda da yaygın olarak kullanılmış olan bir tür bitkisel zayıflama yöntemidir. Günümüzde zencefil çayı, mate, çayı, yeşil çay, funda yaprağı çayı, kabuk tarçın çayı, biberiye çayı, safran çayı gibi zayıflatan çaylar, ve bunların değişik karışımlarından ve kombinasyonlarından elde edilen beşi bir yerde zayıflama çayı, ender saraç zayıflama çayı, berna laçin zayıflama çayı, ahmet maranki zayıflama çayı, doğadan form zayıflama çayı gibi  piyasada bolca kullanılan ve tutulan bitkisel zayıflama ürünleri olarak satılmaktadır. Zayıflama çayları hazır demlik poşetlerde satın alınabildiği gibi ev yapımı yöntemlerle de kendi zayıflama çayınızı hazırlamanız pekala mümkündür. zayıflama çayı tarifi aslında oldukça basittir. Bİldiğimiz çay demlemeden tek farkı, değişik bitkilerin demini çıkararak zayıflama amacıyla içmemizdir.
zayıflama çayı

Zayıflama çayı nasıl hazırlanır? Zayıflama çayı nasıl demleyeceğiz? Zayıflama bitkisel çayların doğru demlenmesi çok önemlidir.
Zayıflama çayı zayıflatırmı ?: Zayıflama çayının elbette tabiatı gereği zayıflatması lazımdır. Bu nedenle Zayıflama çayı zayıflatır mı? sorusuna evet zayıflama çayları zayıflatır diye cevap veriyoruz.

Zayıflama çaylarında hangi bitkiler veya bitkisel ürünler kullanılır? Yukarıda bahsettiğimiz zencefil çayı, mate yaprağı çayı, yeşil çay, funda yaprağı çayı, biberiye çayı, safran çayı bitkileri, zayıflama çayı yapımında en fazla kullanılan çaylardır. Ancak değişik zayıflama çayı tariflerinde daha değişik meyvelerin sebzelerin veya bitkilerin zayıflama çaylarına dahil edildiğini görmekteyiz. Misal olarak Berna Laçin zayıflama çayı tarifi incelenirse, bu tarifte elma kurusu, kabuk tarçın, ardıç tohumu, tere tohumu gibi daha değişik alternatif bitkisel çözümler de zayıflama çayı tarifine dahil edilebilmektedir.

Zayıflama çayının faydaları nelerdir: Okuyucu forumları ve yorumlarında genelde zayıflama çayı faydalı mıdır veya zayıflama çayı zararlı mıdır, varsa zayıflama çayının zararları nelerdir gibi sorular gelebilmektedir. Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır ki, aşırı olan şey ilaç ta olsa bal da olsa deva da olsa fazlası vücuda her zaman zararlıdır. Bize yaşam sağlayan oksijen gazı bile havada %21 oranı yerine %30 larda olsaydı ciğerlerimiz yanarak parçalanırdı. O nedenle zayıflama çayları elbette doğru kullanıldığında faydalıdır. Bir kere zayıflama çayları sizlere aç kalmadan, egzersiz yapmadan ve yorulmadan zayıflama olanağı verirler. Ancak aşırı miktarda kullanılan zayıflama çayı ise, metabolizmanın hassas dengelerini bozabilir ve sağlığımızı elimizden alabilir. O nedenle aşırıya kaçmadan zayıflama çayları kullanıldığında oldukça faydalı bir bitkisel şifa kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Zayıflama çaylarının tek faydası zayıflama sağlaması değildir. Zayıflama çaylarının faydaları hususunu şöyle kısaca özetleyecek olursak:

1) Zayıflama çayı, vücutta yağ yakma sürecini harekete geçirir

Zayıflama çayları (veya daha doğru ifadeyle bitkisel zayıflama çayları) vücuttaki yağ yakma metabolizmasını hızlandıran bir takım biyokimyasal ve doğal maddelere sahiptir. Zayıflama çayı yapraklarında bulunan bu faydalı enzimler, sindirim sistemine de faydaları sağlayarak hazmı güçlendirir. Zayıflama çayları vücuttaki fazla yağın atılmasına yardımcı olur. 3 hafta süreyle zayıflama çayı kullanan kişilerde midenin ve göbeğin küçülmesi olayının da gerçekleştiği görülmüştür.


ii) Zayıflama çayları metabolizmayı hızlandırır

Zayıflama çayının en önemli faydaları arasında metabolizma hızlandırması söylenebilir. Kan dolaşımını hızlandıran zayıflama çayları, dokuların da beslenerek cildin gençleşmesine yardımcı olur. Hızlı metabolizma ayrıca hızlı zayıflama anlamına gelmektedir.

iii) Zayıflama çayı içmek, Sindirim sisteminin yağları emmesini durdurur ve detoks etkisi göstertir.

Zayıflama çayının zayıflatıcı özellikleri arasında en dikkate değer olanı, vücuttaki yağ emilimini durdurarak yağlı yiyeceklerden kilo almamızı büyük oranda engellemesidir. Bu nedenle denebilir ki zayıflama çayları aynı zamanda kolesterolü de düşürür. Özellikle mate yaprağı ve safran çayında bulunan bir takım yağ asitleri, vücudun gençleşmesini ve detoks sürecine girmesini sağlarlar.  Bağırsakları temizleyen zayıflama çayları, vücuttaki toksinlerin sindirim sistemi yoluyla atılmasına da yardımcı olur.

iv) Zayıflama çayları kandaki insülin düzeyini de düzenler ve düşürür

Zayıflama çaylarının şeker hastalarına da iyi geldiği bilinmektedir. Vücutta bulunan ağırı miktardaki insülin hormonu, zayıflama çayları içerek düşürülebilmektedir. Bilindiği gibi aşırı oranlarda seyreden insülin hormonu, vücutta yağ depolanma ve kilo alma sürecini hızlandırmaktadır.

v) Zayıflama çayları iyi bir antioksidandır

Zayıflama çayları vücuttaki oksitlenmeyi engeller ve serbest radikaller adı verilen ve yaşlanmayı hızlandıran yağların ve negatif iyonların vücutta parçalanarak atılmasını sağlar.

vi) Zayıflama çayları, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Zayıflama çayları anti kanserojenik bir maddedir. Yani kanseri engelleyen kanserli hücre oluşumunu önleyen bir takım bitkisel şifa maddeleri içerir. Bağışıklık sistemini güçlendiren zayıflama çaylarını içerek sağlığınızı da koruyacaksınız.

Ekinezya çayı, adaçayı, rezene çayı, yaban mersini çayı, papatya çayı, ıhlamur çayı, kuşburnu çayı, anason çayı gibi bitkisel zayıflama sağlayan diğer çaylar da yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen zayıflama çayları arasındadır. Ancak zayıflama çayı denilince faydaları ve yararları bakımından en fazla tanınan çay türü, yeşil çay dır.  Genelde spesifik olarak yeşil çayın zayıflamaya faydaları ve zararları hakkında okuyucu yorumları ve soruları gelmektedir. Yeşil çayın faydaları konusunda yukarıda genel biçimde anlattığımız zayıflama çayının faydalarından başka çok fazla denebilecek birşey yoktur.  Zayıflama çayının zararları konusuna değinecek olursak, aşırı zayıflama çayı kullanımının vücudun sıvı tutumu kapasitesini bozduğu ve uzun dönemde halsizlik ve bitkinlik oluşturabileceğini söyleyebiliriz. O manada günde 2-3 bardaktan fazla miktarda zayıflama çayı tüketmemenizi tavsiye ederim.

Zayıflama çayları tarifi konusunda yetenekli ve maharatli okuyucularımızdan aşağı kısma yorum yazma vasıtasıyla bizlere o güzel zayıflama çayı formüllerini paylaşmalarını rica ediyorum. Böylece sizin bildiğiniz o çok değerli zayıflama tariflerinden başkaları da faydalanacaktır.

“Zayıflama çayı ile bitkisel zayıflamak ve kilo vermek” için 4 yorum

 1. Ben 93 kiloydum 15 verdim halada vermeye devam ediyorum ama cok zorlaniyorum . forum ve zerif cayla zayiflyorum .insallah dahada zayiflarim

 2. ya ben 13.5 yaşındayım. çok kiloluyum ve diyet uygulamak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz?

 3. meraba arkadaşlar bende 7 gündür diyet yapıyorum ama bir arkdaşm beslenme takviyesi almadan zayıflayamıyacağımı

  söyledi bende facebooktan reklamını görmüştüm “Zayıflama Kremi” diye bi kilo verdirici jel var ondan aldım 2 haftadır

  hem diyet yapıyorum 1 haftadır da bu sıkılaştırıcı kremi kullanyorum 3 kilo verdim bence herkes diyetlerini takviyelerle

  desteklemeli yoksa yeme isteğinizi asla kesemezsiniz bu işte çok iyimiş yurtdışından bi arkaradş

  baktırdım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.