zayıflatan yaz meyveleri – metabolizma hızlandıran meyveler

zayıflatan yaz meyveleri – metabolizma hızlandıran meyveler

Zayıflatan yaz meyveleri ile doğal zayıflamanın tam zamanının geldiğini düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz zayıflatan 10 süper yaz meyvesine bir göz atın:

Çilek ile zayıflama:  Çilek hem C vitamini ve antioksidanlar bakımından zengin hem de zayıflatan meyvler grubundan bir yaz meyvesidir. Çilekte bulunan yağ yakıcı bir bitkisel hormon olan adiponektin hormonu nu bolca içermektedir. 200 gram çilekte sadece 49 kalori bulunur ve günde 1 kilo çilek tüketseniz bile ancak 250 kalori alırsınız.

Mavi çilek – Mavi yemiş ile zayıflama: Yabancı sitelerde antioksidan kralı olarak adlandırılan bu süper meyve, aynı zamanda yaz aylarında zayıflamak için de ideal bir meyvedir. İçerisinde C vitamini, flavonoidler, antioksidanlar ve de bitkisel asitler barındıran bu süper meyve insülin metabolizmasını düzenleyerek metabolizma hızlandırmaktadır.

Mürdüm Eriği ile Zayıflama: Özellikle kurutulmuş mürdüm eriğinin zayıflama mucizesi sağladığı bilinir. Potasyum bakımından oldukça zengin bir yiyecek olan mürdüm eriği  içerisinde 22 adet vitamin ve mineral barındırmaktadır. Günlük diyet listeleri içerisinde kesinlikle yer verilmesi gereken mürdüm eriği, pek bilinmeyen ana oldukça etkili bir zayıflatan meyve dir.

Kabak ile zayıflama: Sonbahar ve kış aylarının da vazgeçilmezi olan kabak, sıfır kolesterol ve yağ içeren bir bitkidir.  Bir porsiyon kabak sadece 30 kaloridir ve kolesterol veya yağ içermez. Ayrıca bir porsiyon kabak içerisinde sadece 8 gram karbonhidrat ve 1 gram diyet fiberi vardır. İyi bir potasyum kaynağı olan kabak, A, B6, C ve E vitamini deposudur.


Biber ile zayıflama: İster kırmızı  ister yeşil biber olsun biber iyi bir zayıflama yiyeceğidir. İçerisinde barındırdığı kapsaisin isimli yağ asidi, iyi bir yağ yakıcı bitkisel enzim olarak bilinir. Zaten bu nedenle de sıklıkla zayıflama hapları içerisinde biber deki etken maddelerden faydalanılır.

Mango ile zayıflama : ABD de yapılan bir bilimsel araştırmada mango ekstesi verilen deneklerde 1 ayda 12 kilo zayıflama başarıldığı tespit edilmiştir. mangoda bulunan karotenoid ve flavonoid türü antioksidanlar hem bağışıklık sistemini güçlendirmekte hem de yağ yakıcı metabolizma hızlandıran etkiler ve faydalar oluşturmaktadır. 1 porsiyon mango içerisinde 50 kalori bulunmaktadır.

Pancar ile zayıflama : Hem B vitamini bakımından zengin hem de düşük kalorili ve besleyici bir bitki arıyorsanız, pancar yemenizi tavsiye ederim. Pancarı kaynatarak tüketebileceğiniz gibi salatalarda da kullanabilirsiniz. Pancar suyu da iştah kesici etkilere sahiptir.

İncir ile zayıflama: İncirde bulunan diyet lifleri, özellikle obezite tedavisi gören kişilerin hızlı zayıflama süreci yaşamalarına yardımcı olur. İncir içerisindeki doğal şeker, aynı zamanda tok tutucu ve iştah kesici bir fayda da sağlar. Yemeklerden yarım saat önce 1 adet incir tüketmenizi tavsiye ediyorum.

Şeftali ile zayıflama: Şeftali meyvesi, hem bol lif taşıması hem de metabolizmayı yavaşlatan potasyum elementini hiç içermemesi nedeniyle metabolizma hızlandıran bir meyve olarak bilinir. Sabahları kahvaltıdan önce yarım şeftali ve akşamları yemekten sonra yarım şeftali yemenizi tavsiye ediyorum.  Şeftalide bulunan doğal şekerler ise iştah kesici etki oluşturur.

Badem ile zayıflama: Gerek yeşil badem, gerekse badem içi, iyi bir zayıflatan yaz meyvesi olarak diyet listemizde bulunması gereken bir yiyecektir. Günde 200 gram çağla veya 50 gram badem içi yiyen kişilerde 2 ayda 5 kilo zayıflama ve 3 beden bel incelmesi görülmüştür.

“zayıflatan yaz meyveleri – metabolizma hızlandıran meyveler” için 5 yorum

  1. bu ne laaa ben çok severim bu meyveleri her zamanda yerim kilo verdim hiç ne iş xD

  2. seftaLi iLe zayıflamayı deneyecegim 🙂 üstelik en sevdiğim meyvedir =) teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.