Zayıflama jeli – Zayıflama Jelleri – inceltici zayıflama kremi

Bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama için kullanılan zayıflama jelleri – zayıflama kremi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de selülit tedavisi ve de kalça ve basen eritmek, zayıflamak için kullanılan popüler bir zayıflama ilacıdır. Son zamanlarda özellikle bel altı bölgede fazla kiloları olan ve selülit şikayeti olan bayanların rağbet ettiği zayıflama jelleri, gerçekten işe yarıyor mu, Zayıflama jelleri zayıflatır mı gibi sorular ile karşı karşıya geliyorum. Bu nedenle zayıflama jellerinin ne tür bir zayıflama sağladığı ve nasıl bir mekanizma ile selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama tedavisinde fayda sağladığına ilişkin kısa bir değerlendirme yapayım dedim.

zayıflama jeli kremi - inceltici krem
zayıflama jeli kremi - inceltici krem

Diyet ve egzersizin yeterli olmadığı bazı durumlarda zayıflama ürünleri devreye giriyor. Zayıflama ürünleri denilince aklımıza genelde zayıflama hapları ve zayıflama ilaçları, zayıflama tabletleri gelir. Ancak Zayıflama jelleri de zayıflama hapları kadar popüler olmaya başlayan bir zayıflama tekniğidir. Özellikle inatçı kilolar dediğimiz ve diyet egzersiz gibi doğal yollarla verilmesi zor olan fazla kilolarımızı hele bir de kalça basen, bacaklar ve göbek gibi bölgelerimizde biriktiriyorsak bu durumda zayıflama jeli kullanmak bir manada kaçınılmaz hale gelecektir.

Selülit sorunu da egzersizle belki çözülebilir ancak egzersiz ve spor yoluyla selülitlerden kurtulmak için çok ciddi efor sarf etmek gerekecektir. O nedenle bu tür durumlarda zayıflama jeli yine devreye girer. Özellikle yurt dışında yaşama tecrübesi olan kişilerden iseniz Avrupa ve Amerika’da eczanelerde ve büyük marketlerde peynir ekmek gibi zayıflama kremi zayıflama jeli satıldığını görürsünüz.

Zayıflama kremleri değişik marka ve içeriğe sahiptir. Kimisi gerçekten selülitleri yok eder kimisi ise etkisiz olabilir. Bu ürünlerden piyasada iyi bilinen ve gerçekten işe yarayanları ülkemizde de satıştadır. Sitemizin politikası gereği zayıflama jellerinden herhangi birisini size marka olarak tavsiye edemeyeceğim. Zaten internette kısa bir gezinti yaparsanız hangi zayıflama jelinin daha faydalı olduğunu siz de göreceksiniz. Ben burada marka veya ürün adı vermek yerine zayıflama jellerinin genel olarak faydaları üzerine sizlere bir miktar zayıflama jelleri ve zayıflama kremlerinde bulunan en önemli etken madde aminofilin adı verilen ve genelde astım tedavisinde kullanılan bir tür enzimdir. Bu enzimler bronşları açar, akciğer ve kasların rahatlamasını ve daha fazla oksijen almasını sağlar.

Araştırmalar göstermektedir ki aminofilin maddesi aynı zamanda yağ yakıcı ve selülit hücrelerini yok edici özelliklere sahiptir. Aminofilin maddesinin yağ yakma ve bölgesel selülit tedavisinde etkili olabilmesi için deri üzerine doğrudan tatbik edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle en iyi zayıflama jeli en etkili zayıflama kremi arıyorsanız içerisinde muhakkak aminofilin maddesinin bulunmasına dikkat ediniz. Bu maddenin yer almadığı zayıflama jellerinin bölgesel yağ yakma ve selülitleri yok etme etkisi son derece sınırlıdır.


Zayıflama jellerinde bulunan diğer önemli bir etken madde ise kafein ve yeşil çay ekstresidir. Yeşil çay yapraklarında bulunan bir takım uçucu yağ asitlerinin de selülitleri tedavi edici etkisinin olduğu deneylerle ortaya koyulmuştur. Zayıflama kremlerinde bulunması gereken diğer bir madde ise nemlendirici içeriktir.

Shea ağacı yağı veya Aloe vera yağı gibi tropikal bitkilerden elde edilen yağlar, cildin nemlenmesini sağlayan en etkili iki bitkisel çözümdür. Bu maddelerin de bir zayıflama jelinde bulunmasına dikkat ediniz.

Zayıflama jelinin zayıflatıcı etkisini artırmak için neler yapmalısınız?

Cildinize ve selülitli bölgelerinize sürdüğünüz zayıflama jelinin iyi bir etki sağlaması için öncelikle bol su içmemiz gerekecektir. Çünkü su içmek, zayıflama ve incelme kremlerinin etkisini artırır ve vücuttaki toksinlerin dışarı atımını hızlandırır. Cildin su ihtiyacının iyi karşılanması durumunda zayıflama jeli ile selülit ve bölgesel zayıflama tedavisi daha kolay yapılabilmektedir. Ayrıca sağlıklı beslenme, bol hareket ve egzersiz ve uykunuzu iyi almak ta zayıflama jelinin etkisini artıran diğer unsurlardır.

Zayıflama jelinin etkisini en üst derecede elde etmek istiyorsanız reçetesinde veyahut kullanma kılavuzunda verilen önerileri tavsiyeleri sıkı sıkıya uygulamanız gerekecektir.

“Zayıflama jeli – Zayıflama Jelleri – inceltici zayıflama kremi” için 3 yorum

  1. merhaba ben de etkili kremin hangisi oldugunu bulamadim. söz ettiğiniz bileşen hangi kremde var. email adresime adını gönderir misiz.

  2. merhaba, bolgesel zayiflama kremi cesitleri var.ama icerisinde aminofil denilen madde bulunan kremi bulamadim.. siz isim vermiyorsunuz, mumkunse etkili olan jelin adini mailime gonderebilirmisiniz?? tesekur ederim.

  3. slm pyasada çok fazla bölgesel zayıflama kremi var hangisine güvenebilecegimizi şaşırıyoruz sizde haklı olarak isim veremiyorsunuz mümkümse yardımcı olak adına mailime en etkili olanı yazabilirseniz çok sevinirim yazamasanızda aminofilin etkin madde hangisinde var yazabilirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.