bölgesel incelme yöntemleri ve zayıflama yolları – bölgesel incelme için en etkili yöntem nedir

bölgesel incelme yöntemleri ve zayıflama yolları – bölgesel incelme bölgesel zayıflama için en etkili yöntem nedir

Özellikle hanımların bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama konusuna ilgileri son yıllarda gittikçe artmaktadır. Bölgesel incelme ihtiyacı daha çok, normal kilolarında olup bölgesel olarak kalça basen göbek gibi bölgelerde fazla kiloları ve yağlanma sorunu olan kişilerin araştırdığı bir zayıflama ve incelme yöntemidir. Aslında bölgesel incelme sonucu, bir çok değişik yöntemler ile elde edilebilmektedir. Okurlardan bölgesel incelmede en etkili yöntem nedir gibi sorular gelmektedir. Buna cevap verebilmek için kişinin yaşı, cinsiyeti, kilo durumu, beslenme alışkanlıkları, ekonomik durumu, doğum yapıp yapmadığı, genetik faktörler gibi bir çok konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yani diğer bir ifade ile bir hanımda işe yarayan bir bölgesel incelme yöntemi, diğer hanımlarda o kadar da etkili olamayabilir.

Hanımların ortak şikayeti olan bölgesel incelme için hangi yöntemler kullanılabilir. Bu yazımızda kısaca bunlara göz atacağız.

Masajla bölgesel incelme:

Masajın bölgesel incelme, zayıflama ve kilo kontrolünde önemi büyüktür. Masaj yapmak hem kol, bacak, göbek ve bel sarkması için iyi gelir hem de masaj yapılan bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak bölgesel incelme ve zayıflamak için bölgesel metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Günümüzde özellikle selülit tedavisi için geleneksel masaj yöntemleri ile birlikte modern teknikler birleştirilmiş ve bölgesel incelme yöntemi olarak doğal ve zararları olmayan bir zayıflama yöntemi halini almıştır. Masaj aynı zamanda psikolojik yatıştırıcı olarak strese de iyi gelmektedir. Masaj tek başına bölgesel incelme için etkili olmuyorsa diyet listeleri ile desteklenmelidir. Genelde zayıflama merkezleri ve masaj salonları da bölgesel incelme sürecini hızlandırmak için masaj diyeti formüllerinden faydalanmaktadırlar.

Masajın faydaları:

1- Masaj yapmak bölgesel incelme hedeflenen bölgelerdeki kan damarlarını ve lenf sistemini etkiler kanın dolaşımını hızlandırır.

2- Masaj yapılarak bedenimizde birikenve selülite neden olan toksinlerin atılmasını sağlanabilmektedir.

3- Masaj ile aynı zamanda iç organlara kan dolaşımı akışı hızlanacağı için kas ve organ faaliyetleri de en üst seviyeye çıkar ve metabolizma hızı artar.

4- Masaj yapmak cildi gerginleştirir ve kol bacak kaslarını sıkılaştırır ve inceltir. Bu da kol ve bacak sarkması için doğal çözüm tedavisi manasına gelebilir.

5- Masaj tedavisi aynı zamanda bedensel gücümüzü en üste çıkartır. Dokuları dinlendirir ve yorgunluk bitkinlik şikayetleri son bulur.

6- Masaj ile bölgesel incelme, zayıflama, kilo verme, aynı zamanda kilolarımızı korumak yani kilo kontrolü ve selülitlerin oluşumunun önlenmesi için de faydalar arz etmektedir.

7) Masaj yaparak vücudumuzdaki akupunktur merkezlerini akupresör tekniği ile uyararak hem bölgesel incelme hem de değişik hastalıkların ve rahatsızlıkların alternatif tedavisinde kullanabiliriz.

Sonuç olarak masajın zayıflamaya faydaları bilinen en eski bölgesel incelme yöntemi olması sonucunu doğurmuştur. Zaten modern bölgesel zayıflama yöntemleri arasında titreşim ve masaj aletlerinin temel çalışma prensibinde masaj ile zayıflama tekniği yatmaktadır.

Selülit tedavisi için vakum ile bölgesel incelme ve vücut sıkılaştırma yöntemi

Vakum tekniği olarak ta bilinen bu yöntem, bölgesel zayıflama ve incelme amaçlanan vücut bölgelerine vakum yoluyla masaj uygulayarak kan ve lenf dolaşımını hızlandırıyor ve vakum sayesinde parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Lenf drenaj masajı tekniği adını verdiğimiz bu masaj yöntemi, parçalanan selülit hücreleri ve yağ dokuların lenf sistemi yoluyla vücuttan atılmasına olanak tanımaktadır.


Egzersiz ile bölgesel incelme: Bölgesel incelme egzersizleri
Bölgesel zayıflama hareketleri yazımızda daha önce ele aldığımız gibi istenilen bölgenin incelmesi için değişik bölgesel egzersizler bulunmaktadır. Bölgesel zayıflama hareketlerinin bir kısmı alet ile yapılabildiği gibi bir kısmı ise aletsiz yapılabilmektedir. Şayet zayıflama aletleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bölgesel incelme aletleri hakkındaki yazımıza bir göz atınız.

Şayet kendi başınıza aletler kullanarak incelme ve zayıflama amacınıza ulaşamıyorsanız bu durumda teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle tıbbi teknolojinin gelişmesi ve bedenimizi daha iyi tanımamız neticesinde daha önce var olmayan değişik türde aletli bölgesel incelme yöntemleri ortaya çıkmıştır.  Bölgesel incelme ve zayıflama için; Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi, radyo frekansı, karboksiterapi ile bölgesel zayıflama incelme , tripolar radyo frekans ile bölgesel zayıflama, ozon tedavisi ile bölgesel zayıflama incelme, lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama incelme, vakum masajı yöntemi, Kavitasyon yöntemi ile zayıflama pasif jimnastik ile zayıflama, hypoxi training, LPG Endermoloji zayıflama yöntemi gibi birçok bölgesel incelme yöntemlerin hemen hepsi oldukça değerli ve kalıcı bölgesel incelme sağlayan yöntemlerdir. Başta da söylediğim gibi kişinin kndi şartlarına en iyi olanı seçip o bölgesel zayıflama yolu ile kilo verme ve incelme kürü uygulaması en akıllıcası olacaktır.

“bölgesel incelme yöntemleri ve zayıflama yolları – bölgesel incelme için en etkili yöntem nedir” için 2 yorum

  1. slm f6ncelikle bu bilgileri blezirle paylaştıgınız ie7in e7ok teşekkfcr ederim birde sorum olucak bu hamam otunu nasıl ve nekar sfcrede kullanıcam ve şuanda hamam otu bulamıyorum yardımlarınız ie7in şimdiden teşekkfcr ederim

  2. Geri bildirim: Thermo C ile bölgesel zayıflama ve yağ eritme incelme | Kolay Zayıflama!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.