Bacak inceltme hareketleri Resimli

Bacak nasil inceltilir? Elbette egzersizler ve hareketler ile inceltilebilir.
Bacak inceltme hareketleri ve egzersizleri özellikle bölgesel zayıflama isteyen hanımlar için önemli egzersizler arasındadır. İster farkında olun isterseniz olmayın bacak bölgesi, vücudumuzun estetik bir görünüm sergilemesi bakımından hayati derecede önemli bir bölgesidir. Düzgün ve ince bacaklar aynı zamanda uyluk, basen ve kalça estetiğini de etkilemektedir. Kalın bacaklara sahip hanımların güzel bir görüntü sergileme şansı azdır. Şayet sizin için güzel bacaklara sahip olmak önemli ise bu durumda sizler de aşağıdaki bacak inceltme hareketleri ve egzersizleri ile bir göz atın.

Verdiğim Bacak inceltme hareketleri, evde uygulanabilen egzersizlerdir.

bacak inceltme hareketleri lunge egzersizi

Slt bacak inceltme Lunge hareketi – Dambıl ile iç bacak inceltme

1. Ayaklarınızı omuz genişliğine yayılmış vaziyete getirin ve ayakta dik durun. Daha sonra sağ ayağı ilei atarak bir adın öne gidin.
2. Ardından, kalçanızı hafifçe yere indirerek dizinizi dik bir açı ile kıracak şekile getirin. Elleriniz ile dizleriniz dik açılı olmalıdır.
3. Şimdi, yavaş yavaş geriye doğru yükselin ve bunun için bacak kaslarınızı kullanın.
4. Her bacak için bu işlemi en 30 az kez tekrarlayın. Kısa sürede alt bacak incelmesi olduğunun farkına varacaksınız.

bacak inceltme hareketi
Sandalyeli bacak inceltme hareketi – iç bacak hareketleri

1. Ayaklarınızı omuz genişliğine yayılmış vaziyete getirin ve ayakta dik durun.
2. Şimdi, küçük adım atarak, her iki ayağınızın yönünü dışa doğru çevirin.
3. Elinizi kalçaların iki tarafına koyun veya destek için sırtınızı bir sandalyenin arkasına dayayın.
4. Bu şekilde yaklaşık 20 santim kadar aşağıya çömelerek bekleyin ve yavaş yavaş yükselin. Bu hareketi yaparken sadece bacaklardan dirsekleren kıracaksınız. Sırtınız yere dik açı oluşturacak biçimde pozisyon almalı.
5. Bu bacak inceltme egzersizini yaklaşık olarak 30 kez tekrarlayın.

Ayak parmak uçları üstünde durma Egzersizi – Balerin hareketi

1. Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın.
2. Ayak parmaklarınızın üzerinde durarak tüm vücut ağırlığınızı ayak parmaklarınızda hissedin ve birkaç saniye bacaklarınızı da gererek böylece durun. Daha sonra tekrar ağırca parmak üstü vaziyetten normal duruş pozisyonuna dönün.
3.Bu hareketi her gün 40 kez tekrarlayın.


Bacak inceltme egzersizi

Bacak Squat hareketi ile bacak inceltme egzersizi

1. Ayakta pozisyon alarak ayaklarımızı omuz genişliğinden daha fazla bacaklarınızı yayın. Şimdi kollarınızı iki yana açın.
2. Kalçaların dik konumda tutulması bir sandalyede oturur gibi yapın. Daha sonra oturma pozisyonundan ağır ağır dinelme pozisyonuna geçin.
3. Bu hareketi her gün 20 kez tekrarlayın.

Lateral bacak inceltme hareketleri
Bu hareket, iç ve dış bacak yağlarının inceltilmesi için 2 değişik biçimde yapılmaktadır.
İç bacak egzersizleri ve dış bacak egzersizleri biçiminde 2 ana hareketle bacaklar inceltilebilir.

Bacak incelme zayıflama lateral hareketi
Bacak incelme zayıflama lateral hareketi

Bacakların dış kısımının zayıflaması için Lateral hareket:

1. Vücut ağırlığınız sol ayak üstünde toplanacak şekilde ve de sağ ayağınız bir adım önde olacak biçimde pozisyon alıyoruz. Sağ ayağımız hafif ileride adım atma pozisyonunda yere değdirmeden 30 saniye bekliyoruz. Bu pozisyonda sağ ayağımızı hafifçe dizden karına doğru kaldırıp indiriyoruz. Ama yere değmemesine özen göstermeliyiz.
2. Aynı hareketi diğer ayak için de 20 tekrarlı bir biçimde yapıyoruz.

Bacakların iç kısımının zayıflaması için Lateral hareket – iç bacak hareketleri:

1. Vücut ağırlığınız sol ayak üstünde toplanacak şekilde ve de sağ ayağınız bir adım önde olacak biçimde pozisyon alıyoruz.
2. Sağ ayağımızın diz kapağını sol kol dirseğine değecek şekilde çaprazlama kaldırma hareketini 20 kez yapıyoruz.
3. Hareketi yaparken kaslarda gerilme ve hafif acı duymalıyız. Bu acı ve yanma hissi, Bacak inceltme hareketi egzersizinin faydalı olduğuna ve bacak yağlarını yaktığına işaret eder.

Yukarıda bahsettiğimiz Bacakları inceltme ve zayıflatma hareketlerinin hepsi bir arada uygulandığında bacaklarınızın kas tonusunun iyileştiğine ve selülit sorunlarının zamanla yok olduğuna şahit olacaksınız. Uzun yürüyüşler yapmak ise aslında bacak zayıflatmanın en kolay yoludur. Özellikle okaliptus, limon suyu, susam yağı ve biberiye yağı, birer çay kaşığı alınarak karıştırılacak. Daha sonra bu aromaterapik bitkisel formül, incelmesini istediğin bölgelere masajla uygulanacak. Yan kısacası bitkisel yağlar ile bacaklarını bacak incelme ve zayıflama hareketlerinin ardından banyo sonrasında bir güzel masaj yap. Bu söylediğim yöntem gerek alt bacak inceltme gerekse üst bacak inceltme, iç bacak inceltme ve dış bacak inceltme çalışmalarında oldukça fayda vermektedir. Ayrıca selülit tedavisinde de egzersiz, buhar banyosu ve bitkisel yağ masajı üçlüsüne bolca yer vermelisin. Selülitlerin bu masajlar ile kan dolaşımı artan bölgelerde yok olduğunu göreceksin.

“Bacak inceltme hareketleri Resimli” için 21 yorum

 1. Alt bacagim kiloma ve üst bacagima gore bi hayli kalin ayak bilegim asiri ince bu tezatlik bni cildrtiyo elbise giyemiyorum sadece alt bacagi inceltmek için yardim istiyorum cnku genel olarak zayifladigimda tezatlik devam ediyor olacaak:((

 2. bir sorum varda ! bu hareketler boy uzamasına etki edermi beli incitirmi ve kaç yaş arasında yapılır ?

 3. ben 13 yaşındaym bacaklarım kalın baldırlarım kalın şort giyemiyorum kilom 56 bacak inveltmem için ne yapmalıyım

 4. benim alt bacaklarım cok kalın 18 yaşındayım bu yaşakadar hiç etek giymedim derdime bir care ne olur yardımedin bena

 5. ben de dün yapmaya başladım.. umarım sonuçlarını alırım çok ihtiyacım var çünkü :((

 6. ya benim bacaklarım çok kalın hem dizim hem üstü çok kalın çok rahatsız oluyom bu haraketler sahiden işe yarıyo mu lütfen ALLAH RIZASI İÇİN çok zor durumdayım NOLUR YARDIM EDİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :'(

 7. Bacak egzersizleri asla bacak sarkması yapmaz. Ancak bacaklarınızda gevşeme ve sarkma şikayeti varsa sıklaştırıcı selülit kremleri kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi egzersizi de bırakmamalısınız.

 8. slm ben 21 yasindayım 2 cocugm var. baldırrlrm oldkça kaln ltfn yazın ne yapmm gerek . ayrıca bacak egzersizleri yaparsam ve daha sonra bacaklarımda sarkma meydana gelırmi? lutfnn cvp bklyrm

 9. benimde bacaklarım çok kalın. bu hareketleri 20 ya da 30 kez yapın diyor ama herhareketi kaç saniye yapmamız gerek

 10. beraba benim sorunum bacaklarım tizden yukarısı çok şişman ve etim çok sıkı olduğu için zayıflatamıyorum bacaklarımın beyonce gibi bacaklarım olsun istiyorum ne yapmam lazım????

 11. banu buna benzer bi problem bende yaşıyordum fakat bu hareketleri düzenli yaptiğin zaman bileklerinde inceliyor. ben 1 ay yapmıstım hemde 20ser kez cok olumlu sonuclar aldım şimdi yaptiğim hareket sayısını arttıracağim.

 12. ya lütfen bana yardım edin.17 yasındayım ece arkadasımın dediği gibi zayıfım ancak bacaklarım cok kalın ve bileklerden kalınlasıyo bu hareketler bileklerime de faydalı olur mu nolur birileri bana yardımcı olsun bu bacaklardan kurtulmak istiyorum:(((((((

 13. Yaşın gereği bacaklarının bir miktar kalınlaşması normal. Ama bu hareketleri uygularsan ve bacak inceltici masajlar yaparsan kısa sürede bacaklarının ince ve estetik bir görünüme kavuşacağını söyleyebilirim. 2 ayda genelde bacak inceltme çalışmaları olumlu sonuçlanıyor. Özellikle okaliptus, limon suyu, susam yağı ve biberiye yağı, birer çay kaşığı alınarak karıştırılacak. Daha sonra bu aromaterapik bitkisel formül, incelmesini istediğin bölgelere masajla uygulanacak. Yan kısacası bitkisel yağlar ile bacaklarını bacak incelme ve zayıflama hareketlerinin ardından banyo sonrasında bir güzel masaj yap. Bu söylediğim yöntem gerek alt bacak inceltme gerekse üst bacak inceltme, iç bacak inceltme ve dış bacak inceltme çalışmalarında oldukça fayda vermektedir. Ayrıca selülit tedavisinde de egzersiz, buhar banyosu ve bitkisel yağ masajı üçlüsüne bolca yer vermelisin. Selülitlerin bu masajlar ile kan dolaşımı artan bölgelerde yok olduğunu göreceksiniz.

 14. ben 18yasima gircem bacaklarim cok kalin zayifim ama bacaklarm kalin incelmesni cok istyorm bunlari her gun yapsam ne kadar zamanda sonuc alabilirim?

 15. Bu güzel yazı için çok teşekürler. Bana alt baldır ve bacak inceltici hareketler olarak ne önerirsiniz.

 16. Benim bir sorum olacaktı. Yüzme yapmak bacak zayıflamasına yardımcı olur mu, Bir de bisiklet sürmenin zayıflamaya faydaları nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.