göbek eritme egzersizleri ve göbek eritme hareketleri ile bölgesel zayıflama

göbek eritme egzersizleri ve göbek eritme hareketleri ile bölgesel zayıflama

Bir çok bayan ve bay için sosyal ve fiziksel bir sorun olan karın ve göbek yağlarından kurtulmak ve egzersiz yoluyla göbek eritmek için, aşağıda sayacagımız on egzersizi günde 3 defa yapmanızı tavsiye ediyoruz.

1-Sırt üstü yatın ve kollarınızı yan tarafınıza koyun. Ayaklarınızı yukarı kaldırarak hareketsiz bir şekilde on saniye kadar bekleyin. Bu egzersiz günde 20 defa yapılmalıdır.

2-Sırt üstü yatın ve kollarınızı yine yan tarafinıza koyun. Ayaklarınızı gücünüz yettiği kadar en üst seviyeye kaldırın. Bunu günde en az 15 defa tekrar edin.

3- Ellerinizi ensenize baglayarak dizlerinizi göğsünüze doğru getirin. Bu işlemi sırt üstü yapın. Dizler göğüs hizasına getirilerek 90 derece olan bir pozisyon sağlanır. Bunu günde 10 kez tekrar edin.

4- Tekrar sirt üstü yatin ve ayaklarinizi birbirinden uzaklastirin. Kolunuzun ense tarafinda,iki kürek kemigine ulastirmaya calisin. 10 saniyede bir tekrar basa dönün. Bu hareketi günde en az 10 defa tekrar edin.

5-Ellerinizi tekrar ensenize baglayarak sirt üstü yatin ve dizlerinizi bükün. Asik kemigine ulasana kadar bu pozisyona devam edin. Sonra tekrar basa dönülüp islem yeniden yapilir. Ancak ayaklarin yerin üstünde olmasina dikkat edilir. Egzersiz günde 10 defa tekrar edilir.


6- Besinci egzersizi dizleri bükmedende yapabilirsiniz. Bacaklar uzatilarak kaslar gerdirilir. Ve ayak dirseklerine ulasincaya kadar gerdirilmeye devam edilir.

7-Tekrar sirt üstü yatin. Sag bacaginizi yere uzatin, sol bacaginizida gögsünüze dogru cekerek ellerinizle diz kapaginizi kavrayin. Oturma pozisyonuna ulasincaya kadar devam edin. Sonra harekete tekrar bastan baslayin. Günde en az 10 defa devam edin.

8- Yere oturun, ayaklarınızı birbirinden uzaklaştırın ve kollarinizi yana dogru acin. Sol ayak sag ele ulasincaya kadar, sag elde sol ayaga ulasincaya kadar egzersize devam edin. Her defasinda birkez sag birkezde sola gidilerek bu egzersize 20 defa devam edilir.

9- Iki baldır arasını biraz uzaklaştırın, ve elleri koyarak bekleyin. Sağ bacağınızı dört defa sol tarafa çekin, sonra sol bacağınızı dört defa sağ tarafa çekin. Bu hareketi günde en az 15-30 defa tekrar edin.

10- iki ayağınızı tekrar birbirinden uzaklaştırın, ve kollarınızı yukarı kaldırarak diz bükmeden yere dokunması için çekin. Bu egzersizi günde 15-30 defa devam edin.

“göbek eritme egzersizleri ve göbek eritme hareketleri ile bölgesel zayıflama” için 3 yorum

  1. hanımlar eger gercekten hergun duzenlı bı sekılde yaparsanız ve 6 öğün yemek yersenız oluyor bı spor yaptıgınız hafta basında ölçün heryerınızı bıde hafta sonu yanı cuma gunu en az 4cm sıkılaşma olucakve yaptıgınız hareket sayısını her hafta yukseltın önce 8 sonra 10 daha sonra 5er 5er artırın…

  2. egsersizlerin cogu anlasilmiyor. Sanki daha önce bildigim seyler gibi ama emin degilim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.