Karın yağları nasıl eritilir-göbek nasıl zayıflatılır?

Karın yağları nasıl eritilir-göbek nasıl zayıflatılır?

Göbek ve karın yağları, bir çoklarımız için hep şikayet konusu olan bir bölgesel kilo sorunu olagelmiştir. Yazın verilen kilolar ve iştahın kapanması, hava sıcaklığının uygunluğu ve günlerin uzun oluşu nedeniyle hareket etme imkanı bulan vücudumuz, kış aylarında hareketsizliğe mahkum olmakta ve bu da karın, göbek yağlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle göbekte bulunan fazla kilolar ve karın yağlanması için sizlere özel bir yazı hazırlamaya karar verdik. Karın yağları aslında tek bir zayıflama formülünün değil, birden fazla zayıflama yönteminin bir arada kullanılması ile kolayca başa çıkılabilecek bir bölgesel zayıflama meselesidir. Karın yağları nasıl eritilir e cevap olarak şu tedbirleri almanızı önerebiliriz:

1) Spor ve egzersiz ile karın yağları nasıl erir?

Tüm bölgesel kilolarda olduğu gibi karın yağlanması da kesinlikle egzersiz yapılmadan yok edilememektedir. O nedenle düzenli spor egzersizleri ve zayıflama hareketleri, kesinlikle yapılması gerekmektedir. Zayıflama hareketleri, aletli ya da aletsiz yapılabilir. Göbek ve karın zayıflaması için zayıflama aletleri kullanmak isterseniz özellikle mekik aleti ile kondisyon bisikleti ve yürüyüş bandı önermekteyiz. Zayıflama aletleri kullanmadan yapılacak zayıflama hareketleri için ise bölgesel zayıflama hareketleri yazımıza bir göz atmanızda fayda var. Egzersizin yanında günlük hareketlerimizde bazı ayrıntılara dikkat etmek te göbek eritmek için son derece faydalı olacaktır. Misal olarak Dik yürümek, yere eğilmeye üşenmemek, merdiven çıkmak, bol yürüyüş yapmak ta göbek eritmek için önemli faydalar sağlayacaktır. İmkanınız olduğu takdirde haftada 3 kez 45 dakika serbest yüzme egzersizleri yapmak ta karın yağlarını eritir.

2) Beslenme ve diyet ile karın yağları nasıl erir?

Karın yağlarını eritmek ve göbek zayıflatmak için özellikle üşük kalorili besinler tüketilmeli, yağlı gıdalardan uzak durulmalıdır. Sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme yöntemi, egzersizlere büyük oranda yardımcı olmakta ve karın yağlarından kalıcı olarak kurtulmak için olanak sunmaktadır. Bölgesel zayıflamada bazı süper yiyecekler göbek zayıflaması ve kilo verme sürecine büyük katkıda bulunmaktadır. Yağsız yoğurt, greyfurt suyu, brokoli, lahana yaprağı, brüksel lahanası, kereviz, kırmızı lahana, tere, dereotu, yeşil çay, bu tür yiyecek ve içeceklere örnek olarak verilebilir.  Burada yağsız yoğurt gibi kalsiyum içeren gıdalara özel önem vermek gerekmektedir. Çünkü kalsiyumun karın kaslarının yağ yakmasını hızlandırdığı ve göbek bölgesi zayıfla ve incelmesi için oldukça önemli olduğu yurt dışında yapılan bazı deneylerde de kanıtlanmıştır. Bunun yanında ananas suyu gibi tropikal meyve suları da hem tok tutucu hem de metabolizmayı hızlandırıcı etkisi nedeniyle günde 1 su bardağı içilmesinde ayda görülmektedir. Günlük 10 su bardağı su içmek te karın yağları eritmek için hayati öneme sahip olduğunu da belirmeden geçemeyeceğiz.

2) Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ile karın yağları nasıl erir?

Özellikle alkolden uzak durmak göbek eritmek için çok büyük ehemmiyete sahiptir. Zaten alkolün bira göbeği adı verilen göbek yağlanmasına neden olduğunu hepimiz biliyoruz. 5 ya da 6 öğün beslenmek, geceleri geç saatlerde atıştırmamak, günlük en az 7 saat gece uykusu çekmek, iyi kahvaltı yapmak, stresten uzak durmak, bolca açık havada gezintilere çıkmak, gülmek ve kahkaha atmak, olumlu düşünmek gibi değişik alışkanlıklar ve aktiviteler de göbek eritmek için muazzam faydaları bulunan sağlıklı yaşam önerileridir.

“Karın yağları nasıl eritilir-göbek nasıl zayıflatılır?” için 13 yorum

 1. Koru kaysı içe yarıyor sabah kahvaltıdan önce yatmadan bidane alın faydası var

 2. ben doğum yaptıktan sonra sezaryandan sonra bu göbeğimi veremedim spor yapamadım hep hamur işleri patates bunlardan kilo aldım ama bol bol yürüş yapıyorum yinede bu göbeği eritemedim beni gören hamilemisin diyor ben çok rahatsiz oluyorum birde midem yağlardan kat kat olmuşben utanıyom denize girmek için boyum uzun benim biraz eğresiz yapsam devamlı ben hemen eritiyom daha önce denemiştim sizden bana yardımcı olmanızı istiyom teşekkürler

 3. Doğru söylüyorsun Nazmiyecğim. Kafada olayı bitirmek sadece zayıflamak için değil hayattaki her türlü zorlukla mücadele için gerekli birşeydir. Karın yağları da bölgesel kilolar olarak bir zorluktur.

 4. slm arkadaşlar biz kilolarımzdan şikayetçiyzdir kendmi örnek vereym kilolu birydim bi gün aynann karşısna geçtm vücudumu seyrettm hiç bir şey olmuyordu yaşmda genç– diyet yapardm ama en fazla bi hafta sürerdi aynada kendmi seyrettm ve kafamda bitirdm sabah mekik çektm düzenli arkasndan 2bardak sıcak su ve yedklerme dkkat ettm ve 80kilodan 55kiloya kadar düştm ne yaparsanız yapın ama ilk önce kafada olayı bitirceksinz azim ve şu anda bi magazaya gttdigmde isredigm herşeyi alıyorum dedgm gibi sadece kafanzda itirn odaklann gerisi gelir +

 5. benimde kiko proplemim var genellikle karın ve basen de var bana yardımcı olursanız svnrm

 6. Bak hayatım ben sana yardımcı olucam
  Önce her akşam spor yapmalısın ve bir partnerin olmalı .
  Partnerinden egzersiz topunu alarak önce yavaş yavaş esnetmeler sonrasında ise hızlı ve nefesli bir şekilde topun üzerinde zıplayacaksınız. Sabaha kadar bu egzersizi partneriniz ile kaloriler bitene uykunuz gelene kadar yılmadan tekrarlayabilirsiniz. Eğer partneriniz yoksa beni arayabilirsiniz size gerekli topları tedarik etmekten mutluluk duyarım.

 7. ben eskidende zaten göbekli biriydim ama hamilelikten sonra dahada karnimda yaglanma oldu 65 kiloydum hamilelikten önce simdi ise 69 kiloyum boyum 1 70 diyet yapiyorum ama karnima bir etkisi olmuyor lütfen yardimci olursaniz sevinirim peki bunun icin neler yapmaliyim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.