Kavitasyon yöntemi ile yağ eritme ve bölgesel zayıflama

Kavitasyon yöntemi ile yağ eritme ve bölgesel zayıflama tekniği, daha yeni bir bölgesel zayıflama yöntemi olup kavitasyon cihazı denen bir alet yardımıyla yüksek frekanslı ses dalgalarını (ultrason) bölgesel zayıflama arzu edilen bölgeye odaklayıp ani basınç değişiklikleri ile yağ hücrelerinde kavitasyon etkisi oluşturma ve bölgesel yağ dokularını eritip parçalama esasına dayanan bir zayıflama yöntemidir. Kavitasyon teknolojisi ülkemizde güzellik ve zayıflama merkezleri ile bir takım özel hastane lerde henüz yeni uygulanmaya başlanmış olup müşterilerden oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Bu yazımızda sizlere kavitasyon hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Umarım tatminkar olur.

Kavitasyon nasıl uygulanır – Kavitasyon nedir

Kavitasyon nedir sorusunu daha teknik bir ifade ile açıklamamız gerekirse bölgesel zayıflama ve kilo verme hedeflenen cildin dış yüzey bölgesine ultrason dalgaları uygulamak suretiyle yağ dokularında ani basınç değişiklikleri ile yağ hücrelerinin hücre çeperlerini parçalama ve hücre sıvısının dışarı çıkarak yağ hücresi parçalama esasına dayanan bir bölgesel zaayıflama yoludur. Özellikle selülit türü inatçı kiloların olduğu bölgelere uygulanan kavitasyon tekniği, selülite kalıcı çözüm ve tedavi olmakta ve hastalar ileriki yaşamlarında büyük orandabu sorunlardan kurtulmuş olarak yaşamaktadırlar. Kavitasyon cihacı, basınç değişiklikleri uygulaması sayesinde yağ dokularının yapılarını bozmaktadır. Yağ hücresi kalıntıları lenf yoluyla vücut dışına atılmaktadır. Kavitasyon zayıflama seanslarında daha ilk seanstan itibaren 3-9 cm arası bir beden incelmesi sizleri sakın şaşırtmasın. Eğer bölgesel kilolardan aşırı şikayetçi iseniz haftada 2 seans, normal bir kilo sorunu varsa haftada 1 seans kavitasyon uygulaması yeterlidir. Kavitasyon tedavisi esnasında bölgesel zayıflama sürecini hızlandırmak için bir takım diyet ve egzersiz reçeteleri de destek olarak uygulanmaktadır. Kavitasyon tekniği uygulanmadan evvel tedavi edilecek bölgeye jel sürülür. Böylece ses dalgaları cilt altındaki yağ dokularına daha iyi odaklanır. Kavitasyon da ayrıca “kavitasyon ıslak yöntem” denilen ayrı bir uygulama da bazı güzellik merkezlerinde yapılabilmektedir.

Kavitasyon’da kullanılan ultrason tekniği, bölgesel zayıflama alanında ultrashape gibi değişik tekniklerde de denenmiş ve güvenilirliğini kanıtlamış son derece etkili bir bölgesel zayıflama teknolojisidir. Kavitasyon teknolojisi ise ultrason uygulamalarının daha değişik ve özelleşmiş bir türüdür. Kavitasyon aslında ses frekansları kullanılarak icra edilen bir tür lipoliz yöntemidir. Ancak lipoliz de kimyasal maddeler ile yağ eritilir iken kavitasyon yönteminde ultrason frekansları ile yağ parçalaması (lizis)yani parçalanması tecrübe edilmektedir. Kavitasyon ile bölgesel yağ kütleleri serbest yağ hücrelerine dönüşerek ya vücuttan atılır ya da karaciğerde parçalanır ve glikoza dönüşür.

Kavitasyon Faydalımı – Kavitasyonun faydaları nelerdir:

* Öncelikle selülit yağlarını eriten sayılı bölgesel zayıflama tekniğinden bir tanesidir.
* Güvenilirdir.
* Ucuzdur
* Hastaya ilaç vs uygulaması gerektirmez.
* Ameliyatsız bir zayıflama çözümüdür. İz bırakmaz.
* 5-10 seansta kalıcı ve sağlıklı bölgesel zayıflama sağlarsınız.

Kavitasyon hangi tür bölgesel kilolara karşı etkilidir?

Özellikle sırt, karın, basen, kalça, göbek, baldır, kasık yağları için kavitasyon yöntemi uygulaması kesinlikle önerilmektedir. Selülitli bölgeler vücudun neresinde olursa olsun kavitasyon yöntemi ile bölgesel zayıflama tekniği ile yok edilebilir ve eritilebilirler.

Kavitasyon ile bölgesel yağ eritme uygulamasında dikkat edilecek noktalar:

* Günlük 2 – 2.5 lütre su içilmesi kavitasyon seanslarının süresince zorunluluktur.
* Yağsız ve bol sebzeli meyveli yemek menüleri – diyetler ile kavitasyon tedavisinin desteklenmesi gerekmektedir.
* Kavitasyon ile zayıflama tekniğinde çok nadiren de olsa ondülasyon (ciltte yağ hücrelerinin parçalanmasından kaynaklanan geçici dalgalanma) görülebilir. Ancak bu durum kalıcı değildir. Liposuction sonrasında görülen morarma ve çürükler ise kavitasyon sonrasında asla görülmez.
* Kavitasyon zararlımı şekilde gelen sorulara ise kavitasyon ile zayıflamanın zararları konusunda hiç bir zararının olmadığından emin olabilirsiniz.
* kavitasyon kimlere uygulanmaz sorusunda ise cevap olarak koroner kalp yetmezliği, damar tıkanıklığı gibi hastalıkları olan kişilere uygulanmaz cevabı verilmektedir. Kavitasyon bu gibi hastalara riskleri olabilen bir yağ eritme tekniği dir. Ancak siz herhangi bir rahatsızlığınızdan şüphe ediyorsanız doktora danışmadan kavitasyon’a girmeyin.
* Kavitasyon öncesi ve sonrası arasında çok ciddi ve muazzam bir fark oluşmaktadır. Bu sizi gevşetmemeli ve egzersiz diyet gibi çözümleri terk etmemelisiniz.


Kavitasyon cihazları markaları arasında eximia tavsiye edilmektedir.
Kavitasyon fiyatları ankara, istanbul, izmir adana, bursa, bakırköy, bağdat caddesi, bahçeşehir, bakırköy, beylikdüzü, beşiktaş, bahçelievler, bostancı, bornova, caddebostan, etiler, eskişehir, florya, gözdepe, gaziantep, konya, kadıköy, karşıyaka, mecidiyeköy, mersin, nişantaşı, suadiye, samsun, şişli gibi büyük şehirlerde bulunan kavitasyon güzellik merkezleri’nde kavitasyon uygulayan merkezler ile yaptığımız görüşmelerde kavitasyon seans ücreti 170-250 tl arasında değişmektedir. Eğer içinizde kavitasyon ile zayıflayan var (mı) ise ve kavitasyon yaptırdım diyorsanız bizlere kavitasyon kullanıcı yorumları varsa şikayetleri ve tecrübeleri ile bilgi paylaşımı yaparsanız çok memun kalırız

“Kavitasyon yöntemi ile yağ eritme ve bölgesel zayıflama” için 17 yorum

 1. Bende kavitasyona basladim bugu iikinci seansima girdim yeni evliyim bana yumurtaliklara zarar vermez dediler ama zarar verir diye korkuyorum

 2. bu bahsettiniz sey nedir bi aletmi tam turkcesi ne olarak geciyr bana yardimci olursaniz sevinirm

 3. Merhaba,

  Kavitasyon yaptırmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneririm.

 4. sadece bende değil eşimde de aynı etki oldu onunda daha da fena durumda ikimizde zayıflıyoruz ama simitlerimiz büyüyor..

 5. eximia bölgesel incelme yöntemini ben ve eşimde ocak 2011 de 12 seans yaptırdık ve ben kesinlikle tavsiye etmiyorum.şuanda göbegim daha da büyük ve sarkık durumda ki ben çok kilolu olmadığım için sadece göbegimden biraz incelmeyi istemiştim ama tam tersi olarak şuan da daha da büyüdü ve diyet yapmama ragmen bacaklarımdan ve diğer bölgelerimden zayıflıyorum simit bölgem dahada geniş daha çok yağlanma oldu ve ayrıca öylesine birinede yaptırmadım antalyada çok ünlü bi doktora yaptırdım.geçen yıl beli rahat olan pantololarımın şuan bacak ve kalça kısmı bol ama beli dar oluyor ghit gide büyüyor anlayamıyorum sebebini böyle bi etki neden oldu anlamadım ama tek kelimeyle acılı ve boşuna yapılan bir işlerm. sadece paratuzagı ve insanların umutları ile oynuyorlar. benim çok taktığım bir durumdu zayıftım ve kilo alınca göbegim çıkmıştı ve sadece göbegim gitsin istedim çünkü psikolojik olarak beni etkiliyordu yaptırdım ve daha fena oldu artık daha büyük bir simidim var hep bol giymek zorunda kalıyorum ve her an aklım göbek bölgemde sinirden çatlıyorum. bunu yapan doktordan da nefret ediyorum herkesede anlatıyorum gitmemelerini saglıyorum..

 6. yaaa biz ne kadar cahil bi toplumuz,millet ordan bişey söylüyo yok şöyle zararlıdır,yok böyle zararlıdır,yok yapıldıktan sonra yanıklar oluşuyomuş,yok ödem oluşuyomuş,yok göbek bölgemde yumuşuma oldu ama daha bi etkisini göremedim. etkisini tabikide göremezsin daha çünkü seanslarla olan bişey bu,yağlarını direk aldırmıyosun ki. ilk önce yaydıgı dalgalarla ordaki yağlar parçalanıyo ve doğal olarak orda bi yumuşama oluyo ve sen ne kadar su içersen,yaptırdıgın bölgedeki yağları idrar yoluyla atıyosun. gidiyosunuz doktor olmayan,bu konu hakkında hiçbir bilgisi ve eğitimi olmayan insanlara sırf daha ucuz diye,sorada bi etkisini göremiyoruz diyosunuz. göremezsin tabikide,adam sadece bunu para kazanmak için yapar senin sağlığın önemli değildir asla onun için. o yüzden eğer paranız varsa yaptırın,yoksa bu işlere girmeyin ve burda da yok şöyle zararlıdır yok hiç etkisini göremedim diyip milleti korkutup,beynini yıkamayın. ben bu yöntemle 4 seansta 6 cm inceldim. ne bir ağrı oldu,ne bi şişlik oldu,nede yanık oldu. yanık olması zaten imkansız. diğer forumlarda yazmışlar yanık oluyo diye,hayatı yalan o kişinin,yok öyle bişey. millette saf oldugundan gelip ona inanıyo ve yaptırmaktan korkuyo. arkadaşlar tekrardan söylüyorum,hiçbir şekilde yan etkisi yoktur bu olayın. ama en önemli olan şey bu işlem yapılırken bol bol su tüketip,şeker yemeyip,yağsız besinler tüketmektir. anca böyle verim alabilirsiniz. hemen seanstan sora gidip kebap,baklava yersiniz yada o hafta içinde bunları tüketirseniz bi etki göremezsiniz tabikide. mucizevi bi alet değil sonuçta. siz şu istiyosunuz,ben istediğim kadar yiyim,hiçbirşeyi kendimden kısıtlamıyım sorada gidip kavitasyon yaptırıp yağlarımdan kurtuluyım. daha böyle bişey tıp dünyasında mümkün değil. bilip bilmeden,sağdan soldan kulaktan dolma şeylerle,lütfen burda yazıp yanlış bilgi vermeyin insanlara.

 7. arkadaşlar ben henüz başlamadım fakat ciddi ciddi düşünüyorum. ancak beni faydalarından çok zararları daha çok ilgilendiriyor.. bu işleme başlamadan önce bir damar hastalıkları uzmanı yada kalp doktoruyla görüşmek gereklidir diye aklımdan geçirmiyor değilim.. çünkü bu parçalanan yağlar dolaşım sistemi bozuk olan birinde hele ki bundan haberi yoksa nasıl bir sonuç verir.?? bilen bir doktora soran var mı acaba???

 8. Arkadaşlar bende yeni başladım kavitasyona ilk seansta 4cm inceldim ama kilo aynıı bol bol su tüketmek lazımmışş ama ben çok fazla su içemiyorum bilmiyorum sonuç nasıl olcak..

 9. arkadaşlar ben sadece 5 seans kavitasyonla 4 cm inceldim iç bacak ve karın bölgeme uygulattım.böle o kdr su içmeye falanda gerek yok böbrekleri bozmaya gerekte yok.biyolog arkadaşıyla konuşan arkadaşa sesleniyorum ben doktor çocuğuyum.ama sölemek isterim kavitasyonu mutlaka ama mutaka sporla destekleyin 😉

 10. arkadaşlar ben Ankara’da bir doktor gözetim,inde 7 seansı 1200 tl olarak anlaşıp yaptırdım. Kesinlikle bir faydasını görmedim. Söylenenlere de aynen uydum. Günde 2,5-3 litre su içilecek yağsız ve kalorisiz yemek yenecek hergün yarım saat yürüyüş vs…

 11. bende istiyorum yaptırmak 64 klioyum ve 55 kiloya ınmek istiyorum basen ve karı cevremde biraz fazlalık var ınsanlar normal goruyor ama selulit derdim var. Sizce almalımıyım almamalımıyım. işe yarar mı bilmiyorum. çok da pahalı bir işlem ve onceliklerim de farklı.. yaptıran birilerinden secap rica ederim.

 12. Bende başladım, dayanamadım şu kavitasyon çılgınlığına ve ilk kez bir uygulama yaptırıyorum. Ancak bugun güvendiğim bir biyolog arkadaşımla görüştüm , yağları direk parçaladığını ve kana verdiğini söyledi .bu çok tehlikeli bir şey ..Beden o yağ hücrelerini neden kanda tutmuyor ya da tutamıyor da depoluyor, damar yapısı bozulması ve kan dolaşımı devam etsin diye .. o yüzden kavitasyon doğrudan yağ hücrelerini damara veriyor demekki kolesterol ve trigliserid ölçtürsek bu süreçte inanılmaz rakamlar çıkacak besbelli.. Bu da damar içi yağlanmayı , tıkanmayı vb. arttırabilir.. hızla uzaklaştırılmazsa ..o da sadece su ile uzaklaştırılır mı bilemiyorum. Arkasından lenf drenaj yaptılar o ne işe yarar bu süreçte bilemiyorum..
  Benim 27 kg. yağ vardı vücüdumda işlem sonrası 36 kg. ölçtü cihaz. anında bir şeyler oldu yani..
  Ne bileyim ??

 13. kavitasyon ankara, kavitasyon ankara fiyat, kavitasyon ankara ümitköy, kavitasyon bağdat caddesi ,kavitasyon bahçeşehir, kavitasyon bakırköy, kavitasyon beslenme, kavitasyon beşiktaş, kavitasyon beylikdüzü, kavitasyon bornova, kavitasyon bölgesel zayıflama, kavitasyon bölgesel zayıflama fiyat kavitasyon bursa kavitasyon cihazı kavitasyon cihazı fiyatı kavitasyon cihazı fiyatları kavitasyon cihazı ile zayıflama kavitasyon cihazı kiralama kavitasyon cihazı markaları kavitasyon fiyat kavitasyon fiyatı kavitasyon fiyatı nedir kavitasyon fiyatları kavitasyon fiyatları ankara kavitasyon fiyatları antalya kavitasyon fiyatları istanbul kavitasyon fiyatları izmir kavitasyon fiyatları nedir kavitasyon ile zayıflama kavitasyon ile zayıflama ankara kavitasyon ile zayıflama bursa kavitasyon ile zayıflama fiyatları kavitasyon ile zayıflama forum kavitasyon ile zayıflama istanbul kavitasyon ile zayıflama izmir kavitasyon ile zayıflama nedir kavitasyon ile zayıflama yorumları kavitasyon ile zayıflamanın zararları kavitasyon izmir kavitasyon izmir bornova kavitasyon izmir fiyat kavitasyon izmir karşıyaka kavitasyon nedir kavitasyon nedir hidrolik kavitasyon nedir zararları kavitasyon zararları kavitasyonun zararları kavitasyonun zararları nelerdir

 14. kavitasyon ile zayıflama hem göbek hem de basen ve bel bölgesinin zayıflamasında etkili sonuçlar veriyor. O nedenle denenmesini tavsiye ederim.

 15. merhabalar ben ankaradan deniz,kavitasyon uygulamasını yaptırdım 8 seanslık bir program çalıştılar bana göbek bölgesinden,4.seanstan itibaren tam sonuç alıyosunuz 8 seansın sonunda 8 cm inceldim ama tabi biraz yediğinize dikkat etmek gerekio bi de sonrasında lenfdrenaja alıyolar,2 ay oldu ben yaptıralı ölçümde hala bi deişiklik olmadı,ben kendi adıma tavsiye ederim arkadaşlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.