Kol Germe ve Bacak Germe Ameliyatı- Kol bacak yağlarını aldırma ameliyatı

Kol Germe ve Bacak Germe Ameliyatı- Kol bacak  inceltme ve yağlarını aldırma ameliyatı

Kol – Bacak germe ameliyatı, Kol veya Bacak bölgesinde bulunan bölgesel yağların ve aşırı kiloların cerrahi yöntemlerle alınması esasına dayanan bir tür estetik operasyon ve bölgesel zayıflama ameliyatıdır.

Kol ve bacak estetiğinin gittikçe önem kazandığı ve özellikle hanımların sarkık kollarla yaşamaya tahammül edemediği günümüzde kol zayıflama ve kollardan yağ aldırma teknikleri ( bacak inceltme ve bacak şekillendirme) de artık uygulamada yaygınlaşmıştır. Kol – Bacak germe ve kol zayıflatma ameliyatlarının nedenleri değişiktir:
-Kollardan ve Bacaklardan sarkan fazla yağ dokuları hanımların estetik görünümlerini bozmakta ve özellikle yaz aylarında kısa kollu giysilerle görünmelerine engel olmaktadır. Koldaki fazla kilolar bu nedenle yağ aldırma yöntemleriyle alınabilmektedir.
-Yaşlılık sonucu cildin gerginliğini kaybetmesi sonucu oluşan kol ve bacak sarkmaları da kolların estetik görünümünü bozabilmekte ve kolda yağlanma olmasa bile ameliyat kaçınılmaz olabilmektedir.

Her kollardaki bölgesel yağlanmalar olsun gerekse kol sarkmaları olsun her iki durumda da kol bölgesinin estetik görünümü bozulmaktadır.

Kol – Bacak germe – Kol – Bacak yağlarını aldırma ameliyatından önce konsültasyon süreci

Kol – Bacak germe cerrahisine başvurulmadan evvel doktor  tarafından kol veya bacak morfolojisinin ve koldaki sarmka aşırı kilolar sorunlarının nedenlerinin tespiti için bir görüşme yapılır. Bu görüme sonrasında koldaki sarkma düzeyi – koldaki aşırı fazla kilo miktarı tespit edilir ve ne tür bir tedavi gerektirdiği saptanır. Şayet doktor ameliyata karar verirse cerrahi müdahele yapılır.

Hasta konsültasyon evresinde ayrıca koldaki ameliyat sonrası görülebilecek dikiş izleri, şişkinlikler ve muhtemel ameliyat riskleri hakkında da aydınlatılır.

Kol – Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır.

Kol veya bacak derisini gerginleştirerek koldaki (bacaklardaki) sarkmaların önlenebilmesi için Kol – Bacak germe ameliyatları aşamasında değişik yöntemler kullanılabilmektedir.

-Lipomatik ile Liposculpture yöntemi:Bu yöntemde cilt altındaki fazla yağ dokuları, cildi kaldırmadan alınabilmektedir. Basit bir kol estetiği ile liposakşın yöntemi kullanılan Lipomatik ile Liposculpture tedavisi, son zamanlarda özellikle yurt dışında medikal lipoliz e popülaritesini kaptırmıştır.

Kol plastisi: Sarkmış kol derisinde cilt gerginleştirmek amacıyla kol derisinin bir bölümünün alınması tedavisidir. Özellikle obezite tedavisi sonucu veya zayıflama kamplarında verilen büyük miktarlı kilolar neticesinde ani kilo kaybına uğramış kişilerde cilt elastikiyetini kaybedip sarkık kol derisi sorununa dönüşebilmektedir. Estetik yara izi bırakmak amacıyla kol plastisinde neşter izi genelde koltuk altı ve kol içi kısımdan açılır ve bileğe kadar uzun ince bir çizgi şeklinde neşter vurulur.


KOL GERME AMELİYATI SONRASI

Hangi tür estetik operasyon yöntemi kullanılırsa kullanılsın kol germe estetik ameliyatı sonrasındaki dönem, tamamıyla ağrısız ve acısızdır. Özellikle kol plastisinde hafif bir yara ve gerginlik hissi görülebilmekte ancak 1 haftaya kadar hiç bir sorun kalmamaktadır. Kol germe estetiğinde genelde hastanede yatmak gerekmez. Operasyondan sonra mavi bir ödem görülebilir ancak ilk gecede bu ödem kendiliğinden kaybolur. Lipomatik ile Liposculpture yöntemi ise tam manasıyla sonuç verebilmesi için 2 ila 3 ay kadar zaman geçmesi gerekmektedir.
Plastik operasyonlarda ise ameliyat yarasının kaybolması için 4-5 aylık bir zaman dilimi gerekmektedir.

Kol – Bacak Germe Ameliyatının yan etkileri ve zararları nelerdir?
Çoğu estetik operasyon ile kıyaslanamayacak kadar güvenilir olan kol germe estetiğinde de belirli başı riskler ve yan etkiler nadiren de olsa ortaya çıkabilmektedir. Misal olarak hastanın ameliyat öncesi ve sonrası hijyen şartları sağlanmazsa enfeksiyon kapma riski, hematom, nekroz, ve hipertropik yaralar görülebilir.

Kol Germe – Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları

“Kol Germe ve Bacak Germe Ameliyatı- Kol bacak yağlarını aldırma ameliyatı” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.