Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi fiyatları seans ücreti fiyatı

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi fiyatları seans ücreti fiyatı

Dr. Michel Pisto tarafından 1952 yılında icat edilmiş olup saç, cilt gençleştirme, selülit ve bölgesel kilolara karşı en etkili ameliyatsız çözümlerden birisidir. Mezoterapi yönteminin uygulanışı, içerisi aminoasitler, bitkisel ilaçlar, vitaminler ve mineraller ile sıvının ince iğneler ve kanuller ile cilt altına verilmesiyle uygulanmaktadır. Medikal mermi tabir edilen bu şifa dolu tüplerin içerisindeki sıvı, cildin mezoderm tabakasına zerk edilmekte ve cilt kışıklığı, cilt yaşlanması, selülit tedavisi, bölgesel yağları eritme gibi değişik amaçlarla uygulanmaktdır. mezoterapi yaptıran ünlüler o kadar çok sayıdadır ki bu tedavinin popülerliğini ve güvenilirliğini gözler önüne sermektedir. Ayrıca Ender Saraç gibi doktorlar da mezoterapi tedavisinin faydaları hakkında oldukça olumlu yorumlar yapmaktadırlar. Mezoterapi bölgesel zayıflama tedavisinin değişik uygulama amaçlarıyla tatbiki hakkında kısaca bilgi verelim.

Mezoterapi nedir ve nasıl yapılır?

Mezoterapi ile selülit tedavisi selülitlere kesin çözüm: Mezoterapi yönteminin diğer selülit tedavi yollarına göre daha kesin sonuç veren ve selülitin sebeplerine inerek tedaviyi sebepleri kaldırarak başarabilen bir zayıflama yolu olduğunu eminim bilmiyordunuz. Selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan selülit kremi veya selülit masajı aletleri gibi selülit tedavisi teknikleri de selülit tedavisinde etkili olmaktadır. Ancak mezoterapi kürünün diğer selülit iyileştirme yöntemlerinden farkı, sorunun sebebine inerek gerçek manada kesin bir çözüm sunmasıdır. Mezoterapi seanslarında 25- 35 yaş arası selülit şikayeti bulunan hastalar ile 35 ve yukarısı yaştaki selülit sorunu olan kişilere farklı selülit mezoterapisi teknikleri uygulanmaktadır. En ciddi selülit vakalarında Tİp -3 denilen mezoterapi ilaçları verilmektedir. Mezoterapi ile bölgesel zayıflama seansları, selülit şikayetinin ciddiliğine göre 12-25 seans arası değişmektedir. Selülit injeksiyonundan evvel hastalara alerji testleri uygulanmaktadır. Her bir mezoterapi seansı ortalama 45 dakika kadar sürmekte ve selülitin türü ve vücutta bulunduğu bölgeye göre değişik mezoterapik karışımlar enjekte edilmektedir. Tedavinin ardından mezoterapi diyeti adı verilen bir tür tedavi sonrası diyet te verilen kiloların kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır.

Mezoterapinin zararları ve yan etkileri nelerdir? mezoterapi ne demek – mezoterapi zararları

Mezoterapi uygulaması, herhangi bir zarar ve yan etki riski içermeyen son derece güvenilir bir tedavi yoludur. Genelde selülitlere karşı liposakşın tedavisi daha etkili bir çözüm olarak bilinir. Ancak ABD de liposakşın ameliyatlarından ölüm sayısı yılda 30 kadar iken mezoterapi seanslarında hiç bir ölüm vakası 50 yıldır kayıt altına alınmamıştır. Mezoterapinin olası yan etkileri, uygulama yapılan bölgde morarma ve kızarma, ve de yanma hissidir. Bu belirtiler de birkaç saat içerisinde kaybolan türdendir.

Mezoterapi fiyatları ve seans ücreti fiyatı ne kadardır? mezoterapi ne kadar, mezoterapi ücretleri


Ortalama olarak seans başı fiyatın 100 – 300 tl arası değiştiği bilinmektedir. Aslında sonuçlarına nazaran oldukça etkili ve ucuz bir bölgesel zayıflama yolu olarak tanımlamak mümkündür.

mezoterapi yöntemi ile nasıl zayıflanır – mezoterapi zayıflatırmı

Mesoterapi aynı zamanda selülit dışında da zayıflama, kilo verme için uygulanan bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinir. Mezoterapi uygulamasının bu türünde yağ üretimi (Lipogenez) yapan yağ hücrelerinin beta reseptörleri uyarılarak yağ yıkımı metabolizmasının harekete geçmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede yağ hücreleri parçalanmakta ve lipoliz süreci devreye girmektedir. Normalde vücutta eşit oranda bulunan alfa ve beta reseptörleri, yağ üretimi ile yağ yıkımı süreçlerini dengede tutmaktadırlar. Ancak kalça,karın, basen, popo, simitler, göbek bölgesi gibi bölgesel yağların yoğun olarak biriktiği bölgelerde yağ üreten alfa reseptörleri hem sayıca daha fazla hem de etki olarak daha aktiftir. Mezoterapi seansları ile pasif durumdaki beta reseptörleri harekete geçirilerek yağ yakımı süreci hızlandırılmaktadır. mezoterapi sonuçları genelde tedavi seansı uygulandıktan sonra bir hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır. Mezoterapi uzmanları bu sürenin kişiden kişiye 15 güne kadar çıkacağını bildiriyor. Evde mezoterapisi yapmak isteyenler için piyasada mezoterapi ürünleri de satılmaktadır. Mezoterapi uzman tv videoları için altta bir örnek video yayınlıyoruz.
Mezoterapi tedavisi ile zayıflamak isteyen kişilerin doktora danışarak bu tedavi için uygun aday olup olmadığını tespit etmesi gerekecektir. Mezoterapi ile zayıflama seansları, daha çok mezoterapi merkezleri (merkezi) dahilinde veya hastane ortamında gerçekleştirilebilmektedir. mezoterapi ve karboksiterapi benzer tedavi yöntemleri olup birbirini desteklemesi için birlikte uygulanabilirler. Karboksiterapi tedavisi mezoterapiye göre az daha ağrısız bir bölgesel zayıflama çözümü olarak göze çarpıyor. ankara, adana, antalya, ataşehir, bakırköy, bursa, bağdat caddesi, beylikdüzü, gaziantep, izmir, kadıköy, kayseri, mersin, nişantaşı gibi bir çok semt ve şehirde Mezoterapi klinikleri, yapan hastaneler ve mezoterapi merkezleri mevcuttur.
mezoterapi lpg ile selülit tedavisi alternatif bir selülit tedavisi yöntemidir ve ilerleyen yazılarda ele alınacaktır. mezoterapi öncesi ve sonrası zayıflama ve diyet önerileriniz ve de mezoterapi yaptıranların yorumları, hakkında bize yazarsanız seviniriz. Böylece mezoterapi yaptırdım diyen okurlarımıza bir tür mezoterapi yaptıran var mı sorusu sorarak alınan okuyucu yorumları ile mezoterapi yaptıracak olanlara bilgi ve tecrübe desteği vermiş oluruz.

“Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yöntemi fiyatları seans ücreti fiyatı” için 1 yorum

  1. MEZOTERAPİ İLE 10KG VERDİM 6AYDA TABİ BUNUN YANINDA DİYET VE YÜRÜYÜŞÜMÜDE YAPTIM YILLARDIR ZAYIFLAMAYA ÇALIŞTIM AMA ZAYIFLIYAMADIM EN SON MEZOTERAPİ İLE BAŞARDIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.