Mezoterapi ile Zayıflama: Bölgesel Zayıflama ve Selülit Eritme Tedavisi Fiyatları Faydaları Nelerdir

Mezoterapi ile Zayıflama: Bölgesel Zayıflama ve Selülit Eritme Tedavisi Fiyatları Faydaları Nelerdir

Bölgesel zayıflama mezoterapi yöntemi ile nasıl zayıflanır: mezoterapi yöntemi ile deri altına şırınga edilen bir takım bitkisel kimyasallar, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırmakta, aynı zamanda da yağ yakıcı termojenik etkiler içermektedir. Bu sayede bölgesel zayıflama gerçekleşmektedir. En çok kalça basen ve karın mezoterapi ile zayıflama için uygun bölgelerdir.

Mezoterapi nasıl yapılır: mezoterapi tedavisi, Mezoterapi tabancası ile hafifçe deri altına batırılacak olan mezoterapi iğnesi denen özel ve ince kanüller ile gerçekleştirilmektedir. Çok ince ve cildin hemen altına saplanan bu kanüller, içerisinde aromaterapik bir takım bitkisel şifa maddeleri içermektedir.

Mezoterapi tedavisi, son zamanlarda ülkemizde özellikle metropol kentlerde oldukça yaygınlaşmaya başlamış bir bölgesel zayıflama,çatlak tedavisi, saç bakımı ve cilt gençleştirme yöntemidir. Ülkemizde mezoterapi merkezleri ve mezoterapi uygulaması yapan hastaneler en fazla istanbul, ankara, izmir adana antalya bursa eskişehir, mersin gibi büyük şehirler ile bakırköy, bağdat caddesi, etiler, nişantaşı, şişli gibi istanbul un ünlü semtlerinde yoğunlaşmaktadır. Atrık mezoterapist adı verilen ve mezoterapi yapan kişiler mezoterapi derneği adı altında dernekleşmeye varan çalışmalar yapmaktadır.

Bu durum da mezoterapi bölgesel zayıflama ve cilt bakımı tekniğinin ne derece tuttuğunu gözler önüne sermektedir. Mezoterapist olabilmek için mezoterapi eğitimi adı verilen bir mezoterapi kursu eğitimi sürecinden geçmek ve mezoterapi sertifikası almak gerekmektedir. Şu anda mezoterapi kursları, istanbul üniversitesince ve değerli bilim adamı Prof.Dr. Taner Aydın tarafından verilmektedir. Daha başka mezoterapi kursu veren yerler var ise de okur yorumu kısmından bizlere bildirirseniz yazıya ekleme yapabiliriz.

Mezoterapi diyeti, mezoterapi ile zayıflama seansları ve kürlerinin ayrılmaz bir parçası olarak özellikle batı ülkelerinde uygulanmaktadır. Mezoterapi fiyatları ise yapılacak olan mezoterapi yöntemi ve kür sayısına göre değişiyor. Ayrıca mezoterapi yapılan zayıflama merkezleri de değişik fiyatlarla hizmetler sunuyorlar. Örnek olarak saç mezoterapi fiyatları ortalama olarak 10 kürde 1000 – 2000 tl arası fiyat tutarken zayıflama mezoterapi’si fiyatı ve seans ücreti kür başına 80 ile 220 tl arasında değişiyor.


Mezoterapi yöntemini uygulama amaçlarına göre incelersek:
a) Mezoterapi ile cilt gençleştirme
b) Mezoterapi ile saç dökülmesi tedavisi ve saç bakımı
c) Mezoterapi ile çatlak tedavisi
d) Mezoterapi ile zayıflama
e) Mezoterapi ile sigara bırakma seansları
f) Mezoterapi seboreik dermatit tedavisi olarak 6 ana başlık karşımıza çıkıyor.
mezoterapi ile ilgili olarak ekşi sözlük ve kadınlar kulübü forum, uzman TV gibi popüler sitelerde de ayrıntılı olarak bilgiler verilmektedir.

Mezoterapinin faydaları: Mezoterapi faydaları nelerdir?

Mezoterapinin vücuda ve sağlığa çok sayıda faydası ve yararları bulunmaktadır. Mezoterapi tedavisi özellikle liposakşın gibi vücut biçimlendirme ve bölgesel zayıflama yolları ile karşılaştırıldığında çok daha net ve gözle görülür neticeler vermektedir.

*Mezoterapinin uygulama alanları bir kere çok geniştir. Selülit tedavisi ve bölgesel yağlanma tedavisi için kullanılabildiği gibi sivilce tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, çatlak tedavisi gibi değişik amaçlar ile kullanılmaktadır.
*Mezoterapi tedavisinin liposakşın da olduğu gibi seans kürleri sonrası tekrar yağlanma gibi olumsuz nitelikleri yoktur.
* Mezoterapi iğneleri ile uygulanan mezoterapi seansları sonrasında mezoterapinin faydaları çok erken bir sürede ortaya çıkmaktadır. Özellikle selülit ve bölgesel zayıflama için yapılan mezoterapi uygulamaları, çoğunlukla 1, en geç 2 ya da 3 kürde olumlu sonuçlar vermektedir.
* Mezoterapi, vücudun her bölgesine uygulanabilen bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Yüz bölgesi, kalça bölgesi, basen bölgesi karın ve göbek bölgesi mezoterapi tedavisinin konusu olabilmektedir. * Mezoterapi ağrısız bir zayıflama tedavisi yolu olduğu için anesteziye gerek duyulmamaktadır. Bu nedenle anestezinin zararları söz konusu olmamaktadır.
* Mezoterapi, uygulama sonrası dinlenme ve hastanede yatma gereksinimine ihtiyaç duyulmayan bir tedavi yoludur. Hasta mezoterapi kürü sonrasında günlük işlerine hemen dönebilir.
* Mezoterapinin bölgesel zayıflama başarısı kolaylıkla ölçülebilmektedir. Kür sonrası birkaç bedene varan bölgesel incelme kolaylıkla gözle görülebilir. Selülit tedavisi sonrasında da selülitli görünüm hızla kaybolmaktadır. Mezoterapi ile zayıflayanlar gözle görülür sonuçların hemen ortaya çıkmaya başladığını bildiriyorlar.
*Mezoterapi sonrasında bandaj ve sargı gibi şeyler kullanılmaz.
*Mezoterapinin yan etkileri ve zararları liposakşın ya da yağ aldırma ameliyatlarına nazaran genellikle çok hafif seyreder ve geçicidir.
*Mezoterapi ve karboksiterapi gerçekten işe yarayan 2 önemli bölgesel zayıflama yöntemidir.

mezoterapi zararları (mezoterapinin zararları)
mezoterapi zararlı mı diye okurlardan sıkça sorular gelmektedir. Mezoterapi uygulamasından dolayı şu ana kadar dünyada kimse ölmemiştir ve bilinen ciddi sağlık riskleri yoktur. Ancak profesyonel olmayan kişilerce yapılan mezoterapi kürleri cilt sorunları ve mezoterapinin yan etkileri gibi elbette bazı sağlık riskleri içermektedir. Mezoterapi seansları sonunda bazı hastalarda hafif şişlikler, yanma hissi ve kızarıklık gibi önemsiz şikayetler oluşabilmektedir. Ancak bu durum geçicidir.

mezoterapi ne demek, mezoterapi ne kadar, mezoterapi nedir,mezoterapi nedir saç, mezoterapi saç ankara, mezoterapi saç fiyat, mezoterapi saç fiyatları, mezoterapi seans fiyatları, mezoterapi sertifikası, mezoterapi tabancası, mezoterapi tedavisi, mezoterapi uygulaması, mezoterapi uzman tv, mezoterapi ücretleri, mezoterapi ürünleri, mezoterapi video, mezoterapi yan etkileri, mezoterapi yaptıran varmı, mezoterapi yaptıranlar, mezoterapi yaptıranların yorumları, mezoterapi yaptırdım, mezoterapi yorumları, mezoterapi yöntemi ile nasıl zayıflanır, mezoterapi yüz, mezoterapist

“Mezoterapi ile Zayıflama: Bölgesel Zayıflama ve Selülit Eritme Tedavisi Fiyatları Faydaları Nelerdir” için 5 yorum

  1. merhaba, selülitle ilgili seans sıklığı 1 haftada 3 kez gibi bir uygulama sıkıntı oluşurmu sorum bu ve morarma ve ağrı ne kadar süreli ve nasıl olur, teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.