Anti Selülit Diyeti-Selülit Diyetleri Ender Saraç

Anti Selülit Diyeti-Selülit Diyetleri Ender Saraç

Selülit sorununa radikal çözümler getirmek yerine portakal görünümlü selülitlerimizi beslenme ve diyet alışkanlıklarımızı yenileyerek halledebiliriz. Deri altındaki bağ dokusundaki kollajen maddenin bir tür iltahaplanması neticesinde oluşan Selülit problemine kesin ve doğal çözüm için bu iltahaplanmaya neden olacak yiyeceklerin tüketimini kısacak bir selülit diyeti uygulamak gerekecektir. Selülit diyetinin diğer bir olumlu yönü de zayıflama ve yağ yakma sürecini hızlandırarak bölgesel zayıflama hedefleyen hanımlara uygun bir fırsat sunmasıdır.

7 günlük Selülit diyeti kesinlikle zor bir diyet değildir. Bu süreçte hem 2 kilo zayıflama olanağı bulacak hem de daha pürüzsüz ve selülit sorunu olmayan yağsız bir ccilde sahip olma imkanı yakalayacaksınız. Selülit diyeti listesinde bulunan besinler, selülitlerden kurtulmak için vücuda gereken tük biyolojik maddeleri içermektedir.

Selülit diyetinin temel prensipleri

• Yağlı, tatlı ve makarna türü unlu besinlerin tüketimi Selülit Diyeti süresince yasaktır. Çünkü bu gıdalar selülit detoksunun etkisini azaltmakta ve yağ hücrelerini besleyerek selülit hücrelerinin yok edilmesini zorlaştırmaktadır.
• Yağlı ve yağ içeren lipolitik maddeleri tüketmek hayli hayli yasaktır.
•Günlük  sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak için gerekli vitamin mineralleri almaya özen göstermeli ve tek tip beslenmeden kaçınmalıyız.

Her ana öğünde biraz elma sirkesi (su ile seyreltilmiş) veya limon suyu içmek selülitleri eritici etki yapacaktır.

•. Vücudu daha iyi beslemek için proteinlerden azami ölçüde faydalanmalıyız.  Proteinler içerisinde bulunan maddeler cildin kollajen derialtı sıvısını beslerler.

Selülitten korunmak için önemli ipuçları

• Özellikle yaz aylarında kısa süreli güneş banyosu yapın. Aralıklarla sık sık güneşlenmek selülitlere iyi gelir.

•  Sabahları 2-3 dakikalık kısa bir soğuk duş, vücudun kan dolaşımını hızlandırır ve selülit sorununun ortaya çıkmasına engel olur.

• Her gün 30 dakika selülit eriten bölgesel zayıflama egzersizleri yapmalısınız. Böylece ömür boyu selülit sorunu nedir bilmeden yaşarsınız.

• Bol sulu gıdalar meyve ve sebzeler tüketin. Bol su içmek selülitleri yok eder.

• Stresten uzak durun ve sigara gibi damarlardaki kan dolaşımını yavaşlatan zararlı alışkanlıkları terk edin.

7 günlük Selülit Diyeti Listesi ( 1 günlük örnek menü)

1. GÜN

Sabah   1 elma, 1 küçük. Muz, 1 armut, 1 greyfurt, 1 portakal, 1 kivi,  150 g çilek,  75 gr. üzüm, bir şeftali

Bu yukarıdaki meyvelerden yiyebildiğiniz kadar yiyebilirsiniz. Kesinlikle kilo alırım diye korkmayın. Hiç kilo almayacaksınız.

Kahvaltı
3 yemek kaşığı gevrek yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı buğday kepeği, az yağlı lor peyniri 150g, maden suyu, akdiken suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı fındık karışımı 1 çorba kaşığı 1 yemek kaşığı ile 1 olgunlaşmış armut.

Öğle yemeği
250 gram Fesleğenli Domates Çorbası, kepekli ekmek

Akşam yemeği
Balık ve salata yanında bol su

Diyet listesinin çok uzun olması nedeniyle çevirmem zaman alacaktı. O nedenle dileyen okurlar benimle irtibata geçerse talep dahilinde ekleyebilirim.

“Anti Selülit Diyeti-Selülit Diyetleri Ender Saraç” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.