Kova Burcu Diyeti

Kova Burcu Diyeti –  Kova Burcu (20 Ocak – 18 Ocak)

Kova Burçlarının kişilikleri , diyet ve beslenme özellikleri :
Kova Burcu kişileri genelde gizemli bir yapıya sahiptirler. Yağlı yemekler, bitkisel destek ve zayıflama hapları, ve sebze yemekleri kova burcunun favorileri arasındadır. Dengesiz beslenme alışkanlığına sahip kovalar, şayet diyet yapmaya karar verirlerse  bunu da sonuna kadar sürdürmekle meşhurdurlar. Kolesterol düşürücü bitkiler, Kova Burcu diyetinin önemli bir parçası olmalıdır. Çünkü Kova burcu mensupları genelde kalp ve damar hastalıkları riski ile karşı karşıyadırlar.

Kova burcunun güçlü yönleri:
Kova burçları, genelde iyimser bir yapıya sahip oldukları için en sıkı diyet programlarında bile morallerini bozmadan diyeti süresinde uygular ve zayıflamayı başarırlar. Kova burcundaki yaptıkları işlere olan adanmışlık Zayıflama diyetlerinde de kendisini göstermektedir ancak Kova burcu diyet yaparken, kesinlikle işlerine karışmamak gerekir. Çünkü bağımsızlık Kova diyetinin temel şartıdır. Bu nedenle esnek diyet programları, Kova burcu kişileri için ideal diyet formülleridir.

Kova burcunun zayıf yönleri:
Sıkı ve sabit diyet listeleri, Kova Burcu için pek hoş olmayan bir zayıflama tarzıdır. Değişim, dinamizm ve esneklik içermeyen diyet formülleri, Bilhassa kova burcu bayanları tarafından yarıda terk edilmekte ve diyet bitirilememektedir. Ayrıca Kova burçlarının tahmin edilemeyecek kadar hızlı değişen mizaçları ve doğaları, diyetin hedefine ulaşma bakımından iyi ilerleyen bir günü başarısızlığa dönüştürebilir.

Kova burcunun Zayıflama ve kilo verme potansiyeli:
Kova burcunun diyette başarılı olması için öncelikle diyetin felsefesini algılaması gerekmektedir. Şayet Kova diyeti işini anlayarak ve algılayarak yaparsa, işin sonunu kolaylıkla başarıya ulaştırır. Kova burçları her alanda olduğu gibi diyette de yaratıcı ve kolay formüller üretebilen insanlardır. Bu da diyeti tam bir eğlenceye dönüştürebilir. Egzersiz ve spor Kova burcunun genelde yaşamlarının bir parçasıdır. Özellikle yüzme, yürüyüş ve dağcılık gibi doğal egzersizler ile kilo verme yollarını seçerler.

Kova burcu diyette neler yemelidir:
DÜşük kalorili besinler, özellikle meyveler, elma, limon, ve turunçgiller Kova burcu diyeti boyunca tüketmeleri gereken besinlerdir. Yağlı, işlenmiş, aşırı soslu ve şekerli gıdalardan Kova burcunun uzak durması gerekmektedir.

Sizlere örnek 3 günlük bir kova burcu diyeti formülünü aşağıya yazıyorum. Ancak dediğim gibi esnek bir diyet formülü olarak dilediğinizce değiştirebilirsiniz. yeter ki benzer besin grupları yerleştirin:

Kova Burcu Diyeti 1. gün

Sabah Kahvaltısı:  1 bardak greyfurt suyu veya çay, bir porsiyon ananas, 2 dilim tam buğday ekmeği – kepekli, domates, biber ve salatalık, 20 gram peynir

Ara öğün:  iki diyet bisküvi, 20 gram yağsız peynir.

Öğle Yemeği: Bir adet yağsız rosto, mevsim salatası elma sirkeli,  bir adet meyve (100 gram).

Akşam Yemeği: Bir porsiyon yağsız yoğurtlu karnabahar, 1 porsiyon karpuz (kışın 1 adet portakal ve kiwi) 1 dilim ekmek

Ara öğün, 100 ml mate çayı, rezene çayı, defne yaprağı çayı ve yeşil çay karışımı bitkisel çay.


Kova Burcu Diyeti 2. gün
Sabah Kahvaltısı: Aç karnına iki bardak limonlu su, bir porsiyon meyve, Ara öğün iki galeta bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

Öğle Yemeği: Derisi alınmışTavuk ızgara, haşlama lahana ( üzerine limon ve biraz zeytinyağı )

Ara öğün:  birporsiyon mevsim meyve kokteyli.

Akşam Yemeği: Bir porsiyon yağsız yoğurtlu ıspanak yemeği, bir dilim kepekli esmer ekmek.

Ara öğün: bir adet yeşil golden elma.  100 ml mate çayı, rezene çayı, defne yaprağı çayı ve yeşil çay karışımı bitkisel çay.

Kova Burcu Diyeti 3. gün
Sabah Kahvaltısı:  200 ml yağsız süt, orta boy elma, bir dilim kepekli ekmek, 20 gram reçel

Ara öğün:  iki diyet bisküvi, 20 gram yağsız peynir.

Öğle Yemeği: Bir adet tavuk butu, 50 gram patates püresi,  bir adet meyve (100 gram).

Akşam Yemeği: 150 gram balık ızgara, 1 porsiyon sebze haşlama, bir kase çilek.

Ara öğün, 100 ml mate çayı, rezene çayı, defne yaprağı çayı ve yeşil çay karışımı bitkisel çay. 150 gram karpuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.