Mayo Klinik diyeti ile en kolay kilo verme sırları

Mayo Klinik Diyeti:
Mayo Klinik Yağ yakma Diyet Programı Nedir?
Mayo Clinic Kilo verme diyeti, Amerikanın ünlü hastanesi Mayo klinik çalışanları tarafından geliştirilen ve tanıtılan bir tür kalıcı zayıflama sağlayan yağ kaybı diyetidir. Bu sağlıklı yaşam ve diyeti bir arada yürüten diyet yöntemi ile sağlıklı yemek yeme alışkanlığı kazandırma, bir kişinin ideal kilosuna kavuşmasına yardımcı olma ve fazla kilo almaya sebep olan yaşam tarzını değiştirmeyi amaçlamaktadır. Yani sizin anlayacağınız şekilde söylemek gerekirse bu diyet yöntemi aslında sıradan bir diyet reçetesinden ziyade kilo almaya neden olan yaşam tarzımıza da müdahele etmektedir.

Bu mucize diyetin ilk defa piyasada tanıtımı ve sunumu, yaklaşık 30 yıl kadar önce olmasına rağmen elde ettiği kalıcı başarı nedeniyle halen diyet uygulayıcılarının gündeminden düşmemektedir. Zamanla teknolojinin ve internetin gelişimi ile birlikte Mayo klinik diyeti artık kitle iletişim araçları ve internet vasıtasıyla tüm dünyaca meşhur bir kilo verme diyeti haline gelmiştir.

Mayo Klinik Diyeti – Yeme içme Planı

Mayo Klinik diyeti 3 ile 7 gün arası uygulanan ve yüksek protein yağ tüketimine müsade eden bir diyet türüdür. Her ne kadar bu diyet türünün bi çok versiyonu olsa da mayo klinik diyetinin temelinde et, balık ve hindi tavuk etinin sınırsız tüketimini temel almaktadır. bunun yanısıra sebze tüketiminde bir sınır mevcuttur. Diyet uygulayan kilolu kişilerin aynı zamanda bol miktarda greyfurt ve yumurta yemesi de serbesttir. Bu yiyecekler yüksek oranlı yağ ve kolestrol içeren besinler olarak bilinmektedir. Burada greyfurt yemenin sebebi de greyfurt meyvesinin bu yağları eritici bir etkisinin bulunmasıdır.


Her ne kadar mayo klinik diyet programı kilo verme ve diyet yönetimine holistik bir yaklaşım getirse de diyetin uygulanmasındaki ilk adım, doğru yiyecek seçimlerinin sağlıklı kalmamıza yardımcı olacağı şeklindedir. Şayet bu diyeti uygulama konusunda kararlı iseniz sizlere vereceğim tek diyet ipucu olacaktır. Asla kısa sürede yüksek kilo kaybı için bu diyeti uygulamayın. Unutmayınız ki kısa sürede hızlı kaybedilen kilolar, aynı hızla geri alınırlar. Yaşam tarzınızı değiştirerek vereceğiniz fazla kilolar ve yakacağınız yağlar ise sizlerde kalıcı kilo kaybına ve zayıflamaya neden olacaktır.

“Mayo Klinik diyeti ile en kolay kilo verme sırları” için 6 yorum

  1. selamlar. limon da greyfurt gibi yağ yakıcı etkiye sahiptir. Kullanmanızda sakınca yoktur

  2. Ciddi bir rahatsızlığınız varsa elbette tüm diyetler gibi mayo klinik diyeti de bir takım sağlık riskleri içerebilir.

  3. Bende yapmayı düsünüyorum. Ama sağlığım açısından korkuyorum. Peki bi sakıncası var mı..

  4. geçen sene amerikada iken mayo klinik diyeti kitabı almıştım. Uygulamam sonucunda 3 ayda 15 kilo vermeyi başardım.

  5. mayo klinik diyeti yurt dışında da oldukça yaygın bir diyet türüdür. bilgilendirdiğiniz için çok teşekürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.