HCG diyeti ile zayıflama kilo verme

HCG diyeti HCG Damlası ile zayıflama kilo verme

HCG diyeti ABD de zayıflama ve obeziteye farklı bir bilimsel bakış açısı getiren bir diyet türüdür. HCG diyeti adını hormon beynin hipotalamus kısmından salgılanan human korionik gonadotropin adının kısaltmasından almıştır ve HCG diyetinin amacı bir hormonun salgı seviyesini artırmaktır. HCG hormonunun azlığı sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açmakta ve sindirimin etkin çalışarak metabolizma hızını yükseltmesine engel olmaktadır. HCG diyeti ile HCG salgı seviyesi normale dönerek zayıflamak için daha yüksek bir metabolizma hızına sahip olunması sağlanmaktadır.

Günlük en az 2 litre su içilecek
İlk iki gün kilo aldıran ve yağa dönüşen gıdaların tüketimini önemli ölçüde azaltacağız. Bu ilk iki gün, metabolizmanın hızlanması be HCG seviyesinin yükselmesi için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. HCG diyetinde HCG damlası denilen ve HCG hormonunun seviyesini artırarak zayıflama sağlayan bir ürün kullanılmaktadır. Amerikan tipi 30 günlük kürde ilk 3 gün ve son 3 gün bu drop HCG damlası kullanılmamaktadır.

Örnek HCG Diyeti Menüsü:


Sabah Kahvaltısı
Dilediğiniz kadar şekersiz çay ya da kahve, Kahveye günlük sadece 1 çay kaşığı süt koymak serbesttir. Sakarin türü yapay tatlandırıcılar kullanabilirsiniz.

Öğle Yemeği:
1.100 gram Kırmızı beya beyaz et, dana eti, piliç eti, hindi veya balık eti tercih edebilirsiniz.
2.SEBZE: Ispanak, kuşkonmaz, lahana, yeşil salata, domates, kereviz, rezene soğan, hindiba, pancar-yeşil, kırmızı turp, salatalık veya pazı gibi sebzelerden dilediğiniz birinin yemeğini yiyebilirsiniz.
3. Bir adet kaşarlı tost
4. Bir adet elma bir avuç çilek, veya bir buçuk greyfurt , portakal

Akşam yemeği de öğle yemeği gibidir :

Çay, kahve, sade su veya maden suyu serbesttir ve dilediğiniz miktarda ve her zaman alınabilir. Bir bardak limon suyu günlük olarak tüketilmelidir. Tuz (minimal), biber, sirke, hardal tozu, sarımsak, fesleğen, maydanoz, kekik, mercanköşk, vb çeşniler yemeklerde kullanılabilir. Ama kesinlikle YAĞ, TEREYAĞI veya Mayonez, SOS kullanılmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.