isveç diyeti ile hızlı ve kalıcı zayıflama planı

İsveç diyeti ile hızlı zayıflama diyeti popüler ve sağlıklı bir diyet türüdür. İsveç kökenli diyet uzmanları ve diyetisyenlerin geliştirdiği ve size kilo verdirirken metobolizmanızı düzene alıyor. Ülkemizde Aylin LİVANELİ tarafından tanıtılan bu mucize diyet yani isveç diyeti sayesinde 1 haftada 5 kilo verebilmeniz mümkünmüş. Benim şahsen deneme fırsatım olmadı ama deneyen arkadaşlardan ve isveç diyet listesi uygulayan kişilerden oldukça olumlu izlenimler yorumlar aldım. isveç diyeti yorumları genelde bu diyet formülünün aç kaldırmadan zayıflama sağlamasından memnuniyet duyarlar. İsveç diyeti yaptım ve başarılı oldum yorumları yapan arkadaşlardan isveç diyeti ile kilo vedim diyen arkadaşlardan isveç diyeti listesinde ne yediklerini araştırdım ve bu diyet programını sizlerle paylaşıyorum. İsveç diyeti zararlıdır veya hakkında bazı zararları vardır şeklnde söyleyenceler olabilir. Unutmayın ki yanlış uygulanan her diyet zararlıdır. Bu husus isveç diyetine özgü değildir.
Bu diyette yağsız çorba, az yağlı süt, haşlanmış patates meyve ve sebzelerle kolay ve zevkli bir biçimde diyet uygulayarak kilo vermeniz mümkün. Aylin Livaneli diyeti olarak ta bilinen isveç diyetinin temel felsefesi, aç kalmadan kilo vermek için hazırlanan bir diyet planı olmasıdır.

İsveç diyeti planını sizlere aşağıda sunuyorum. Bol zayıflamalı günler dilerim.
Pazartesi

Kahvaltı: 1 bardak az yağlı süt, yarım kase mercimek çorbası.
Öğle yemeği: 100 g ram az yağlı beyaz peynir, Yeşil biber, domates ve soğandan yapılmış bir tabak salata.
Bir bardak az yağlı sıcak süt.
Akşam: 3 adet kaynamış haşlanmış patates, az yağlı ekşi kremada pişirilmiş 200 gram turp(doğranmış olacak). 1 dilim kepekli esmer ekmek.

Salı
Kahvaltı: 1 bardak az yağlı süt, yarım kase yayla çorbası.
Öğle yemeği: 250 gram balık buğulama veya haşlama. 2 adet kaynamış patates. Bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırılmış salata.
Akşam yemeği: 1 çay kaşığı Zeytinyağı ile karıştırılmış 200 gram salata (içerisinde beyaz lahana ve soğan da olacak) 1 adet kaynamış yumurta, 1 bardak az yağlı süt.

Çarşamba
Kahvaltı: 1 bardak az yağlı süt, bir kibrit kutusu büyüklüğünde az yağlı peynir, 1 dilim kepekli esmer ekmek.
Öğle yemeği: 250 gram tavuk budu (derisi alınmış olacak), 100 gram sebzeli salata. 1 bardak taze sıkılmış elma suyu.
Akşam: 150 gram ezilmiş patates püresi, 80 gram az yağlı beyaz peynir. Bir dilim kepekli esmer ekmek, 1 bardak yağsız süt.

Perşembe
Kahvaltı: 1 bardak elma suyu, 2 küçük tost dilimi.
Öğle yemeği: 100 gram çorba, bir parça et. 150-200 gram elma ve portakal karışımı meyve kokteyli.
Akşam: 100 gram esmer pirinç, 150 gram domates, soğan, marul ve zeytinağından oluşan salata, 1 bardak yağsız süt.

Cuma
Kahvaltı: 1 bardak yağsız yoğurt, 1 adet portakal.
Öğle yemeği: Derisi alınmış küçük bir piliç, 100 gram haşlanmış patates, çaysız şeker.
Akşam: 150 gram çilek veya portakal, 200 gram herhangi bir meyve (elma, kiwi, armut, karpuz olabilir), 1 bardak elma suyu.

Cumartesi
Kahvaltı: 1 bardak az yağlı süt, yarım kase ezogelin çorbası.
Öğle yemeği: 150 gram haşlanmış patates, 150 gram haşlanmış et, 1 adet elma, 1 adet portakal.
Akşam: 100 gram esmer pirinç lapası,1 çay kaşığı zeytin yağı ile karıştırılmış 200 gram salata ( salatalık, lahana, yeşil biber ve soğan bulunacak.)

Pazar
Kahvaltı: 1 bardak az yağlı süt, 150 kaynatılmış koyu pirinç.
Öğle Yemeği: 200 gram kızarmış veya kaynatılmış balık eti, 100 gram kaynamış patates, 1 adet elma, 1 portakal, 1 bardak portakal suyu.
Akşam: Çiğ sebzelerden yapılmış salata, 1 dilim esmer ekmek, 1 elma, 1 badak elma suyu.


Her yemekten sonra büyükçe bir bardak su içmeniz önerilir. İsveç Diyeti süresince zayıflamanızı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için bol egzersiz ve yürüyüşleri öneririz. İsveç Diyeti, isveçin doğal meyve sebze ve besinleri ile yapıldığı için isveç diyet planı süresince doğal besinleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.