Doğal zayıflama yöntemleri – Zayıflamanın yolları

Doğal zayıflama yöntemleri – Zayıflamanın yolları
Doğal zayıflama yolları, zayıflama yöntemleri arasında aslında en sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı olanağı sağlayan yöntemlerdir. Çoğumuz doğal olmayan beslenme ve yaşam alışkanlıklarımızla edindiğimiz fazla kiloları, yine doğal olmayan yöntemlerle vermeye çalışırız. Gerek kilo alma esnasında olsun gerekse zayıflama sırasında olsun doğallıktan uzak zayıflama yöntemleri, vücudumuzu yıpratmakta ve bağışıklık sistemini zayıflatan bir etki oluşturmaktadır. İnsanoğlunun binyıllar öncesine dayanan medenileşme sürecinde gittikçe gelişen şehir yaşamı, fazla kilo ve şişmanlık sorununu da beraberinde getirmiştir. Sanayileşmenin etkisiyle artan hareketsiz yaşam, zayıflamak için yöntemler konusunda çare arayan insanlara bir takım doğal olmayan zayıflama yolları ile kilo verme hususunda resmen bir sektör oluşmasını sağlamıştır. Zayıflama hapları, bölgesel zayıflama yöntemleri, estetik zayıflama ameliyatları, hormon tedavisi ile zayıflama, mide balonu, mide kelepçesi gibi bir çok yöntem aslında vücudumuzu istemediği halde zayıflamaya zorlamakta ve bu da bedensel stres düzeyini artırmaktadır. Peki hangi yöntemler doğal zayıflamanın yolları arasında sayılabilir:

1) Spor ve egzersiz yaparak zayıflama: Hepimizin bildiği gibi hareket etmek bedensel bir gereksinimdir. Atalarımızın günde ortalama 20 km yürüdüğünü düşündüğümüzde günümüzde insanların ne denli hareketsiz kaldığı ortaya çıkmaktadır. O nedenle vücudu harekete zorlamak hem beden sağlığı için hemde fazla kilolarla mücadele etmek için çok önemlidir. zayıflamak için hangi spor yapılmalı diye sorarsanız en basit manada günlük yürüyüş egzersizlerinin bile zayıflama yolunda çk önemli katkılar vereceğini söyleyebilirim. Kaya tırmanışı, step aerobik, tekerlekli paten, bisiklet, yüzme, dağ bisikleti, vücut geliştirme, zayıflamak için bölgesel egzersizler de zayıflamak için yapılabilen diğer spor dalları olarak sayılabilir.

2) Bitkisel zayıflama yöntemleri kullanmak: Eski atalarımızın doğadan beslendiği ve tamamen tabiatın sunduğu yiyecekler ile beslenme ve diyet rejimi oluşturduğu günler çok eskilerde kaldı. Günümüzde işlenmiş ve fabrikasyon )hidrojenize edilmiş) gıdalari vücudun gerek metabolik faaliyetlerini herekse hormon düzeyini bozmakta ve sağlıksiz bir beslenme rejimini bizlere dayatmaktadır. Bu nedenle geçmişte doğal ortamlarda yaşayan ve beslenen atalarımız gibi şifalı bitkilerle, zayıflatan sebzeler, meyveler ve yiyeceklerle içli dışlı olmamız gerekmektedir. Bitkisel şifa, en doğal zayıflama yolu olarak önümüze çıkmaktadır. zayıflamak için kullanılan bitkiler arasında kiraz sapı, mısır püskülü ve zayıflama çayı gibi bitkisel yöntemler sayılabilirler.

3) meditasyon ve irade ile zayıflama: Doğal zayıflamanın diğer bir önemli ayağı ise irademizi açığa çıkaracak, yoga, pilates gibi doğal meditasyon yöntemleri kullanarak aklımızı ve bedenimizi zayıflama sürecine hzırlamamızdır.

“Doğal zayıflama yöntemleri – Zayıflamanın yolları” için 1 yorum

  1. bootcamp adında bir spor yapıyorum ve sporun inanılmaz etkisi oldu. ne kadar etkili olduğunu bootcampturkiye.com adresinden görebilirsiniz, orada her türlü detay var. ancak diyet ve beslenme programı olmadan spor da tek başına etkili değil. yani ikisi birden…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.