Göbek yağını eritmede 6 zayıflama diyet öneri

Kilo verme ve beslenme, zayıflama ve diyet ipuçlarına kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Özellikle beylerin büyük sorunu olan kalıcı göbek yağlarını eritmek aslında sandığımız kadar zorlu bir diyet süreci gerektirmemektedir. Hatta büro yaşamımız varsa ve yeteri kadar hereket ve göbek eritme egzersizleri yapamıyorsak bile sakın moralinizi bozmayın.
Şayet kilo vermeye ve kalıcı zayıflamaya kararlıysanız aşağıda size vereceğim diyet sırlarını dikkat alınız. Öncelikle fiziksel aktivite yapmanız, meyve ve sebze tüketmeniz, karbonhidrat oranı ve kalorisi yüksek yiyeceklerden kaçınmanız sizin için diyete başlamadan evvel lazım olan temel diyet ve zayıflama kurallarıdır. Bunlara uyuyorum diyorsanız aşağıdaki diyet tavsiyelerini dikkatlice okuyunuz.

Diyet tavsiyesi 1. Bol lifli yiyecekler yiyiniz.
Özellikle bayanların şişmanlamasında fiber lif yönünden eksik beslenmenin büyük etkisi olmaktadır. Sindirim sistemimizin meşgul edilerek kalori harcaması ve böylece fazla kalorilerimizi yakabilmemiz için günlük olarak en az 25-30 gram lif veya lifli yiyecekleri tüketmek zorundayız. Göbek yağlarını eritmede lifli yiyecek tüketmenin etkisi büyüktir. Özellikle bezelye, bakla fasülye gibi baklagillerdeki liflerin aynı zamanda kandaki kolesterol düzeyini de düşürdüğü gözlemlenmiştir.

Diyet tavsiyesi 2. Günlük olarak size yetecek miktarda yüksek kalitede karbonhidratlı besinler tüketiniz..

Düz bir karın hattına sahip olabilmek için günlük 1800 kalorilik bir diyet ve bu kalorinin yaklaşık yarısını karbonhidrat olarak almamız gerekir. Bu miktardaki bir karbonhidrat tüketimi, günlük 200-300 gram karbonhidrat tüketimine tekabül eder. Buradaki denge oranı 200 gram ( % 45 lik miktar) ile 300 gram (%65 lik kalori miktarı) arasında yer alır. 300 gramın yukarısındaki günlük karbonhidrat tüketimi, vücuta su kaybına ve kilo almaya yol açar.

Karbonhidratlı yiyecekler tüketiğinizde bu yiyecekler glikoza dönüşürler ve kaslarımızda karaciğerimizde glikojen olarak saklanırlar, Glikojen maddesi sudan 3 kat daha ağır bir maddedir. Sadece su değil protein ve yağlardan da daha ağır ve yoğundur. Şayet aşırı miktarda yüksek karbonhidrat içeren besinleri tüketirseniz vücudunuzda aşırı su toplanması olur ve bu da sudan kaynaklanan şişkinlik ve geçici kilo alımı olarak size geri döner. Bu nedenle düşük karbonhidrat diyetlerine başlayan kişilerin hızlı kilo kaybetmesinin ve zayıflamasının sebebi, bu fazla suyun vücuttan atımıdır.
Dengeli beslenmeye odaklanarak ve günde en az 4-5 porsiyon sebze yiyerek, ve ayrıca 1 porsiyon içerisinde 30-60 gram arası karbonhidrat ihtiva eden meyvelerden tüketerek ve 2 dilim kepekli ekmek yiyerek hızlı bir biçimde sağlıklı kilo vererek zayıflama sürecine girebiliriz.

Diyet tavsiyesi 3. Bol sıvı tüketiniz..
Bir çok bayan, fazla su ve sıvı tüketiminin kendisine yaradığını ve şişirdiğini iddia eder. Gerçek ise bundan farklıdır. Bol alınan su ile vücuttaki fazla sodyum dışarı atlılarak elektrolit dengesi sağlanmış olur. Bu da şişkinliğin giderilmesi ve incelme olması anlamına gelir.

Her gün 8 bardak su içiniz. Çay kahve, gibi kafeinli sodyum içeren içecekler yerine bitkisel çayları kullanmak en akıllıca yol olacaktır. Şayet günlük olarak bol miktarda sebze meyve kavun karpuz gibi sulu besinler tüketiyorsanız günlük su tüketiminizi 4-5 bardak suya düşürebilirsiniz. Ancak sodyum içeren sodalı içeceklerden uzak durmalısınız.

Korbonatlı içeceklerden de uzak durmalısınız. Kola, gazoz gibi asitli ve gazlı içecekler de karbondioksit ürettikleri için şişkinlik yaparlar ve midenin boşalmasını hazmı güçleştirirler.

Diyet tavsiyesi 4. Vücudunuzun sodyum düzeyini kontrol altında tutun..
Sodyum maddesi her ne kadar kilo alımı ve şişmanlamada kötü bir ünü olsa da organizmanın temel faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli bir elementtir. Sodyum maddesi, kan basıncını ve tansiyonu düzenler, ayrıca kasların hareket kabiliyeti sağlanmasında ve bazı değerli elementlerin vücut tarafından emilimi için etkili bir işlevi bulunmaktadır. Ancak aşırı sodyum alımının vücuda zararları da vardır.
Amerikan diyetisyenler birliğinin araştırmasına göre günlük 2,400 milligramdan fazla sodyum tüketiminin (kabaca bir çay kaşığı dolusu tuzdaki sodyum miktarına denktir) zararlı olduğu tespit edilmiştir.

Taze doğal ve işlenmemiş besinlerde sodyum maddesi bulunabilmektedir. Mesela bir dilim biftek(265 milligram sodyum içerir), haşlanmış patates yemeniz daha az sodyum almanız için faydalı olacaktır. have a baked potato (8 milligram). Bir porsiyon salatalık turşusu yerine (1,730 milligram), bir tane taze salata (6 milligram) tüketmelisiniz. Yine salam, sucuk, sosis gibi bol miktarda da aşırı sodyum minerali bulunmaktadır.

Diyet tavsiyesi 5. Geceleri az yiyin yada yemeyin.
Akşamları yenen yiyecekler geceleri yağ olarak vücudumuzda depolanır. Bu nedenle yatmadan evvel sadece hafif kalorili sebzeler ve meyveler yiyiniz. Uyumadan en az 6 saat önce akşam yemeyini yemiş olmalısınız.

Diyet tavsiyesi 6. Hayatınızdaki stres faktörünü azaltınız.

“Göbek yağını eritmede 6 zayıflama diyet öneri” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.