Salata diyeti ile zayıflama diyet rejim sırları

Size kilo verdirecek ve aynı zamanda açlık hissettirmeyecek bir yiyecek mi arıyorsunuz? Salatayı tercih edebilirsiniz! Kendinize hazırlayacağınız güzel bir salata kokteyli ile hem damak tadınızı geliştireceksiniz hem de zahmetsizce kilo vermenin ve sıkıntısız kolay zayıflamanın hazzını yaşayacaksınız. Diyet ve rejim programları ile reçetelerinde salataya ağırlık verilmesinin en büyük nedeni, Salatanın düşük yağ ve karbonhidrat içerimesinni yanında protein ve vitaminlerce zengin olmasıdır. Ayrıca yeşil bitkilerde bulunan antioksidanlar ile besleyici mineraller de salata tüketiminin sağlık yönünden faydalarını göz önüne sermektedir.

Salatanızın içerisine koyabileceğiniz envai çeşit renk ve tattaki doğal bitkiler ile diyet sıkıcılığının dışına çıkarak kendinize hoş ve tadımlık anlar oluşturabilirsiniz. Diyet programlarında salatadaki sıfır düzeyine yakın kalori sayesinde karnımızı doyururken bile yağ yakacak ve zayıflayacağız. Peki salatayı zayıflama diyet reçetelerinde nasıl kullanabiliriz. Bunun değişik yöntemleri vardır:


1. Sebze ağırlıklı salata karışımlarında bol miktarda fiber lifler ve vitaminler bulunur. Sebze ağırlıklı salataların en önemli işlevi sindirimi ateşlemeleri ve bu yolla az kalori alımı- bol kalori tüketimi sürecini başlatmasıdır.

2. Salataların içerisine düşük yağ oranlı ve kolesterolü oldukça az olan tavuk eti ve deiz ürünleri kulanılabilir. Bu durumda yaşlanmayı önleyici omega-3 bileşikleri ile doymamış yağ asitleri, bir yandan kilo vermemizi ve sağlıklı zayıflama sürecini tamamlamamızı sağlarken diğer yandan da kötü kolesterol düzeyini düşürür.

3. Meyve dilimi ağırlıklı salatalarda ise özellikle C vitaminince zengin meyveler kullanılarak hızlı zayıflamanın yanında bağışıklık sistemi dirençli hale getirilerek kalıcı zayıflamanın ve diyet uygulamanın öne açılır.

4. Salatalarda zeytinyağı kullanılması çok önemlidir. En sağlıklı bitkisel yağ hangisidir diye sorarsanız elbette zeytinyağı cevabını veririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.