Acil Diyet -10 günde 5 kilo zayıflatan diyet listesi

Hızlı zayıflamak isteyen herkese kış ortasında uygulayacakları acil diyet listesi ile aç kalmadan 7 veya 10 günde 3 kilo yada 5 kilo zayıflayabileceksiniz. Bu diyete acil diyet denmesinin en önemli nedeni, dar zamanlarınızda hızlı zayıflama sağlaması ve yağları kalıcı olarak eritmesidir. Acil diyet metabolizma hızlandıran diyetler kategorisine giren yağ yakan bir diyet türüdür.

Acil diyetin temel mantığı, bol miktarda karbonhidrat ve protein tüketimine, aynı zamanda mümkün olduğunca az yağ tüketmeye dayanmaktadır. Bu sayede günlük fiziksel aktiviteleriniz çok fazla olmasa bile günde 40 gram kadar yağ yakabileceksiniz.
Bir insanın günlük yağ ihtiyacı ne kadardır? Bu yağ ihtiyacı erkeklerde daha fazladır. Bir kadın günlük olarak hiç egzersiz yapmasa bile 40 veya 50 gram yağ yakabilmektedir. Bu ise günlük diyet listesinin % 70 ine tekabül etmektedir. Size vereceğim acil diyet listesi ile bu yağ yakımını günlük 100 grama çıkaracaksınız

Yağ yakan ve hızlı zayıflatan acil diyet listesi:
Acil diyet listesi: Pazartesi
Sabah kahvaltısında bir penyirli çörek ve bir bardak dolusu portakal veya greyfurt suyu sizin kahvaltıdaki diyet listeniz olacaktır. Bunun yanında öğle arası atıştırmasında ise bir muz veya portakal yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise iki dilim kepekli ekmeğin arasına bir dilim salam koyarak yiyebilirsiniz.Tabi hızlı zayıflama için 2 bardak su içmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Öğleden sonra ise, snack tabir edilen ara öğünde yağsız yoğurt ve bir adet yeşil elma ile zayıflama maceranıza devam edebilirsiniz. İkindi vakti atıştırmasında ise açlığınızı bastırmak için 2 dilim kepek ekmek ve büyük bir salata tabağının yanında bir elma ve bir kase yağsız yoğurt yemeniz gerekiyor. Satata yerine meyve kokteyli tabağı da yapabilirsiniz.

Acil diyet listesi: Salı

Acil diyet listesinde Salı günü kahvaltıya küçük bir kasede kornfleks yiyerek başlamamız gerekiyor. Tabi her zamanki gibi yağsız süt kullanacağız. yanında bir bardak greyfurt suyu da yağ yakmak için güzel bir meyve içeceği olacaktır. Gündüz atıştırmasında bir adet muz, elma veya nar yiyebilirsiniz. öğle yemeğinde lahana çorbası ve 2 dilim ekmek ve 2 bardak ta su tüketmelisiniz.

Akşam yemeğinde de yine 2 bardak su ve 2 porsiyon sebze yemeğinden oluşacaktır. Kendinizi ödüllendirmek amacıyla 1 kase dondurma yemenizde sakınca yoktur.

Acil diyet listesi: çarşamba


Sabah kahvaltısında yaz aylarındaysanız 200 gram karpuz, kışın ise 100 gram ananas, yanında karışık tost, veya 2 dilim kepek ekmek arasına sürülmüş çilek reçeli eşliğindde kahvaltıyı yapıyoruz. Yine 1 bardak greffurt suyunu sabah kahvaltısında acil diyet boyunca eksik etmemeliyiz. Sabah atıştırmasında ise yine meyve kokteylini tavsiye ederim. Öğle yemeğinde mevsim salatası, az zeytinyağlı taze fasulye yemeği, 2 bardak su ve 2 dilim diyet ekmeği yemelisiniz. İkindi vakti atıştırmasında ise bir adet şeftali veya karpuz tüketmek yeterlidir. Akşam yemeğinde ise fırında buğulanmış veya suda haşlanmış somon balığı, marul domates salatası, ve 2 bardak su tüketmelisiniz. Salata yerine portakal veya yeşil elma gibi meyvelerden oluşan bir kokteyl de yenilebilir.

Acil diyet listesi: Perşembe

Sabah kahvaltısında 1 küçük kase yulaf ezmesi ve yağsız süt ile güne başlıyoruz. Bir bardak greyfurt suyu yine sabah kahvaltısının vazgeçilmesi oluyor. Sabah vakti atıştırmasında ise bir adet muz veya portakal yemek gerekiyor. Öğle yemeğinde ise balık sandviç , salata ve 2 bardak sudan oluşuyor.

İkindi atıştırmasına yine bir kase yoğurt yiyeceksiniz. Akşam yemeğinde 2 porsiyon, karnıbahar, kabak, brüksel lahanası, brokoli karışımından oluşan haşlanmış sebze tabağı hazırlıyacaksınız. Bu sebzelerin yanında 1 dilim kırmızı et ve 2 bardak su tüketeceksiniz. Akşama küçük bir idlim çizkek veya bir dilim baklava ile şeker krizinizi hafifletebilirsiniz.

Acil diyet listesi: Cuma:

Sabah kahvaltısında yine 2 dilim kepekli ekmek, bir adet kaynamış yumurtanın akı, Ekmek üstüne az margarin ve 1 bardak greyfurt suyu içmelisiniz. Sabah atıştırmasında yağ yakan meyvelerden birisini seçebilirsiniz. Öğle yemeğinde 1 adet hindi budu ve 2 silim düşük kalorili diyet ekmeği ve de 2 bardak su tüketeceksiniz. akşam yemeğinde ise 1 dilim ( 60 gram) dana rosto veya biftek, salata ve 2 bardak su tüketeceksiniz.

Bu 5 günlük acile diyet listesini dilerseniz beşinci günde kesebilirsiniz. Bu durumda 5 günde 2 kilo vererek zayıflatan diyet uygulamış olursunuz. Aynı acil diyet listesini 2. beş günlük dilimde de uygularsanız 10 günde 5 kilo verdiren acil diyet listesi sona ermiş olur.

“Acil Diyet -10 günde 5 kilo zayıflatan diyet listesi” için 4 yorum

  1. sağolasın kardeşim. oldukça hızlı zayıflatan bir diyet listesiymiş. gerçekten çok işime yaradı. ellerine sağlık kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.