Puan diyeti listesi zayıflama ve Sibel Can

Puanla zayıflama artık mümkün: Yabancılar tarafından 40 puan diyeti listesi, linda diyeti, momentum diyeti olarak ta bilinen puan diyeti, ülkemizde Sibel Can tarafından meşhur edilmiş bir düşük kalorili zayıflama diyetidir.
Puan diyetinde bir yiyeceğin kalori miktarında göre puan değeri verilir. Kişi günlük 40 puanı geçmemeye özen gösterir. her 25 kalori 1 puan sayılır ve 40 puan diyeti her gün için 1.000 kcal besin tüketilmesine izin verir. 40 puan diyeti gerçekten müthiş hızlı zayıflama sağlayan bir diyet türü olmasına rağmen dğeişik çevrelerce sağlıklı bir diyet türü olmadığı konuusnda eleştirilere maruz kalmaktadır. 60 kilo ağırlığındaki ortalama bir bayanın asgari olarak günlük 1500 kalori tüketmeye ihtiyacı olduğu hesaba katıldığında 40 puan diyetinin günlük olarak kotası olan 1000 kalori oldukça düşük kalmaktadır. Vücudun temel fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirebilmesi için en alt eşik değer olan 1000 kalori her ne kadar bu diyet ile aşılmasa da hızlı zayıflama sürecinin uzaması durumunda sağlığınızı bozma riski mevcvuttur. Puan diyeti uygulamasını kesinlikle 10 günden fazla sürdürmemeliyiz. 2 puan diyeti arasında da asgari 30 gün ara koymak gerekebilir. Yo-yo etkisi denilen ve geçmiş yazılarımızda değindiğimiz olay, puan diyetinin bırakılmasında da oluşabilmektedir. Yo-yo etkisi kısaca hızlı verilen kiloların hızla alınması manasına gelmektedir. O nedenle paun diyetindeki sınırı 40 yerine 50 puana çıkararak uzun süre bizleri yıpratmadan sürdürülebilecek olan bir diyet formülüne dönüştürebiliriz. Günlük 1300 kalori alan birisi zayıflamanın yıpratıcı etkisine o kadar da maruz kalmaz.

Puan diyeti nasıl hesaplanır?

Puanlama mantığının basit olduğunu yukarıda söylemiştik. Misal olarak 100 gram tatlı şekerleme yersek bu ortalama 350 kalori aldırır. Bu da puan diyeti puanlamasında 14 puan anlamına gelmektedir.

Puan diyeti beslenme rejimi nasıl olmalıdır.

Puan diyeti Sebze ve meyve tüketimi
Sebze tüketimi, puan diyetinin sağlıklı olabilmesi için çok önemli bir gereksinimdir. Ayrıca günlük olarak en az 200 gram, en çok ta 400 gram limon, portakal, greyfurt, mandalina gibi vitaminince zengin ve asitli meyveleri tüketmek gerekecektir. Özellikle öğle ve akşam yemekleri sonrasında meyve tüketilmelidir.


Kilo alma ilaçları hapları kilo aldırırmı ?
Puan diyeti ve Protein tüketimi
Yeterince protein yiyin. Proteinler kaslarınızı sağlam kılar ve kan şekerinizi stabil bir düzeyde tutar. Proteinler yağsız eti gibi, biftek, tavuk ve hindi kızartma, balık eti gibi hayvansal gıdalardan temin edilmelidir.

Puan diyetinde Su içmek zayıflatır mı?
Günde en az 8 bardak Su içiniz . Su vücudunuzdan atıkları ve toksinleri atar.
40 puan diyeti özel bir zayıflama programıdır Oldukça elastiki dir ve kesin bir diyet menüsü yoktur. O nedenle sizlere esnek davranma ve ne dilerseniz tatma olanağı sağlar. Ancak maksimum alınabilecek puanın 40 puan olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

“Puan diyeti listesi zayıflama ve Sibel Can” için 1 yorum

  1. meraba arkadaşlar bende 7 gündür diyet yapıyorum ama bir arkdaşım beslenme takviyesi almadan zayıflayamıyacağımı söyledi. bende facebooktan reklamını görmüştüm “zayıflama hapı ” diye bir hap var. ondan aldım 2 haftadır hem diyet yapıyorum. 1 haftadır da bu zayıflama hapı kullanıyorum. 3 kilo verdim bence herkes diyetlerini takviyelerle desteklemeli yoksa yeme isteğinizi asla kesemezsiniz. izlanda yosunu bu işte çok iyimiş yurtdışından bi arkadaşa baktırdım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.