soğan çorbası ile zayıflama: soğan çorbası diyeti

soğan çorbası ile zayıflama: soğan çorbası diyeti tarifi

Soğan çorbası ile zayıflama diyeti, ketojenik bir diyet türüdür. Yani diğer bir ifade ile gereğinden fazla uzun sürdürüldüğünde vücutta açlık tehlikesi hissi oluşturur ve bedenimizde buna tepki olarak metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. O nedenle soğan çorbası diyeti 3 günlük bir şok diyet formülü olarak daha fazla uzatılmamalıdır. soğan çorbası ile zayıflama diyetindeki diyet menüsünün enerji dağılımı yüzde 62 karbonhidrat, yüzde 21 yağ, yüzde 17 protein şeklindedir.

Kilo vermek isteyenler tarafından daha tercih edilebilir bir sonuç olan kalıcı yağ kaybından ziyade, vücutta kas dokusunun da kısmen erimesi ve ödem sökücü etkisi nedeniyle bir miktar da su kaybına neden olduğu düşünülen soğan çorbası diyetinin en az 45 gün ara vermeden tekrarlanmasını kesinlikle sağlıklı zayıflamak için tavsiye etmiyoruz.

Soğan çorbası tarifi:
6 adet soğan, yarımşar kilodan iki çeşit sebze ve yağsız et suyu ile hazırlanır. Diyette yağ kullanmak yasak. Limon, baharat serbest. İsteğe göre içine sebze konmadan da yenebilir. Soğan çorbasının zayıflatıcı özelliği, kasları çalıştırması ve iyi bir idrar ve ödem sökücü etkisinin olmasındandır.

<

Soğan çorbası diyetinin 3 günlük menüsü:

1.GÜN
Sabah : Sabah: 50 gr. beyaz peynir, çay (şekersiz)
Öğle : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası
Akşam : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası

2.GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası
Öğle : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası
Akşam : İstenildiği kadar et + Soğan çorbası

3.GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası
Öğle : İstenildiği kadar meyve + Soğan çorbası
Akşam : Pirinç lapası, meyve (muz, üzüm hariç) + Soğan çorbası

Soğan çorbası diyeti ile ilgili olarak sormak istediğiniz sorular ve yapanların olumlu ya da olumsuz yorumları var ise okuyucu yorumu olarak bu yazının altına bırakmanızı rica ediyorum. Böylelikle Soğan çorbası diyeti yapanlar da bizlere tecrübelerini vermiş olurlar.

“soğan çorbası ile zayıflama: soğan çorbası diyeti” için 5 yorum

  1. yaa gerçekden işe yarıomuu yarıosaa bütün gün soğan kokmamaaa değsinn bari 😀

  2. ben bu tarifi ilk defa denicem inşallah zayıflareım fazla killolu değilim ama yinede kilo vermek istiorum bunu yapıcam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.