Bel inceltme ve zayıflama önerileri

Bel bölgesi, bilhassa bayanların en fazla kilo vermek istedikleri ve zayıflamak için çabaladıkları bir bölgedir. Her yıl bel inceltmek için milyonlarca liralık zayıflama ilaçları tüketilmekte ve bel inceltici değişik kemerler alınıp kullanılmaktadır. Birçok insan tarafından kalça bölgesinin bölgesel incelmesi, bel incelmesi ile bağlantılı olarak algılanmakta ve özellikle kalça zayıflatıcı ve inceltici torso twist hareketleri, yan kalça zayıflatma hareketleri (side bend) gibi egzersizlerle bel bölgesi yağlarının eritilebileceğine inanılmaktadır.

Aslında bel ve kalça inceltme hareketleri için aerobik metabolizma denilen ve oksijen tüketimi yapan enerji yakma birimlerinin harekete geçmesi gerekmektedir. Bunun için ise kısa süreli ve ani efor gerektiren egzersiz ve spor tarzlarından ziyade dayanıklılık ve kondisyon gerektiren egzersizlerin bel incelme ve zayıflamasını sağladığı bilim adamlarınca ispatlanmıştır.
Vücudumuz bir makine gibi çalışmaktadır. Her efor düzeyi için ayrı bir beslenme alışkanlığı geliştirmekte ve efor düzeyimizi düşürdüğümüzde eski beslenme alışkanlığını sürdürmeye devam ettiğimizde bu sefer de yağ birikmesi ve fazla kilolar sorunu gelişmektedir. Aerobik solunumla kastedilen şey oksijenli solunumdur. Diğer bir ifadeyle oksijenli solunum gerektiren egzersiz ve spor türlerini yaparsak bel yağlarımızı oksijenle eritmiş oluruz. Bu hem kalıcı hem de sağlıklı bir zayıflama türüdür. Uzun süreli ve düşük performanslı bensel aktivitelerin oksijen solunumunu ve aerobik enerji tüketimini artırdı ve bu nedenle kasları güçlendirici ve dolaşım sistemini koruyucu bir etki yaptığı bilinmektedir.


Bel bölgesindeki yağları ve fazla kiloları eritmek ve vermek için en uygun egzersiz yöntemleri arasında yüzmek koşu bandı yürüyüşleri ve traking gibi aktiviteleri tavsiye etmekteyiz. Bu tür egzersizler genel manada kilo verme ve incelme sağladığı gibi kalça ve bel bölgesinin bölgesel zayıflama ve incelmesinde de oldukça faydalı sonuçlar vermektedir.

“Bel inceltme ve zayıflama önerileri” için 2 yorum

  1. arkadaşlar ben profesyonel sporcuyum bel göbek ve kalça eritmek istiyorsanız öncelikle diyet ve cardio yaparak bunları yaparkende yardımcı olması için l-carnitine ve cla kullanımı gerekmektedir eğer kalbinize ve metabolizmanıza güveniyorsanız ki bence öncelikle bir hastahanede efor testi tavsiye ederim hot rox kullanımıda o zaman ii olabilir

  2. PEKİ en uygun spor saati ne zaman ben ee 7 de geliyorum sabahmı yapmalıyım yoksa aksam gelincemi bide 7 de geldigim için aksam yemegını ede yıyorum bu aksam yemegi düzenimi nasıl yapmalıyım aksam gelince salata yesem yınede kılo yaparmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.