Hızlı ve çabuk zayıflamak için zayıflama egzersizleri

Zayıflama hareketleri ve zayıflama egzersizleri, günümüzde insanımızın önemini yeni yeni kavradığı en sağlıklı kilo verme yöntemi olarak adlandırılabilir.
Zayıflama ve incelme çalışmalarımızda elki de bizlere en fazla yardımcı olacak olan şey, günlük fiiziksel aktivitemizi artırmak ve bu yolla daha fazla kalori harcamaktır. Zayıflamak için incelme uğruna her gün 30 yürümek, bir çok bilimadamı tarafından şiddetle tavsiye edilen bir egzersiz türüdür. Günlük 3 km yürümek bile bizlere hem kilo kontrolü ve zayıflama imkanı tanırken, diğer yandan da kalp damar ve dolaşım sistemi hastalıklarına karşı vücudumuzun bağışıklığını güçlendirmeyi de sağlamaktadır. Ancak zayıflama hareketleri ve incelme egzersizleri sadece yürümekle sınırlı değildir. Bunların bir kısmı ağır efor gerektirirken, aşağıda bahsedeceğim basit egzersizler yoluyla, az bir diyet desteğiyle kolayca bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama bile yaşayabilirsiniz. Peki nedir bu kolay zayıflama egzersizleri ipuçları? Onları da aşağıda sayıyorum:

Öncelikle haftada 5 gün egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
Egzersiz yapılmadan ve hareketsiz bir yaşam sürmek, diyet ve rejim planlarınızın en büyük sabotajcısı konumundadır. Her gün 10 dakika bile olsa 3 aralıkla toplamda 30 dakika yapacağınız tempolu yürüyüş ile sadece zayıflama ve kilo kontrolü sağlamakla kalmazsınız, aynı zamanda sağlıklı yaşam için de önemli bir adım atmış olursunuz. Egzersiz dediğimiz şey illa ki eşofmanları üstümüze çekerek koşuya çıkmak anlamı taşımıyor. Arabamızı iş yerinden 1 km uzak bir mesafedeki bir sokağa parketmemiz, sabah ve akşamları 2 kilometre yürüyüş yapmamızı garanti altına alır. Bu da aşağı yukarı 30 dakika yürümek demektir. Yine işyerimizde asansör yerine merdiven kullanmayı alışkanlık haline getirmek te bizlerin bölgesel zayıflaması ve incelmesi için biçilmiş bir kaftandır. Çünkü bacaklara aşırı yük binen merdivenlerde basen ve kalça yağlarını hızlı bir biçimde eritmiş oluruz. Bu da bir diyet sürecinin en iyi yardımcısıdır.

Bu tür basit egzersizlerle aynı zamanda ciğerlerimizin hava taşıma kapasitesini artırarak kanın dolaşımda daha fazla oksijen taşımasını da sağlarız. Bu ise hem vücut hem de beyin sağlığımız için oldukça gereklidir.

Obezite sorunu olan kişiler uzun süreden beri hareketsiz bir yaşam sürüyorlarsa onlara bir doktor gözetiminde hafif egzersizlere başlamalarını tavsiye etmekteyiz.

Yürümek, kilo verme ve zayıflamada en önemli yardımcımızdır. Yürürken hızın hiç bir önemi yoktur. Mühim olan ne kadar yürüdüğümüzdür. Bunun için pedometre adı verilen ve mesafe ölçen cihazlar kullanabilirsiniz.


Yürüyüş yapmadan önce bir miktar Zayıflama ve bölgesel incelme egzersizleri yapmalısınız. Böylece kaslarınız ve eklemleriniz açılacak ve olası bir incinme burkulma gibi sakatlık durumlarını en az ihtimale indirgemiş olacaksınız.

Yavaşça ve ritmik bir şekilde yapılan yürüyüşler ile ilk 5 dakika ısınma turları atmalısınız. Daha sonra 10 dakika kadar tempolu bir şekilde yürümeli ve daha sonra tekrar 5 dk dinlenme yürüyüşüne geçerek tempoyu düşürmelisiniz. Bu şekilde 3 devirden sonra 45 dakika yürüyüşü tamamlamış olursunuz ki bu da aşağı yukarı 350 kalori harcadığınız anlamına gelir. Zamanla bu 10 dakikalık süreyi 12 14 ve nihayetinde 15 dakikaya çıkararak zayıflamak için daha fazla kalori harcamayı başarmış olursunuz.

“Hızlı ve çabuk zayıflamak için zayıflama egzersizleri” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.