Masaj zayıflatırmı – Masaj ile zayıflama ve kilo verme mümkün mü?

Masaj Zayıflatırmı – Masaj ile zayıflama ve kilo verme mümkün mü?

Zayıflamak için Masaj yapmanın önemi çok büyüktür. Masaj yapmak bir yandan özellikle selülit ve yağlı bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak bölgesel zayıflama için metabolizma hızlandırıcı etki oluşturur. Diğer yandan da fazla yağlanma ve selülit sorunu olan bölgelerin tespit edilmesine yardımcı olur. Masaj ile birlikte kullanılan bir takım aromatik bitkisel yağlar selülit tedavisi için kullanılmakta ve hatta Ender Saraç selülit masajı olarak, selülitler için bitkisel yağ masajı bilinmektedir.

Masaj yapmanın özellikle zayıflamak için çok farklı uygulama yöntemleri bulunmakla birlikte daha çok zayıflama ve masaj aletleri ile veya el ile masaj şeklinde iki ana gruba inceleyerek ayırmak mümkündür. Ayrıca üçüncü bir masaj yöntemi olarak bu iki grubun karma uygulaması ile yapılan masaj yöntemi de sayılabilir. Lenf drenaj yöntemi gibi modern yöntemler de bölgesel zayıflamak için faydaları olan bir masaj türü olarak aklınızda kalabilir.

Masaj nasıl yapılır?
İyi bir masaj seansı geçirerek zayıflama ve bölgesel incelme amaçlarınıza ulaşabilmeniz için her şeyden önce iyi bir masaj uzmanı na ihtiyacınız vardır. Masör adı verilen masajı yapan kişinin el mahareti ve hassasiyeti ne kadar iyi ise cilt altı dokuları ve kasları hissederek kan dolaşımını artıran etki oluşturması o derecede kolay olmaktadır. Masaj özel bir takım ritmik ve devinimsel el hareketleri ile cildi tedavi etme şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Görünüşte el ile yapılan özel bir takım ovalama ve ovma teknikleri aslında yıllar süren bir hassasiyetin ve tecrübenin, bilimsel bilginin harmanlamasıyla elde edilebilmektedir.


Masajın faydaları nelerdir?

Masajın en önemli faydası, kilo kaybı ve incelme, zayıflama arzu edilen bölgedeki kan dolaşımını ( lenf dolaşımı da dahildir) hızlandırarak vücudun daha fazla kalori harcamasını, diğer bir ifadeyle metabolizma hızlandırmasını sağlamasıdır. Masaj yöntemi aynı zamanda, vücudun enerji harcama merkezleri olan kas dokularının sağlıklı olarak işlevini sürdürmesini sağlayan kan yolu ile, oksijen mineral ve besin maddeleri alışverişini de daha akışkan hale getirmektedir. Kasların oksijenasyonu sağlanması da masajın faydaları arasında önemli bir yere sahiptir. Daha fazla oksijen bulan kas hücreleri daha çok enerji harcar ve yağ yakar. Masaj yapmak, aynı zamanda kasların esnekliğini ve dayanıklılığını da artırmaktadır. Özellikle kas dokusunda yaşanan zedelenmeler ve yaralanmalar, uzman bir masör elinde daha hızlı iyileşmektedir. O nedenle profesyonel sporcular ve bilhassa futbolcular masör kullanırlar.

Masaj Zayıflatırmı

Masaj yapmak doğrudan zayıflama sağlamaz. Ama masaj ile birlikte yapılan hafif egzersizler, normal zamanlara göre 2 ile 3 kat daha fazla kalori harcanmasına neden olur. Yani az bir kardiyo hareketi ile masaj birleştiğinde kesinlikle bir çok diyet yönteminden daha etkili bir zayıflama silahı haline dönüşür.

“Masaj zayıflatırmı – Masaj ile zayıflama ve kilo verme mümkün mü?” için 4 yorum

  1. selülit aromaterapi klasik ve zayıflama masajı yapılır. belgelerim mevcuttur..webb sitem..www.masorzaferyucel.com iletişim 05388897531 izmir

  2. Merhaba arkadaşlar, lazer yönteminden uzak durun sadece tavsiye ediyorum 🙂 kilo ve selülit problemlerinizden bol bol yüzerek kurtulabilirsiniz ve sağlıklı bir bedene de kavuşmuş olursunuz böylece. Eğer yüzerek bunun üstesinden gelemiyorsanız, metabolizmanız, kan dolaşımı, lenf dolaşımı yeteri hızda değildir. Bu tür durumlarda eğitimini almış uzman kişilerden masaj hizmeti alabilirsiniz. Eğer istanbul iseniz sizlere bu konuda yardımcı olabilirim. kişisel sitemden Lenf Drenaj, Selülit Masajı randevusu alabilir veya konu hakkında bilinçlenebilirsiniz. Saygılarımla Masör SADIK.

  3. ben sürekli masaj yaptırıyorum sporcuyum mecburen antremandan sonra yaptırmamız gerekiyor. Kardiyo yapmıyorum tabi zayıflamamak için ama kardiyoda yapıldığında zayıflama oluyor

  4. Geri bildirim: 2 haftada 5 kilo zayıflama diyeti – 14 günde 5 kilo verdiren diyet | Kolay Zayıflama!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.