Oryantal Zayıflatırmı-Oryantalle zayıflama

Oryantal Zayıflatırmı-Oryantalle zayıflamak-Oryantal Zayıflama Kilo Verme Yöntemi

Belki dikkatinizi çekmiştir. Profesyonel oryantal sanatçılarının büyük bir kısmı oldukça zayıftır. Ancak küçük bir kesimi normal diyebileceğimiz kilo aralığındadır. Bu elbette tesadüf değil. Oryantal yapmak oldukça fazla enerji harcatan bir aktivite. Peki oryantal zayıflatırmı? Yanıt olarak evet diyoruz. Oryantal zayıflatır hatta oynata oynata zayıflatıyor.

Oryantal dansı dünyada en yaygın yapılan ve belki de bilinen en eski danslardan bir tanesidir. Her ne kadar ülkeden ülkeye oryantal yapılış teknikleri farklılaşsa da kadın bedeninin esneklik ve kıvraklığını temelinde yapılmaktadır. Oryantal dansında en sık kullanılan kas grupları karın kasları, kalça ve bel kasları, göğüs ve boyun kasları gibi bölgelerdir. Oryantal dansı ruh olarak enerji ve dinamizm saçmaktadır. Bu nedenle insanlar kendisini oryantal dansına kaptırdıklarında saatlerin nasıl geçtiğini pek anlayamazlar. Hele bir de yakın bir arkadaşıyla oryantal yapıyorlarsa zaman su gibi akar gider.

oryantal zayıflama
oryantal zayıflama

Dans etmek kilo verdirirmi ?

Aerobik ve oryantal dansın karışımı olarak son zamanlarda yaygınlaşan aero oryantal dansı, genellikle aerobik vee fitness salonlarında bir zayıflama yöntemi olarak kullanılmaktadır. Oryantal hocaları, doğru kas gruplarının doğru hareketlerle çalıştırılması durumunda 1 saatte yaklaşık olarak 800 kalori harcattığını ifade ediyorlar. Oryantal yapmak özellikle kireçlenme, kemik erimesi ve eklem ağrıları çeken kişilerin iskelet ve destek sistemine faydaları nedeniyle de sıkça yaptığı bir egzersiz ve aktivite olarak biliniyor. Zaten toplum olarak oryantal müziği severiz ve oryantal yapmaya hevesli bir toplumuz. Hem fazla kilolarımızdan kurtulmak hem de eğlenceli bir şeyler yapmak için oryantal yapmak gerçekten zevkle yapılabilecek bir eylem.

Oryantal dans ile zayıflamak mümkün mü?

Oryantal yapmak ne kadar zayıflatır kısa bir hesaplama yapalım. Günde 1 saat oryantal yapan birisi ortalama olarak 700 kalori yağ yakıyor olsun. Bu durumda haftada 5600 kalori, bir ayda ise 21 bin kalori harcanmış oluyor. 21 bin kalori ise ortalama olarak 3 kilo yağ yakımı anlamına geliyor. bunun yanında 1 kilo da su kaybetmek zorunda kalacağız. Ama endişe etmeyin bunun sağlığa herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Günde 2 saat oryantal yapan birisi ise 1 ayda 5 kilo zayıflama sağlayabilir. Hem de doğal yollardan ve diyet uyguladığınızda hissettiğiniz o açlık hissi olmadan ve aç kalmaktan kaynaklanan moral çöküntüsünü yaşamadan…

Oryantal yapmaya yeteneğiniz yoksa kesinlikle üzülmeyin. Burada önemli olan şey oryantal hareketlerini tam anlamıyla yapmak değil, enerji harcayacak oryantal hareketlerini yapmaya çalışmaktır. Kesinlikle usta bir oryantalin yaptığı kıvraklık ve ustalıkta bu hareketleri becermenize gerek yok.

Oryantal yaparak zayıflamak istiyorum ya da zayıfladım diyen okurlarımız bizlere yorumlar yoluyla tecrübe, görüş, öneri, duygu ya da düşüncelerini yazarlarsa çok seviniriz.


Oryantal eşliğinde zayıflama ile AnadoluAjansi

“Oryantal Zayıflatırmı-Oryantalle zayıflama” için 5 yorum

  1. Oryantal oynayarak 30 kilo veren bir arkadaşım var. Şimdilerde fitness ve spor merkezlerinde zumba adıyla yapılan çalışmalarının çoğu oryantal figürlerinden oluşuyor. Gidin bakın. Hem zevkli hem de çabuk zayıflatıyor

  2. Çok iyi bir faydası var gerçekten ben 16 yaşındayım günde 1-1.50 saat göbek attım ve 2-3 ayda 58 den 50 ye düştüm ama benim bazen spor yaptığımı zamanlarda oldu ama bu 1-2 aydır 51 kiloda sabitim çünkü hergün oryantal+disco müzik açıp oynadım ve kıvrak bir vücuda da sahip olma imkanınız var 😄😄 ama bunu yaparken eglenmeniz gerek ben açıkçası kendimden geçiyorum ve hiç bi eğitim almadım dışardan gördüğüm kadarıyla oynuyorum ve cevremdekiler iyi oynadigimi söylüyor :)))

  3. Ben verdim çokta eylenerek verdim yetenekli oldugumda söylenir aynanın karşına geçin hanımlar günde yada ilk zamanda haftada 3 yada 2 defa yarım saat oynayın sonra 1 saate çıkarın mutlaka faydasını görürsünüz deneyin yetenekli olmayada gerek yok amaç eylenerek hareket tavsiye ederim iyi eylenceler hanımlar😊🙋

  4. Evet her gün 1 saat ev işleri 1 saat oryantal zayıflatıyor çünki ben kendim yapıyorum birde 2 yaşında oğlumun peşine koşturuyorum ama artık vücut alışıyo ev işine çocuğun arkasına koşmaya o hareket yetmediği için müziği açıp hergün oynuyorum ilk başladığımda vücudumun esnek yapısı hemen hemen yoktu ama artık daha kıvrımlı daha esnek hareket edebiliyorum çünkü dans ederken her yeriniz hareket halinde bunu zevkli hsle getirmek için dansöz kuşağı alın müziğin sesini iyice açın yada kulaklık takıp telefondan müzik açın ayna karşısına geçin sitreste atıyorsunuz kiloda sonra girin bi duşa çıkıncada hayatınıza daha rahat keyifli olarak devam edin. Birde kendinize ait su şişeniz olsun içine tarçın atın çubuk gibi olan yaş tarçından bahsediyorum bitane atın içine suyu doldurun şeker gereksiniminizi azaltıyor sürekli bunu için günde 2 lt ye kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.