Hızlı zayıflama için 3 beyazdan uzak durmak – Beyaz un – beyaz şeker – tuz

Hızlı zayıflamak isteyenler için önemli bir önerimiz olacak. O da 3 beyaz tabiri olarak bahsi geçen şeker, un, tuz dan uzak durmak. Zayıflamayı güçleştiren bu 3 önemli maddenin hayatımızdaki yeri ve şekillerine genel olarak bakmaya çalışacağız.

Zayıflamak için Beyaz undan uzak durarak kepekli un kullanmalıyız. Çoğu bitkinin olduğu gibi buğday’ında mineral ve vitaminleri kabuğundadır. Kepekten ayıklanan buğday bu nedenle bu özelliklerinden arınmış olmaktadır. Beyaz unla beslenmek bağırsak tembelliğine ve sindirim rahatsızlıklarına yol açar. Bu mineral ve vitaminlerden ayrılmış beyaz un’ dan uzak durmak genel anlamda tüm otoritelerin ittifak ettiği bir konudur.

Beyaz Şeker den uzak durmakta zayıflamak için önemli bir tedbirdir. Şeker tüketimi sanayi devrimi ile başlamış ve insanlar dığal tatlandırıcıları unutmaya yüz tutumuştur. Eskiler çaya pekmez katarlardı. belki yokluktan bunu yapıyorlardı ama ne derece sağlıklı bir tedbir olduğunu şu anda daha iyi anlayabiliyoruz. Şekerin kullanımı bu anlamda yeni sayılabilir. Eskilerden duyduğumuz tatlandırıcı olarak pekmez ve balın ağırlıklı kullanıldığı idi. Esmer şeker buna alternatif olarak düşünülebilir.


Tuz… Aslında vücudumuzun günlük 5-10 gr tuza ihtiyacı olduğu herkes tarafından bilinir. Tamamen sakınmaktansa besinlerle ölçülü almak iyi olacaktır. Ama bazı hastalarda tamamen kısıtlanır. Çok şişman, tansiyonu yüksek, koroner kalp rahatsızlığı olan hastalarda çok kısıtlanır.

3 beyazla ilişkilerimizi tamamen mesafeli tutmalı ve yaşamımızı buna göre dizayn etmeliyiz. Hem sağlıklı hemde daha diri bir yaşam geçirmek ve kilo vermek zayıflamak için için buna ihtiyacımız vardır. Doktorumuzla konuşarak bunlara olan mesafemize karar vermeliyiz. Sağlıklı zayıflama ve kilo verme dolu günler…

“Hızlı zayıflama için 3 beyazdan uzak durmak – Beyaz un – beyaz şeker – tuz” için 1 yorum

  1. slm kısaca anlatmak istediğim çok kilolu değilim ama hafif yağlanma oluyor herkese tavsiyem iradeli olunuz kurallara uyunuz spor ve düzenli sağlıklı temiz hava alınız göreceksiniz ki aşırı iseniz normale yakın az ise normal fit ollacaksınız mideyi yormayacak sekilde beslenin beyaz etten uzak sebze ağırlıklı slmlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.