selülitten kurtulma yolları – selülitten kurtulma yolu

Selülitten kurtulmanın doğal yolları ile selülitten kurtulmak, az bilinen ancak özellikle her yaştan bayanın alaka göstereceği bir konudur. Selülit tedavisinde değişik teknikler ve yöntemler kullanılır. Bunlardan lipoliz ve liposakşın, selülit masajı, LPG ile selülit tedavisinden tutun da ultrashape uygulamasına kadar bir çok değişik selülit tedavisi yöntemi vardır. Ancak günlük hayatımızda ve beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişiklikler, bizlerin önüne selülitten kurtulmak için büyük bir fırsat sunuyor. Selülit öyle diyet ve benzeri yöntemlerle tek başına hallede bilinecek bir sorun değildir. Bu yazımda selülit sorunun çözümünde dikkat etmemiz gereken inceliklere kısaca değineceğiz.

Evde selülit tedavisi ipuçları:
Selülit mücadele ve evde selülit tedavisi ile selülitten kurtulmanın yolları aslında dört temel ilkeden oluşmaktadır.

Gün boyunca öğün aralarında bolca su içmek selülit sorununa iyi gelecek en doğal çözümdür.

1. Selülitten kurtulma yolu: Su içerek selülitten kurtulmak mümkündür.
Selülit oluşumunun temel nedenlerinden birisi de vücudun susuz kalması sonucu yağ hücrelerinin dehidrasyon geçirmeleri ve deri altı kısımda yağ hücrelerinin deforme olarak portakal kabuğu görünümü elde etmesidir. Sıvı tüketimi sadece suya indirgenmemelidir. yeşil çay, Değişik zayıflama çayları da sıvı alımında kullanılabilecek selülitle mücadele yöntemidir. Eğer yeşil çay içmekten hoşlanmıyorsanız, papatya çayı, kekik çayı, adaçayı, funda yaprağı, mate yaprağı çayı gibi değişik bitkisel çaylardan da faydalanabilirsiniz.

2. Selülitten kurtulma yolu: Şeker tüketimini sınırlayın

Şeker ve glikozlu yiyeceklerin aşırı tüketimi de selülit oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu nedenle özellikle aşırı şeker içeren gıdaları ve içecekleri tüketmekten vazgeçmeniz gerekecektir. Alkollü içeceklere düşkünlüğü olanlar için selülit oluşmunu alkolün hızlandırdığını söylemek zorundayım. Zira alkolde de bol miktarda şeker ve glikoz vardır. Neticede şekerli gıdalardan tüketmek selülit sorununu nasıl artırırsa alkol de benzer etki yapmaktadır.

3. Selülitten kurtulma yolu: Tükettiğiniz yağların iyi yağlar olmasına özen gösterin

Özellikle trans yağlar denilen doymamış yağlardan ve fabrikasyon margarin tarzı yağlardan uzak durmamız gerekiyor. Bunun yerine selülit problemi oluşturmayan iyi yağları yani bitkisel yağları(kanola, zeytin …) tüketmemiz faydalı olacaktır. Kuyruk yağı gibi hayvansal yağlar da selülitin nedenleri arasındadır.


4. Selülitten kurtulma yolu: Tuz tüketmekten kaçının

Tuz tüketimi hem selülit nedeni olarak bilinir hem de vücutta su tuttuğu için bölgesel yağlanma ve kilo almaya sebep olur. Bu nedenle yemeklerde mümkün olduğunca az tuz tüketmeye özen göstermeliyiz.

Bu selülitten kurtulma yolları ve önerilerini uygularken size endüstriyel ve işlenmiş gıdalar yerine doğal besinlerle beslenmenizi öneririm. Ayrıca her gün en az 3 kilometre yürüyüş yapmak, kalıcı selülitten kurtulma yolu olarak en etkili yöntemler arasındadır.
Evde selülit tedavisi yöntemi olarak selülit masajı da oldukça etkili sonuç verir. Selülitli bölgelere selülit kremi ile yapılacak olan 30 dakikalık bir selülit masajı, 3 günde 1 tekrar edilmelidir.

Son zamanlarda lpg ile selülit tedavisi de bayanlar arasında oldukça yaygın olmaya başlayan bir selülit tedavisi yöntemidir. Özel bir aleti bulunan lpg ile selülit tedavisi ile ilgili olarak ileriki yazımlarında daha detaylı bilgiler sunacağım.

mezoterapi ile selülit tedavisi nasıl yapılır:
mezoterapi ile selülit tedavisi deri altına verilen özel kimyasal maddeler ile selülitli hücrelerin eritilerek parçalanması esasına dayanır. Vücut, parçalanan yağ hücrelerini karaciğere oradan da boşaltım organlarına göndererek vücudumuzdan atılmasını sağlar.

“selülitten kurtulma yolları – selülitten kurtulma yolu” için 2 yorum

  1. merabalar ben çok fazla yemek yemiyorum fakat inanılmaz kilo alıyorum su içsem yarıyo zayıflama ürünleri korkutuyodu açıkçası içimden bi ses denememi söyledi denedim ve kaybettiğim tek şey kilolarım oldu tşkl paylaşmak istedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.