kilo almanın yolları ve Kilo alma diyeti

Kilo alma diyeti ve kilo almanın yolları

Kilo alma diyeti aslında kilo almanın yolları ve yöntemleri öğrenildikten sonra uygulanması gereken bir diyet türüdür. Zayıflık ve kilo alamama sorunu sizde de var ise öncelikle neden kilo alamıyorum ve zayıfım sorusunu kendinize sorun. Herhangi bir sağlık sorununuz yok ise aşağıdaki kilo alma yöntemleri ve ip uçlarını bir kenara not edin. Yazının en sonunda yer alan kilo alma diyeti menüsünü de uygulayın.

Zayıflığın nedenleri çok çeşitli olan ve kronik bir hastalık olarak ta kimi bilim adamlarınca adlandırılan bir beslenme sorunudur.Zayıflık aynı zamanda yetersiz bedensel aktivite ve egzersizlerden dolayı da kas dokusunun yeterince gelişmemesi nedeniyle oluşabilir. Diğer yandan kilo alamananın nedenleri arasında genetik faktörler de önemli yer tutmaktadır.
Zayıflık, vücudun bağışıklık sistemini de zaafiyete uğratmakta ve hastalıklara yakalanma riskimizi artırmaktadır. Bu nedenle kilo almak, sadece estetik görünüm için değil sağlık için de önemlidir.

Nasıl kilo alınır ve kilo almanın yolları nelerdir?

Kilo almak, sizin genetik zayıflık oranınıza göre zorlaşabilen bir aktivitedir. Bir çok insanda kilo alma sorunu mevcuttur. Kilo alamayan kişiler genelde ne yaparlarsa yapsınlar şişmanlayamamaktan şikayetçidirler.Kilo almak için öncelikle sabırlı ve sakin olmak gerekir. Diğer yandan da yediklerinizin kalori hesabını yapabileceğiniz iyi bir kalori cetveli edinmeniz gerekir. Kilo aldıran yiyecekler arasında özellikle sağlıklı ve besleyici olanlarını tercih etmelisiniz. Kilo aldıran içecekler de bu aşamada önem kazanır. Aynı sağlıklı olma şartı bu tür içecekler için de geçerlidir.

Günlük 3 öğün yerine 5-6 öğüne yayılmış bir beslenme programı da önemli bir kilo alma yolu dur. öğün aralarında ortalama 3 saatlik bir zaman diliminin bulunması, yiyeceklerin tam manasıyla hazmedilerek kaloriye dönüştürülmesi için gerekli süredir. Ana öğünleri yedikten sonra asla 5-6 saat aç kalmayın. Bu durumda kilo alma hayalleriniz suya düşer. Misal olarak günlük 3000 kalori alma hedefiniz var ise 3 ana öğünde ortalama 650 şer kalori alın. diğer 3 küçük öğünde ise 450 kalori almak yeterlidir.

Kilo almanın yolları arasında dengeli ve sağlıklı bir kilo alma diyeti uygulamak çok önemlidir. Buna yazımızda daha sonra geçeceğiz.


Egzersiz yapmak ta kilo alma sürecini kolaylaştırır. Kilo aldıran egzersizler veya kilo alma egzersizleri olarak bilinen kas yapıcı egzersiz aktiviteleri, sizin kilo alma sürecinize büyük fayda sağlayacaktır. Dayanıklılık veya kuvvet egzersizleri denilen ağırlık çalışmaları aslında en ideal kilo alma yolu olarak söylenebilir. Vücudunuzdaki kas dokusunu artıran ve güçlendiren bu egzersizler, aynı zamanda yağlanmadan kilo alma olanağı da sağlamaktadır. Kas yapıcı spor hareketleri, yenilen besinleri kas dokusunun ana yapı taşı olan amino asitlere dönüştürerek kalıcı kilo kazanımı sağlamaktadır. Bundan dolayı kilo alma egzersizleri yapan kişilerin protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenmeleri gerekmektedir.

Kilo aldıran yiyecekler nelerdir?

Protein içeren gıdalar kilo aldıran yiyeceklerin ortak özelliğidir. Kas yapıcı bu besinler günlük olarak ortalama 110 gram protein ihtiyacımızı karşılamaktadır. Tabi bu oranı 6 öğünde eşit oranlarda almalıyız
Bol proteinli besinleri kısaca hatırlayacak olursak peynir altı suyu, balık, süt ürünleri (az yağlı olanlar), et, fındık ve tohumlar (badem, yer fıstığı, kabak çekirdeği, susam, ayçiçeği çekirdeği) sayılabilir. Süt aslında en iyi kilo aldıran besindir. Tabi sütü sıvı olarak içmek yerine peynir yoğurt, tereyağı şeklinde tüketmeliyiz.

Son olarak sizlere örnek bir kilo alma diyeti vereceğim:

Sabah Kahvaltısı: Süt ve muz, köy ekmeği , meyve, granola, tohumlu gıdalar,
Öğle ve Akşam yemeği: Köy ekmeği, tulum peyniri, nohut, barbunya, dana veya balık eti, kakaolu puding ,
Ara öğünlerde yenilecekler: meyve, sandviç, yoğurt (lor), süt, peynir, salata

Fast food türü gıdalardan ve dondurulmuş yiyeceklerden kaçınmanız önerilir.

Yazı ile ilgili etiketler: kilo aldıran besinler, kilo aldıran yiyecekler, kilo aldırıcı, kilo alma, kilo alma diyeti, kilo alma yöntemleri, kilo almak, kilo almak için, kilo almak istiyorum, kilo almanın yolları,

“kilo almanın yolları ve Kilo alma diyeti” için 1 yorum

 1. Zayıflama yeni nesil doğal ve bitkisel Zayıflama Kremileridir. Uzmanların son teknoloji ile yürütülen çalışmaların ortak bir sonucu olarak içeriği doğadaki eşsiz ve sağlıklı bitkilerden formülize edilmiştir. Yosun haplarının zayıflama ve kilo kontrolü üzerindeki etkileri yaygın olarak bilinmektedir. Zayıflama Kremi Avrupa’da uzun bir süreden beridir kilo kontrolünü sağlamak için kullanılmaktadır. Karaciğer, tiroid bezi ve böyle yağ yakma organlarının işlevselliğini arttırarak vücuttaki yağların parçalanmasını hızlandırır. Metabolizmanın işlevsel geriliği genelde ilerleyen yaşa ve vücudun direnç kaybetmesine bağlıdır. Vücut direncini arttırmak için sürekli spor ve bazı ağır egzersizlerin yapılması gerekir. Fakat Zayıflama Hapı ile vücudun kırılan bu direnci artar ve böylece vücuttaki yağ yakımı süreci tekrar tam kapasite aktif hale gelir ve hızlanır.

  Kilo Verme Tableti Etkileri !!!

  1 Kilo Verme Tableti ‘nin Detoks ve Metaboost Etkisi
  2 Yağ Yakımı Sürecinde Zayıflama Kremi Etkileri
  3 Gün boyu tokluk ve Mide rahatlaması
  4 Boşaltım Sistemi Düzenlemesi ve Vücudun Detoksifikasyonu
  5 Bel, Basen Bölgelerindeki Selülitlerin ve Genleşmiş Derinin Sıkılaşması

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.