1 ayda 10 kilo almak için ne yapmalı

1 ayda 10 kilo almak için ne yapmalı
Bir çok kişi 1 ayda 10 kilo almak için ne yapmalı sorusunun cevabını arayıp duruyor. Çoğu da bir çok kilo alma denemesine rağmen bunu başaramıyor. 1 haftada 10 kilo nasıl alınır sorusuna bir de biz cevap verelim dedik. Kısa ve öz kilo alma yöntemleri ile siz de bunu başarabilirsiniz. :

Kilo almak için en temel bilinmesi gereken şey, harcadığınızdan daha fazla kalori almanız gerektiğidir. Her kişinin bazal metabolizma hızı, günlük hareket ve aktivite oranı, yaşadığı iklim veya vücuttaki kas oranı gibi etmenler farklı olduğu için harcadığı kalori de farklı olabilir. Bu nedenle öncelikle bazal metabolizma hızınızı öğrenerek ihtiyacınız olan günlük kalori miktarını öğrenmeniz gerekecektir. Bunun ardından ise kilo aldıran doğru bir beslenme diyeti uygulamalısınız.


Kilo almanın diğer bir yolu da kilo aldıran egzersizler yapmaktır. Özellikle kas geliştirici egzerizler ile ( ağırlık kaldırma, kondisyon egzersizleri, vb) sağlıklı bir kilo alma süreci yaşayabilirsiniz.

İyi beslenme ise kilo almanın en etkili ve can alıcı yoludur. Egzersiz yaparken vücudumuz sadece yağ değil, aynı zamanda protein, vitamin ve mineral madde de harcar. Bu nedenle vücudun kilo alması için bu maddeleri takviye edecek türden besinler tüketmeliyiz. Şayet vitamin ve mineral alımını dengeli ve yeterli yapmazsanız ne kadar yemek yerseniz yiyin kilo alamazsınız.

Sonuç olarak ister ayda 1 kilo almaya çalışın isterseniz 10 kilo, yukarıdaki tavsiyeleri disiplinli bir biçimde uygulamanız şarttır.

“1 ayda 10 kilo almak için ne yapmalı” için 4 yorum

  1. herkez kilo alma tavsiyesi verirken sütten pirzoladan tavuk göğüsünden baldan bahsediyo ama kimse bunları almamız için bize para vermiyo.yani kilo almanın en kolay yolu ilk önce bunun en ucuz yolunu bulmaktır.mesela sabah kavaltıda iki tane tawuk göğüsü 5tl yanında bi muz portakal suyu peynir çeşitleri bal derken 10 tl yi buluyo…bunun yerine bi avuç yer fıstığı 4 kaynamış yumurta bi bardak süt.yanındada evde ne varsa yeyin.doyduktan sonra üstüne bi bardak su için çok daha iyi 3 tl ye tamamdır.(genelde sabah kavaltıdan sora fazla su içilmez ama çok faydalı)

  2. bi türlü kilo alamıyorum ne tür yiyecekler yemeliyim lütfen yazar mısınız? boyum 1.74 kilom 50 yasım 24

  3. bi türlü kilo alamıyorum ne tür yiyecekler yemeliyim lütfen yazar mısınız? boyum 1.74 kilom 50

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.