Medifast diyet programı – Akdeniz Diyeti gerçekten işe yarıyor mu

Medifast diyet programı – Akdeniz Diyeti

Aslında Akdeniz yemek kültürü ve mutfağının bir ürünü olan medifast diyeti özellikle ABD ve Batıda yıllardır oldukça yaygın bir taraftar ve uygulayıcı kitlesi edinmiş olan bir zayıflama diyetidir. Kolay yoldan hızlı zayıflamayı amaçlayan medifast diyetinin temel felsefesi, Protein tüketimini artırmak ve karbonhidrat yap tüketimini azaltmak ve kandaki glikoz düzeyinin düşmesi yoluyla vücutta ketozis denilen durumu ortaya çıkartarak metabolizmanın hızlı işlemesi sonucu yağ depolarını yakmaktır.

Medifast kilo kaybı programları aslında vücudu ketozis durumu olduğuna ikna ederek organizmanın yap yakmasını sağlamaktan öte birşey değildir. Bu ketozis durumunu ortaya çıkarabilmek için ise sık aralıklarla yemek yemek, medifast diyetinin temel karakteristiğidir. Uzun vadede vücut fazla yağlarını eriterek sağlıklı bir kiloya kavuşacaktır.

Medifast diyeti sayesinde sadece fazla kilolarımızdan kurtulmakla kalmayacağız, aynı zamanda sağlığımızı da düzene alarak diyabet gibi hastalıkları tedavi etmiş oluyoruz.

Şeker hastalarının sağlıklarını sürdürebilemeleri için sürekli olarak kilo vermeleri gerekmektedir. Bunun yanında şeker hastalarında eksik olan insülin hormonunun salgılanmasının artırılması amacıyla belirli başlı gıdalardan da yeteri kadar tüketilmesi gerekmektedir.


Medifast diyeti oldukça ayrıntılı bir diyet pplanına sahiptir ve sağlıklı bir yapıyı sürdürmemiz için gereklidir. Sağlıklı zayıflamaya ve kolay kilo vermeye karar verdiyseniz daha önceki diyet deneyimlerinizden farklı olarak medifast diyetinde kolaylıkla kilo verebilecek ve başarılı olacaksınız. Tabi bu diyete başlamadan önce aile hekiminize başvurarak genel sağlık durumunuzun bu tü bir diyeti kaldırıp kaldırmayacağını da öğrenmeniz gerekecekir.

Başarılı bir medifast diyet planında haftalık 2-2 buçuk kilo vermek mümkündür. Fazla kilolarından şikayetci olan ve ciddi obezite riski bulunan hastalarda aylık 10 kiloya kadar zayıflama sağlanmaktadır. Normal ve hafif bir medifast diyeti ile kolay zayıflama ve sağlıklı kilo kaybı hedefliyorsanız bu durumda ayda 4 kilo verebilirsiniz. Tabi bu hedeflerin hepsi siizn diyet amacınıza göre değişecektir. Ölümcül derecede obesite riski olan hastalarda 8 aylık medifast diyeti sonunda yaklaşık olarak 80 kilo verilebilmektedir.

Tüm bunlardan sonra kendimize medifast rejimi ve diyeti iyi bir zayıflama metodu mudur diye sorduğumuzda yanıt kesinlikle evettir. Medifast diyeti popüler diyet kürleri arasında en güvenilir ve en sağlıklı olanlardandır. Zaten zayıflama merkezlerinde ve kliniklerinde medifast diyeti bir tedavi yöntemi olarak benimsenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.