Muz diyeti sayesinde incelme ve zayıflama

Muz diyeti, kolay ve hızlı incelme ve zayıflama için en ideal diyet reçetelerinden birisidir. Sizin kilo verme çabalarınıza muz diyetinin büyük bir yardım sağlayacağını uzmanlar garanti etmektedir. Muz diyetinin bir çok versiyonu ve türü bulunaktadır. Size vereceğim versiyonu içlerindeki en güzel ve işe yarar zayıflama yöntemidir. Muz diyetinin bir özelliği uzun süreli ve kalıcı zayıflamanın sağlanmasıdır. Muz diyeti çok radikal bir diyet türü olmamasına rağmen oldukça işe arar sonuçlar aldırmaktadır. Bunun nedeni, muzun fiber yönünden zengin ve besleyici bir meyve olmasıdır.

Muz diyeti diyince maymunlar gibi sabahtan akşama kadar muz soyup yemek aklınıza gelmesin 😀 Elbette bahsettiğimiz bu değil. Bu diyetin kendine has kuralları var. Bunları açıklarsak zaten ne tür bir diyetle karşı karşıya olduğunuzu anlayacaksınız.

Kural #1: Günde en az 3 muz yiyin. Her öğünden önce 1-2 muz yemelisiniz.
Oldukça basit bir öneri değil mi, yemekten önce 1-2 muz yiyin ve basit, sağlıklı hatırlanması kolay bu diyeti devam ettirin.

Günde 5 muz tüketiliyor bu diyette: sabah kahvaltısından önce 2 muz, öğle yemeğinden önce 2 muz, akşam yemeğinden önce ise 1 muz. Toplam 5 muz eder…


Kural #2: Yemeklerde ne isterseniz yiyebilirsiniz.

Muz diyetindeki bu kural da oldukça basit… Yemeklerden önce 2 şer muz yemeyi sürdürdüğünüz sürece yemeklerde sizlere kısıtlanma yapılmıyor. Nes isterseniz yiyin. Yeter ki sabah kahvaltısından önce 2 muz, öğle yemeğinden önce 2 muz, akşam yemeğinden önce ise 1 muz yemeyi ihmal etmeyin. Elbette normal yiyecekler yerine sağlıklılarını yeeseniz kolay ve etkili kilo verme süreci daha güzel işler, ancak bu o kadar da gerekli değil şimdilik.

Bonus Kuralı: Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğindeki bir muz ile bir elmayı değiştirebilirsiniz.

Bu kuralı sırf muz yemekten sıkılmayın diye koyuyorum. İşin diğer yönüne bakarsak elma ve muz zaten kalori içeriği bakımından birbirlerine çok yakın besinlerdir. O nedenle elma ve muz ikamesinde diyetinizde bir sıkıntı olmaz

Dürüst olmak gerekirse muz diyetinin öyle bir ayda 10 kilo vermek gibi bir iddiası falan yoktur. Ancak sağlıklı ve düzenli bir zayıflama ve incelme süreci için muz diyeti ideal bir yöntemdir.

Artık siz de sonu glmeyen diyet formülleri ve reçetelerinden bıktıysanız, size vereceğim en basit diyet tavsiyesi: bol meyve ve sebze tüketin, günde 8 bardak su için ve bol bol yürüyün. Sonra da muz diyetinin kilo vermeye, zayıflamaya, incelmeye olan etkilerini benimle paylaşırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.