Seylan diyeti – seylan diyeti 1 ayda 10 kilo zayıflama kilo verme diyet listesi

Seylan diyeti – seylan diyeti 1 ayda 10 kilo zayıflama kilo verme diyet listesi

Baharatlı Seylan Diyeti olarak bilinen seylan diyetiyle ayda 9 – 10 kilo zayıflamak çok kolay. Seylan diyeti, kilo vermekte zorlanan ve iştahına düşkün olanlar için dizayn edilmiş bir diyet türüdür. Her ne kadar ismi Seylan diyeti olarak adlandırılsa da Hint damak tadı kullanıldığı için bu adı almıştır. Yoksa Seylan diyeti, Seylan’dan getirtildi gibi bir mana çıkartılmamalıdır. Zaten Seylan Diyetin mimarı da Dr. İsmail Ağar dır. Seylan Diyetinin özelliği, düşük yağ ve karbonhidrat alımına dayanan düşük kalori diyeti olmasıdır.

tarafından hazırlanmış ayda 9 kiloya kadar zayıfalatabilen bir program. Dr. İsmail Ağar, Seylan diyetinin detyalarını şöyle anlatıyor. Seylan (sri-lanka) bölge insanı genel yapı itibariyle sağlıklı ve formdadır.Kalp hastalıklarının görülme sıklığı azdır. Buda onların yemek kültürleriyle doğrudan ilişkilidir. Yemek kültürleri hamur işinden uzak baharat ağırlıklı yiyecekleri içermesi onların ince ve formda kalmalarının da anahtarıdır. Seylan mutfağının özgün özellikleri diyetinde temelini oluşturuyor. Öğünlerde tüketilecek besinler ve pişirme yöntemleri bağırsakların düzenli çalışmasına, metabolizma hızının artmasına yardımcı oluyor.
Seylan diyetinde öğünler balık, deniz ürünleri -tavuk,sebze ve baharat ağırlıklı. Baharatların ise diyette oldukça önemli bir gücü var kişide hızlı doyma hissi yarattığı gibi az yemesine de yardımcı oluyor. Öte yandan Seylan mutfağını ön plana çıkaran baharatlar ayrıca diyetinize lezzet katmanıza da yardımcı olacak.
Seylan diyetinde kullanılacak baharatlar aynı zamanda sağlık açısından da çok değerli.
Köri kilo vermenin sırlarından ilki köri adı verilen baharat karışımıdır. Yağ yakıcı özellik arzeden köri, kimyon, biber, zerdeçal, kişniş, karanfil, kakule, zencefil, hintcevizi, demirhindi ve acı kırmızı biber olmak üzere toplam 10 çeşit değişik baharatın karışımından oluşuyor. Her ne kadar köri de bulunan her bir baharatın ayrı bir sağlık vbe bitkisel şifa özelliği bulunsa da Köri nin en etkili baharatı Zerdeçal’dir. . Zerdeçal içerisinde bulunan bir takım yağ asitleri bilhassa Alzheimer ve diyabet hastalıklarını iyileştirici ve koruyucu etkileri barındırmaktadır.
Seylan Diyetinde Köri nasıl tüketilir?
Köri, genelde et ve köfte tarzı yiyeceklerin üstüne ufak miktarlarda bir tür köfte harcı gibi serpiştirilerek kullanılmaktadır.

Seylan diyetinde kahvaltı menüsü

Seylan diyeti kahvaltısı metabolizma hızını artırmak için önemli bir öğündür. Seylan diyetinde sabahları bir greyfurt yada ananas meyvesi, zencefil ile birlikte tüketilmektedir. Bu iki sihirli iksir sayesinde gün boyu yağ yakıcı zayıflaam etkisini hissedeceksiniz.
Seylan diyetinde ara öğün menüsü
Seylan diyetinde ara öğün için sizlere tarçın tavsiye ediyoruz. Şayet tarçını toz şeklinde tüketecekseniz bu durumda zayıflatan meyveler ve zayıflatan sebzelerin üzerine serperek tüketmenizde fayda vardır. Şayet tarçını çubuk biçiminde tüketecekseniz bu durumda tarçın çayı biçiminde bitkisel çay formülü ile içmenizi tavsiye edeceğim.

Seylan diyetinde öğle ve akşam menüsü


Seylan diyetinde Öğle ve akşam öğünlerinde bolca et, sebze ve meyve tüketimi esastır. Bu ana öğünlerin yardımcı baharatı ise rezene dir. .Rezene hazmı kolaylaştırır ve tokluk hissi verir. Eski uygarlıklardan bu güne rezene, sağlık ve şifa kaynağı olarak kullanılagelmiştir. indirimin düzenlemesinde etkili bir güce sahiptir. Eski Mısır ve eski Mezopotamya’da sağlığın anahtarı olarak bilinirdi. Özellikle akşam öğünlerinde hazım kolaylığı ve gaz giderici olarak Rezene otu çok işe yaramaktadır. Seylan diyetinde, balık eti, hindi eti, tavuk eti gibi kolesterol düzeyi düşük beyaz et türleri çok önemli bir yere sahiptir. Genelde buğulama ve haşlama yöntemi ile beyaz et tüketimi Seylan diyetinin bir gereksinimidir. Beyaz et ile birlikte köri veya karabiber gibi baharatları kullanmalısınız.

SEYLAN ÇAYI TARİFİ YAPIMI- Seylan Çayı Nasıl Yapılır
Özellikle sindirim sisteminde düzenleyici ve hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır. İyi bir antioksidandır.Vücutta metabolizma sonucu oluşan zararlı maddelerin atımını sağlar. İçeriğindeki i kafein metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.
Sabah:
1 dilim taze ananas( yada greyfurt),2 çay kaşığı zencefil,1 katı yumurta yada 60 gr.yağsız beyaz peynir, şekersiz siyah yada yeşil çay
Ara: 1 elma rendesi üzerine 1 tatlı kaşığı tarçın yada 1 armut üzerine tarçın
Öğlen: Körili soslu kabak, haşlanmış körili esmer pirinç ( sebze alternatifi olarak soya fasulyesi, patlıcan, brokoli, karnabahar ve koyu yeşil yapraklı sebzeler tercih edilebilir)
Ara: demlenmiş çubuk tarçından çay, 1 dilim taze ananas yada yarım greyfurt yada 1 küçük muz,2 adet diyet bisküvi
Akşam: Balık biftek ya da baharatlı hindi veya tavuk göğüs; yeşil salata; 1 dilim kepek yada tam buğday ekmeği
Gece: 1 avuç leblebi ya da yağsız bir bardak süt

“Seylan diyeti – seylan diyeti 1 ayda 10 kilo zayıflama kilo verme diyet listesi” için 2 yorum

  1. Seylan diyeti yapanlar adına konuşuyorum. gerçekten oldukça sağlıklı ve kalıcı zayıflatan bir diyet türü. tavsiye ederim. 20 günde 5 kilo verdim seylan diyeti ile..

  2. gerçekten çok faydalı bir diyet. ben yaptım ve baharatlar sayesinde zayıflama sağlıyor. teşekürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.