Safran çayı ile zayıflama

Safran çayı ile zayıflama, henüz meşhur olmuş bir bitkisel çaylarla zayıflama yöntemi olarak yeni yeni tanınmaktadır. Ancak şifalı bitkiler içerisinde önemli bir yere sahip olan safran bitkisi, eski çin ve hint alternatif tıbbında bile önemli bir bitkisel şifa kaynağı olarak sıkça şifalı bitkiler kitaplarında yer verildiği görülmektedir. Safran tozunun her ne kadar 4000 yıldan beri ilaç yapımında kullanıldığı bilinse de safran çayının zayıflatıcı etkisi henüz son 20-30 yılda dikkat çekmiştir. Belki tek başına kullanıldığında zayıflama çayı yapmak için oldukça pahalı gelecek olan safran çayını bir miktar yeşil çay ve diğer bazı bitkisel maddelerle ve yapraklarla karıştırdığımızda karşımıza oldukça hızlı biçimde zayıflama sağlayan bir bitkisel çay reçetesi ortaya çıkıyor.
safran çayı Safran bitkisinin ve safran çayının faydaları nelerdir? Safran bitkisinde bulunan ve safrana sarı rengisini veren 150 kadar bitkisel uçucu yağ sayesinde 250 kadar bitkisel tedavi reçetesinde kulllanılabilen çok faydalı bir iksirdir. Geçmişte ortaçağda veba salgınlanlarında bile ilaç olarak kullanılmış bir şifa kaynağıdır. İçerisinde bulunan antioksidanlar nedeniyle kanser hastalığının gelişimini önlemekte ve göz rahatsızlıklarında iyileşme sağlamaktadır. Kilosunun 2000 tl ye ulaşması nedeniyle safran çayının zayıflama ilaçlarında ve zayıflama çaylarında kullanılması ancak başka maddelerle karıştırılarak yapılabilmektedir.

İşte size 15 günde 3 kilo zayıflatan hızlı zayıflama safran çayının yapılışı:
* 8 tatlı kaşığı siyah çay,
* 8 bardak su
* 12 yeşil kakule tanesi
* 8 tatlı kaşığı şeker
* 1 / 2 çay kaşığı safran

Zayıflatan Safran çayının hazırlanışı:

1 litre sıcak su içerisine kakule tohumlarını, şekeri ve safranı karıştırak atınız. iyice eriyip demini alasıya kadar karıştırınız. cardamom, sugar and saffron. İçerisine isteğe bağlı olarak tarçın ve yeşil çay da atabilirsiniz. Bu şekilde aç karnına günde 3 kez 1 çay bardağı ( 200 ml) içiniz Kısa sürede safran çayının zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisini görerek 15 günde 5 kilo verdiren bir diyete eşdeğer enerji tüketimine sebep olduğuna şahit olacaksınız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.