Zayıflatan bitkiler: zayıflatıcı ve yağ yakıcı doğal bitkiler

Öyle bazı zayıflatan bitkiler vardır ki bu zayıflatan bitkilerde bulunan bir takım enzimler ve maddeler, bölgesel zayıflatıcı ve inceltici etkilere sahiptir. Çoğu insanın hiç bir fikri olmadığı bu zayıflatıcı bitkilerden en önemlilerini sizler için araştırdım ve zayıflatıcı özelliklerinin yanı sıra diğer şifalı bitkisel özelliklerine de yer vermeye çalıştım. Zayıflama Diyeti uygulamalarında zayıflama ve kilo vermeye en fazla katkı sağlayan bu bitkileri, gerektiğinde çiğ olarak veya yemeklerinizde çeşni verici olarak kullanabilirsiniz. Bunlardan bir kısmını ise demleyerek bitkisel zayıflama çayları da yapabilirsiniz. Ev yapımı bu zayıflama ürünlerinin eczanelerde veya internette satılanlar kadar etkili olabileceğini görerek şok olacaksınız.

Zayıflatan bitkiler : MEKSİKA  biberi

kırmızı rengi ile hem iyi bir termojenik yağ yakıcı bitki hem de hazmı düzenleyen, antioksidan etkileri olan ve yaşlanmayı geciktiren özelliklere sahip şifa kaynağıdır. Zayıflama sırasındaki üstün etkilerinden dolayı son dönemlerde meksika biberi özlü zayıflama ilaçları oldukça popüler hale gelmiştir.  Özellikle öğün aralarında yemeğe oturmadan evvel 2 saat kadar önce bir miktar zayıflamak için meksika biberi tüketirseniz sizlerin zayıflamasına ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.  Yağ yakıcı termojenik etkilerinden dolayı hızlı zayıflamak isteyen kişilerin ilk başvuracağı bitkisel zayıflama ürünlerinden birisidir. Ayrıca meyvesi, diyet listelerinde bolca kullanılan bir yiyecek niteliğini taşımaktadır.

Zayıflatan bitkiler :Tarçın ile zayıflama
Anavatanı çin ve hindistan’ın seylan adası olan  bu hoş kokulu baharatın faydaları saymakla bitmez.  Hazım, sindirim, dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca termojenik Yağ yakıcı birtakım maddeler içermektedir. Özellikle tarçınlı içecekler hem iştah kesmekte hem de enerji verici özelliğiyle zayıflama çabalarınıza yardımcı olmaktadır.

Zayıflatan bitkiler : Yeşil çay ile zayıflama
Düşük kalorili, yağ yakım sürecini hızlandıran (termojenik etkili) ve vücuttan yağ yakımını hızlandıran özelliklere sahip yeşil çay diyeti ile haftada ortalama 3500 kalori yakabilirsiniz. Bu da 15 günde 2 kilo zayıflama anlamına gelmektedir.

Zayıflatan bitkiler : Guar Sakızı ile zayıflama
Anavatanı hindistan ve pakistan olan bu zayıflatan bitkinin tohumları öğütülerek zayıflama diyetlerinde ve zayıflama haplarının imalinde kullanılmaktadır. Guar sakızının da yağ yakıcı enzimleri içerdiği bilimsel olarak tespit edilmiştir.  Zayıflama ve incelme etkilerinin yanında idrar sökücü özellikleri de vardır.

Zayıflatan bitkiler : Rezene çayı ile zayıflama
İçerisinde bol miktarda bulunan antioksidanlar ile kendinizi dinç hissetmenize yardımcı olur. Bunun yanında vücuttan yağ atımını hızlandıran bir kimyasal niteliğe sahiptir. Çay olarak tüketilir. Zayıflamak için günde 3 kez rezene çayı içmeni yeterlidir.


Zayıflatan bitkiler : Karahindiba ile zayıflama
Karahindiba kökünün de termojenik yağ yakıcı uçucu bir takım yap asitleri taşıdığı biliniyor. Zayıflama da kullanılabilinecek bir şifalı bitkidir.  Köklerinde bulunan bol miktardaki potasyum minerali, vücuda yağ depolatan sodyum dengesizliğini giderir.  Karahindiba köklerini salatalarınızda muhakkak kullanmalısınız.

Zayıflatan bitkiler : ADAMOTU mandrake otu ile zayıflama

Köklerinde bulunan bir takım yağ yakıcı alkoloidler nedeniyle zayıflama ilaçlarının imalinde faydalanılmaktadır.  Yapraklarının aşırı miktarda yenilmemesi tavsiye edilir.

Zayıflatan bitkiler : Keten tohumu yağı ile zayıflama
Ülkemizde iyi bilinen ve zayıflama için sıklıkla başvurulan keten tohumunun yağının da yağ yakıcı termojenik maddeler içerdiğini biliyoruz. Ayrıca keten tohumunda bulunan fiber maddeler, hazım sırasında vücuda fazlaca enerji tükettirirler. Bu nedenle negartif kalori etkisine sahip bir zayıflatıcı birkidir. Dolaşım ve sindirim sistemini güçlendiren keten tohumu aynı zamanda tokluk hissi de verir. yoğurt ve ya salataların üzerine dökerek tüketebilirsiniz.

Zayıflatan bitkiler : Maydanoz ile zayıflama
Maydanozda bulunan idrar sökücü diüretik bir takım maddelerin mevcudiyetinden dolayı, hızlı zayıflamak için çayı tüketilmesi gereken bir bitkisel şifadır. Maydanoz çayı pek yaygın değildir ama zayıflamak için yurt dışında gerçekten vazgeçilmez bir içecek olarak görülmektedir. İdrar yollarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Mideyi ferahlatır ve kilo vermenize yardımcı olur. Taze ya da demleyerek içebilirsiniz.

Zayıflatan bitkiler : Sinameki ile zayıflama
Efedra gibi vücuttaki enerji tüketimini stimüle edici etkilere sahiptir. Efedranın sağlık hususundaki bazı yan etkileri düşünüldüğünde sinameki gibi doğal bir zayıflatıcı bitkinin zayıflamak için iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum. Sinameki bitkisinin ayrıca kabızlık sökücü etkisi de vardır.

Zayıflatan bitkiler : Safran ile zayıflama

Safran bitkisi sadece boyacılıkta kullanılan bir bitki değildir. Safran bitkisinin de ciddi bir zayıflatıcı etkisi olduğu bilinmektedir.  Kandaki oksijen oranını artırarak yağ yakımına ve metabolizma hızının artmasına katkı sağlar.

Zayıflatan şifalı bilgiler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Zayıflatan şifalı bilgiler yazımı okumanızı tavsiye ederim.

“Zayıflatan bitkiler: zayıflatıcı ve yağ yakıcı doğal bitkiler” için 11 yorum

  1. arkadaşlar ödem atmada ve zayıflamada çok güzel bir formül, bir litre kaynamış suya bir greyfurt bir tatlı kaşıgı tarçın tatlı kaşıgı rezene tatlı kaşıgı maydonoz tohumu ve bir kaşıkda bal atılır ve bir saat kadar demlenir bunu bir günde iç aç olması daha iyi oluyor çook etkili bir karışım şifasını gerçekten görürsün

  2. rezene ingilizcesi fennel türkiyenin değerli bitkisi Burdur çavdırda üretiliyor .Yunanistana ihraç ediliyor ordanda AB damgası vurularak eczanelerimize ve aktarlarımıza geliyor .Taze rezene tohumu yeşil ve esaslı kokusuyla gidiği odayı kokutur 1,5 yıl raf ömrü olan tohumları taze bulmak zordur.Anne sütü artırmada zayıflamada vüzuttan mikropları atmada kabızlıkta böbreklerdeki ağır ilaç kalıntılarını admada göz intabını söktürmede rahatlatıcı özelliği ile sinirleri gevşetmede üzerine yoktur .hem gebe hemde 2 aylık bebeler bile kulanabildiğine göre hiçbir kanıtlanmış yan etkisi yoktur.ARKADAŞLARA REZEN ÇAYINI öneriyorum .

  3. aaa öğlemi ben hamilelikte kulandım faydasını gördüm ama taze rezene tohumunu bulamamıştım size telden ulaşacağım

  4. rezene çayı gerçekten iyi geldi hem faydalı hem zayıflatıcı hamilelikten kalan form bozukluklarını bile yok etti bir senedir kullanıyorum .siyah çayı bıraktım artık her sabah rezeneyle balı karıştırıp yada şekersiz içiyorum çay gibi demleyerek içiyorum kaynatmıyorum küçük oğlum bile alıştı oda annesiyle içiyor

  5. Arkadaşlar bende Apple30 diye elma sirkesi kapsülü aldım yemin ederim bırakın kilo vermeyi tersine kilo aldım sakın paranızı çar çur etmeyin yalan hepsi.

  6. meksika biberi hapı hiç zayıflatmıyor uyku bozukluğu yapıyor agız kuruluğu yapıyor.halsiz bırakıyor boşu boşuna paranızı heba etmeyin çok pişmanım

  7. arkadaşlar ben 1 kaşık su 1 çay kaşığı tarçın bir çay bardağı limon 1tatlı kaşığı balı karıştırıp yemeklerden sonra içiyorum yemin ederim bölgesel zayıflama gördüm

  8. Yeşil çay yağı zayıflatırmı sorusuna cevap evettir. yeşil çay yağında bulunan yağ yakıcı maddeler kilo kaybını hızlandırıyor. Yeşil çay yağı faydaları itibarıyla yeşil çayla benzer sağlığa yararları vardır.

  9. cünkü internetten baktim bir Doktor alakasi yok diyor zayiflatmiyor diyor bir baska doktor ise zayiflatini söylüyor bende anlayamadim kafam cevabinizi beklicem tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.