Tatildeyken zayıflamak için yöntemler, kilo verme

Yaz aylarının yaklaştığı dönemlerde özellikle sahil kesimine otel ve tatil köylerinde yaptığımız herşey dahil konaklamalar, bizlerin şişmanlaması ve hızlı kilo alabilmesi için kimilerine göre risk, kimileri için ise fırsattır. Bizim önceliğimiz zayıflama savaşçıları olduğu için burada size vereceğim ufak birkaç zayıflama taktiği ile tatilinizi fazla kilolar almadan ve şişmanlamadan tamamlayabileceksiniz.

Öncelikle partilerden önce hafif birşeyler atıştırın: Otellerde akşamları yapılan ve yoğun kalorili yiyeceklerin bulunduğu eğlencelerde biz pek farketmesek te hatırı sayılır miktarda yağ ve kardonhidrat içeren besinlerden alırız. Parti de abur cubur atıştırıp yorgun vaziyette odamıza gelir gelmez uyuruz. Bu da gece oyunca vücudumuzun eritemediği fazla kiloları yağ olarak depolaması anlamına gelir. Böylece zayıflama hayallerimiz suya düşer. Bu nedenle parti ve eğlencelerden önce biraz meyve yemenizi öneririm.

Yarım porsiyon isteyin: Parti sırasında hoş yiyecekler ve içecekler, tatlılar, çikolatalar ve pasta türü yiyecekler masanızda bol miktarda bulunacaktır. Bu nedenle garsonlardan özellikle küçük porsiyon getirmelerini rica edin. Tabağınızda herşey bulunsun ama kalori miktarı yarı yarıya az olsun. Kısacası kilo alma suçluluk hissine kapılmamak için yarım porsiyon yiyiniz. Yarım porsiyon yemekler zayıflama sürecini 2 kat hızlandırırlar.


Servis Tabağınızda öncelikle hafif yiyecekleri yiyiniz: Özelikle yağ ve kalori açısından zengin olan, salam gibi yiyeceklerden evvel varsa salata ve meyve yiyiniz ki midenizde ağır yiyeceklere yer kalmasın.

Kızartma ve kırmızı etten uzak durunuz: Özellikle bitkisel yağda kızartılmış bulunan kırmızı et ve türevlerinden uzak durun. Bunun yerine balık ve tavuk eti tercih edin. Balık etinde bulunan düşük kaloriler zayıflamanıza en büyük katkıyı yaparlar

Alkol almamaya çalışın: Özellikle bira rakı votka gibi aşırı kalori içeren ve kilo almaya sebep olan içecekler yerine mümkünse soda-su karışımı içecekleri tercih edin. Alkol tüketen kişilerin zayıflama diyetleri başlamadan biter.

Bir bardak su devamlı elinizin altında dursun: Özellikle alkol ve kahve tüketimi, vücudu susuz bırakır. Su vücudun metabolizmasını hızlandıran ve kilo almayı engelleyen en iyi dostumuzdur. Su nimeti, zayıflama sırrının ilacıdır

Sabahları otel plajında veya kumsalda uzun yürüyüşler yapın: Tatil boyunca otelden dışarı çıkmayarak ve hareketsiz kalarak kilo almamıza ve zayıflama sürecini sabıte etmeye davetiye çıkarıyoruz. Özellikle otellerde bulunana egzersiz spor salonları
rekreasyon alanları ve yüzme havuzundan enerji harcamak ve zayıflamak için azami derecede faydalanınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.