Carmen Elektra’nın diyet ve zayıflama sırları

Carmen Electra’nın dünyaca ünlü seksi bir topmodel olarak kilosunu ve güzelliğini nasıl koruduğunu merak edenler bu yazıyı muhakkak okumalı.

Carmen Elektranın kendisiyle yapılan bir söyleşide ünlü model zayıflama ve incelme için özel birşey yapmadığını sadece yaşam tarzı olarak oldukça hareketli bir hayatının olduğunu ve 5 yaşından beri dans yaptığını ifade etmiş. Özellikle modern dans ile uğraşan Carmen Elektra bu sayede fazla kilolarıyla rahatça başedebiliyormuş. Bir süre striptiz de yapan ünlü model, striptizin de oldukça yorucu ve kalori harcatıcı bir tür egzersiz olduğunu ifade ediyor. Güzel mankene göre striptiz yapmak oldukça eğlenceliymiş. Bunun yanında düzenli bir yaşam tarzı ve beslenme alışkanlığı da Carmen Elektranın kilo verme ve zayıflama sırları arasında yer alıyor. Güzel yıldızın dediğine göre her zaman sağlıklı, doğal ve dengeli yiyeceklerle beslenmeye çalışıyormuş. Özellikle antioksidan, ve faydalı vitaminler, aminoasitler maddeler içeren ve doğal ortamlarda yetişmiş olan, sebze meyve gibi besinler Carmen Electra’nın favorileri arasındaymış. bu yiyecekler hem şişmanlamayı engellemekte hem de yaşlanmayı geciktirmektedir.

Carmen Elektradan diyet uygulayanlara da birkaç diyet tavsiye ve incelme önerisi var. Diyet ve zayıflama sürecinde asla kendimizi sıkmamamızı, aşırı kilo verme yanlışlığına düşmememizi, kilo verme planlarımızı uzun sürece yaymamızı tavsiye ediyor. Böylelikle hem kendimizle barışık bir zayıflama süreci izleyeceğiz hem de bedenimizi yoğun diyet programlarıyla yıpratmadan kalıcı incelme ve zayıflamanın yolunu bulmuş olacağız.

Her ne kadar Carmen Electra diyet uygularken bu diyet reçeteleri ve planlarına sıkı sıkıya bağlı kalsa da hafifçe göbeğinde yağ olduğundan ve göbeğini eritemediğinden şikayetçiymiş. Eski bebek bakıcısının dediğine göre oldukça sağlıklı beslenen ve haftada 3 kez spor ve egzersiz yapan Carmen Electra bile fazla kilolarından şikayet ederek bazen vücudunu beğenmeyebiliyormuş. Tabi mesleğinin zirvelerinde tutunmaya çalışan birisi için bu kadarlık zayıflama ve diyet hassasiyeti de normal karşılanmalı bence..


Güzel model Carmen Electra “Özellikle karnındaki sarkmalarından yakınmakta ve güzel manken, bazen kötü birşey olduğunda kendi vücudumdan bunun acısını çıkartıyorum ve karın yağlarım gözüme gelmeye başlıyor” demekteymiş. Hatta Carmen Electra bazen bu sorunun o kadar çok büyütüyormuş ki kocasının göbek ve karnına dokunmasına bile izin vermiyormuş. Yani gördüğünüz gibi şişmanlık hissi ve kendini kötü hissetme sadece kilolu kişilere özgü birşey değil. Oldukça fit ve hatta mankenlik yapanlar bile bu duyguyu zaman zaman yaşayabiliyorlar. Bu nedenle vücudumuzun bazı bölgelerindeki fazla yağları sorun etmeyip bölgesel zayıflama egzersizleri ile bunun üstesinden gelebileceğimizi aklımızdan çıkarmamalıyız. Karmen elektra gibi şahane bir kalça ve vücuda sahip olabilmek gördüğünüz gibi tamamen egzersiz, spor ye sağlıklı beslenmeye dayanan bir yaşam tarzının içerisinde geçiyormuş. Her ne kadar diyet yaptıklarını kabul etmeseler de bu yaşlarda formunu korumak için diyetsiz zayıflama mümlün görünmüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.