Yeşil çay diyeti ile zayiflama kilo verme

Yeşil çay diyeti, diyet piyasasında bulunan en sağlıklı ve zahmetsiz diyettir. Şahsen tecrübelerime göre kilo verme ve zayıflamanın 2 etkili yolu vardır: Bunlardan birincisi vücuda alınan kalori ve besinleri kısmak, diğeri ise vücudun hareket ve eforunu artırarak metabolizmanın hızlanmasını ve çabuk zayıflamayı sağlamaktır. Yeşil çay bu iki yöntemin her ikisini de kapsayan özelliklere sahiptir. Yeşil çayda karbonhidrat ve kalori bulunmaz, bu nedenle sitemizde tanıttığımız diğer diyetlerde de rahatlıkla kullanılabilirler.

Yeşil çay diyetinde hem iştahımız kapanır hem de metabolizmamız hızlanır. İştah kesici özelliğinden dolayı bir çok önemli manken, yıldız ve sanatçı tarafından da kilo vermek amacıyla kullanılan bir çaydır. Bir fincan yeşil çay, her yemekten önce içildiğinde şu ana kadar uyguladığınız en iyi diyet yerine geçecektir.

Yeşil çayın özellikleri: Yeşil çay bitkisi yaklaşık 4000 yıldan beri Çin kültüründe ve tıbbında, baş ağrısından tutun da depresyona kadar çok geniş bir alandaki hastlaıkların tedavisinde önemli yer edinmektedir. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda yeşil çayın, kolon kanseri, artrit, kolesterol ve kalp hastalıklarına iyi geldiği saptanmıştır. Yeşil çay aynı zamanda virüslere karşı direnç kazandırarak vücudumuzun bağışıklık sistmeini de güçlendirmektedir.

Yeşil çayın sağlığa faydaları elbette tartışmasızdır. Fakat yeşil çayı diyet incelme ve zayıflama için de kullanabilir miyiz?


Öncelikle Yeşil Çay, kandaki insülin düzeyini dengede tutarak kan şekerini düşürmekte ve karaciğere yağların depolanmasını önlemektedir. Bu da iştahımızın kontrol altına girmesi anlamını taşır. 1999 yılında yapılan bir bilimsel araştırmada yeşil çaydaki biyolojik maddelerin enerji tüketimini de artırdığı gerçeği ortaya çıkmıştır. Yine araştırmalar göstermektedir ki günlük 4-5 bardak yeşil çay tüketiminin veya yeşil çay kapsülü alımının en yüksek faydayı sağlaması için yeterli olduğu ortaya çıkmıştır. Yeşil çayı içerken içerisine limon bal gibi besinler koyarak yeşil çayın besleyici değerinin artmasını da sağlayabiliriz. Yeşil çayı satın almak için internet sitelerine veya baharatçılara bakabilirsiniz.

Yeşil çay diyetinin avantajlı yönleri:
Basit bir diyet süreci vardır. Diğer diyetleri destekler. Sadece kilo vermek için kullanılmaz, aynı zamanda sağlığa sayısız faydaları vardır. Bağışıklık sistemimizi de güçlendirir

Yeşil çay diyetinin dezavantajlı yönleri:
Diğer diyet reçete ve programlarında olduğu gibi hızlı ve ani zayıflama kilo verme süreci yaşamazsınız. Uykusuzluk çekenler için aşırı yeşil çay tüketiminin kandaki kafein oranını artırması nedeniyle uykusuzluğu şiddetlendirme riski vardır. Bu durumda yeşil çay kapsülleri temin etmelisiniz. Ancak yeşil çayı çok seviyorsanız da bu durumda akşamları içmemenizi tavsiye ederiz.

“Yeşil çay diyeti ile zayiflama kilo verme” için 10 yorum

  1. bir haftada 5 kilo vermek istiyorum hep yesil cay icsem yurusem yemek yemesem
    zayiflarmiyim??

  2. yeşil çay içerek yediklerinize de azıcık dikkat ederseniz doğal yollardan 1 ayda 2 – 3 kilo verebilirsiniz

  3. Emziren anneler elbette kullanabilir. Ancak yeşil çayın de üretik, idrar sökücü olması nedeniyle bebeğin sütünün azalmaması için fazladan her bir bardak yeşil çay için bir bardak su içmelisiniz

  4. mrb emziren anne kullanabilirmi yeşil çay kaç türlü beni bildiyim normal bide diyet olanı var hangisi kararsız kaldım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.