zayıf gösteren kıyafetler: zayıf gösteren korse, korseler, bikini, mayo ve elbise modelleri

Şimdiye kadar hep zayıflamanın yolları üzerine yazmıştık. Bu sefer de hanımlara zayıf görünmenin yolları üzerine ufak bir hatırlatma yapalım dedik.

Özellikle zayıf gösteren kıyafetler korseler ve kıyafetler, fazla kiloları belirli bir oranda saklayabilmekte ve fazla kilo sorununuzu saklamakta yardımcı olmaktadır. Ancak sıkı giysiler giyerek veya vücudu belirli bir kalıba sokarak fazla kiloları yok saymak yerine bu fazla kilolarla mücadele ederek kalıcı zayıflama sağlamak bence daha uygun bir davranıştır.

Ancak yine de kilo vermek ve zayıflamak için yeteri kadar zamanım yok diyenlerdenseniz aşağıdaki önerileri dikkate alın ve giydiğiniz kıyafetler ile zayıf ve ince görünmeyi başarın:

1. Zayıf görünmek için kıyafetlerde tek renk kullanın..
Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giyin.. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Eğer rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak sizde nasıl durduğuna da bakın.

2. Zayıf görünmek için kumaşları doğru seçin..
Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Amacınız vücudunuzun genel şeklini görmek olmamalı..

3. Zayıf görünmek için giysileri vücudunuza göre ayarlayın..
Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.


4. Kalça ve basenleri zayıf ve ince göstermek ve gizlemek için ipuçları:
Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı.
Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hjafifi dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

5. Zayıf görünmek için kesim ve dikişileri inceleyin
Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.

6. Zayıf görünmek için ayakkabı seçimindeki ipuçlarını unutmayın
Sadece zayıf gösteren kıyafetler ve elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan, kare topuklardan uzak durun. Tüm bunlar sizi daha bodur ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

“zayıf gösteren kıyafetler: zayıf gösteren korse, korseler, bikini, mayo ve elbise modelleri” için 2 yorum

  1. Bizler de yazılarımızı okuma zahmetine katlandığı için tüm okurlara teşekkür ederiz

  2. zayıf gösteren elbiseler ile ilgili fikirleriniz cok güzel hepsini uygulayacagım teşekürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.