korse kullanmak zayıflamaya ve bölgesel incelmeye yardımcı olur mu

korse kullanımı özellikle doğumdan sonra hanımların sık sık sikayet ettikleri mide ve karın fazlalıklarının yok olmasına önemli ölçüde yardımcı oluyor.Yapmanız gereken tek sey kendi bedeninizden bir beden daha küçük bir korseyi,doğumunuzdan iki veya üç gün sonra giymek, kısa süre sonra karın bölgenizin inceldiğini çok çabuk farkedeceksiniz. Fakat tabi kullanacağınız korsenin özellikli bir korse olmasına da dikkat etmek gerekir. pamuklu, ter emici tamamiyle mideye kadar uzanan özellikte olması hem rahatsız olmanızı engelleyecek hem de çabuk sonuç almanızı sağlayacaktır.


Korse kullanmada dikkat etmeniz gereken püf noktalarından birisi de mahalle veya pazar tuhafiyecilerinden almak yerine sağlık ürünleri satan eczane veya firmalardan almanız korsenizi uzun süre kullanmanızda ve herhangi bir problemle karşılastığınızda muhatap bulmanız açısından cok önemlidir .kullandığınız korseyi gece yatarken üzerinizden çıkarmanız gerekir aksi takdirde uzun süre kullanmak dolaşım sisteminize zarar verebilir.

Korse alırken dikkat edeceğiniz diğer bir unsur ise beden ölçülerinize uygun düşecek bir korse temin etmenizdir. Ayrıca bel v karın hareketlerini fazlaca engelleyen korseler, zamanla bel ve karın bölgesinde kalıcı yağlanmalara sebep olabilmektedir. Bu durumda ise zayıflamak için tüm çabalarımız boşa düşmekte ve incelme diyetine baştan başlamamız gerekmektedir. Bu saydıklarımı da dikkate alıp, ince ve esnek yapılı korseleri kullanmanız, sizin için daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.